Debrecenben győzött a Stúdió Nyíregyháza
2024.04.23 | 08:45

A mérkőzés előtt a nyíregyháziak a futsal NB I felsőházi rájátszásának negyedik helyén álltak, két ponttal megelőzve riválisukat, a DEAC-ot.

Jól is kezdtek a vendégek, az első percekben többször is lövéssel kísérleteztek, mégis akkor született meg Maneca vezető találata, amikor már kiegyenlítetté vált a meccs. A szünetig a hazaiak is veszélyeztettek, ám nem tudtak ellenfelük fölé nőni. A második félidő elején újra a vendégeknek voltak nagyobb helyzeteik, több alkalommal is szép akciót vezettek, de az utolsó passzt rendre elrontották.

A mérkőzés utolsó tíz percéhez érve már a DEAC nagy erőkkel támadott, ám Dávid Richárd nagyon fontos gólt szerzett a vendégeknek. A debreceniek ekkor elővették az öt a négy elleni játékot, ami további lehetőségeket nyitott a Stúdió előtt is. A 37. percben Dávid ki is használta, hogy üres a kapu, majdnem egész pályáról betalált. A vendégek keményen védekeztek, Gagyi Sándor védte amit kellett, aztán Gregory szép cselek után lezárta az összecsapást. 0–4

Ezzel a győzelemmel a Nyíregyháza öt ponttal áll jobban, mint a DEAC, míg a Veszprémet hat ponttal előzi meg két fordulóval a rájátszás vége előtt.

Futsal: NB I, felsőházi rájátszás, 8. forduló

DEAC–A’Stúdió Futsal Nyíregyháza 0–4 (0–1)