DEAC győzelem a kupában!
2024.02.20 | 17:31

A DEAC férfi futsalcsapata az előző idényben nem jutott be a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában, mivel a Kecskemét „nagy falatnak” bizonyult, ám hétfőn ismét rajtuk keresztül vezetett az út a negyeddöntőben a DESOK-ban – írta a deac.hu.

A meccs első helyzete Bíró Attila előtt adódott, de a kecskeméti játékos próbálkozását védte Faragó Ádám. A negyedik minutumban megszerezték a vezetést a vendégek: Krajcsi Bence megiramodott, aztán Kajtár Mátyás Krisztiánhoz passzolt, akinek a lövése Harmati Tamásról pattant a gólvonalon túlra. A találatot követően „csendesebb” periódus következett, mivel egyik oldalon sem jegyezhettünk fel nagyobb lehetőséget. Aztán a játékrész derekán a büntetőterületen belülről Tóth Attila próbálkozott, de nem tudott beköszönni. Nem sokkal később Nagy Bence kapásból vette célba a bal felső sarkot, ám picit pontatlanul célzott.

A pihenő után Kajtár próbálta növelni a vendégek fórját, de szerencsére Faragó eszén nem járt túl. A huszonötödik minutumban a szurkolók legnagyobb örömére már 1-1 állt a kijelzőn, ugyanis Nagy Bence nagyjából nyolc méterről vette be Krajcsi kapuját. Már talán akadtak olyan drukkerek, akik azt gondolhatták, hogy jön a hosszabbítás, de mégsem „túlóráztak” a csapatok. Bő négy perccel a lefújást megelőzően Tóth Attila harcolt ki ígéretes helyről szabadrúgást. Egy szép variáció következett: Thiago Faragó Lajoshoz passzolt, aki Vass ottónak készítette le a játékszert, a csapatkapitány pedig kb. négy méterről lőtt a kapuba.

A hajrában egy csúnya szabálytalanságért Suscsák Máténak mutatta fel a játékvezető a pirosat. Az emberfórból Harmati Tamás profitált, ezzel a góllal gyakorlatilag bebiztosította a továbbjutást a DEAC. A hátralévő időben újabb fordulat nem érkezett, így a 3-1-es sikerünkkel folytathatjuk a szereplésünket az MK-ban.

DEAC-SG KECSKEMÉT FUTSAL 3-1 (0-1)