DEAC parádé az évzárón
2020.12.24 | 13:59

A mérkőzés tétje az volt, hogy győzelme esetén bármelyik csapat komoly eséllyel pályázhat az alapszakasz harmadik helyére. A meccs háromesélyesnek is tűnhetett előzetesen, mert igaz, hogy a DEAC ötből négyet nyert hazai pályán, de a Kecskemét idegenbeli mérlege is kiváló volt (6 meccsből 4 győzelem). Aztán a meccset követve a DEAC TV jóvoltából,azt láthattuk, hogy kis túlzással csak egy csapat volt a pályán. A DEAC dominált, helyzeteket dolgozott ki, és kétség nem fért az ilyen arányú győzelméhez sem.

A debreceniek a mérkőzés elején alaposan bekezdtek, és már a 6. percben megszerezték a vezetést Szabó révén, 1-0. Két minutummal később ismét eredményesek voltak, ekkor Faragó talált be Tombácz kapujába, 2-0. A hidegzuhany után éledezett az SG Kecskemét Futsal, de továbbra is inkább a hazaiakról szólt a mérkőzés, viszont több gól már nem esett ebben a játékrészben, így 2-0-lal mehettek szünetre a csapatok.

A folytatásban nagy energiákat mozgósított a kecskeméti gárda, hogy elkezdje a felzárkózást, ám a cívis városiak védelme a helyén volt. A 32. percben aztán Tóth révén még tovább tudták növelni előnyüket a hajdúságiak, elúszni látszott a pontszerzés Mányáék számára, 3-0. A hajrára mindent egy lapra feltéve, a kapust mezőnyjátékosra cserélve igyekezett szépíteni az SG Kecskemét Futsal, de nyílt sisakos játék megbosszulta magát, és üres kapura szerezhetett újabb gólt a DEAC. A végeredményt Szentes-Bíró állította be 4-0.

Góllövők: Faragó, Szentes-Bíró, Tóth A, Szabó L

Elek Gergő: - Egyénileg és csapatként egyaránt remekül játszottunk. A védekezésünk kilencven százalékban jól működött, bár néhány hiba azért becsúszott. Támadásban viszonylag kevés labdát adtunk el, de amikor ez megtörtént, vissza tudtunk zárni. A felsőház gyakorlatilag megvan, most már az a célunk, hogy minél előkelőbb helyen kerüljünk be oda.

Koós Károly értékelése: - Ha reggelig játszunk, lehet akkor sem találtunk volna be a DEAC-nak, ez a nap ma nem rólunk szólt, elmaradtak a jó egyéni teljesítmények. Megérdemelten nyertek vendéglátóink, gratulálok nekik. Az én csapatomat sem marasztalhatom el, hiszen remek őszt produkáltunk, amire lehet alapozni a folytatásban. Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok, és sikerekben gazdag boldog újévet!

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00