DEAC bravúr a Népligetben, nagy bajban a Fradi!
2018.04.28 | 20:10
DEAC bravúr a Népligetben, nagy bajban a Fradi! Ahogy a beharangozóban is írtuk, utolsó lehetőségei egyike volt a péntek esti mérkőzés a Fradinak, hogy megelőzze a Debrecent. Ehhez mindenképpen győzelemre volt szükségük, így a nagyobb teher rajtuk volt. Ahogy várható volt, a zöld-fehérek magukhoz ragadták a kezdeményezést, és próbáltak mihamarabb gólt szerezni. Az első ilyen alkalomra nem sokat kellett várni, Sáfár már az első percekben eltalálta a kapufát. Tovább rohamoztak a hazaiak, és számtalan helyzetet dolgoztak ki, de képtelenek voltak túljárni a vendég portás eszén, vagy ha már ő is tehetetlen volt, akkor a kapufa mentett ismét. A Fradi legnagyobb problémája ezúttal is a helyzetkihasználás volt. Szünetig több góllal kellett volna vezetniük, mégis 0-0 állt az eredményjelzőn. 11A fordulás után nem nagyon változott a játék képe, a debreceniek talán kicsit bátrabban próbáltak támadni, de a Fradi játszott fölényben. Az áttörés a 23. percben jött. Egy precíz pontrúgást követően Karacs bombázott a léc alá védhetetlenül, megszerezve a hőn áhított vezetést. Ezután úgy tűnt, hogy a zöldek megnyugszanak, és újabb gólokkal eldöntik a meccset, de a DEAC a hátrány tudatában több kockázatot vállalt, és több veszélyes támadást vezetett. Ekkor már Tóth bravúrjaira is szükség volt. Ahogy telt az idő, érezhető volt, hogy egy újabb Fradi gól eldöntheti a 3 pontot, de az is benne volt a meccsben, hogy Elek Gergő fiai egalizálnak. A hajrában a Fradi jól tartotta a labdát, és úgy tűnt, kihúzza a lefújásig minimális előnnyel. Az igazi fordulat az utolsó pillanatokra maradt. A DEAC vészkapus játéka eredményesnek bizonyult, és Varga egy jó lövéssel kiegyenlített másfél perccel a vége előtt. A Fradi nem sokat tétovázott, lehozta kapusát, de a kockáztatásnak ára lett. Támadott a Fradi, de ritkán látható balszerencsés gólt kaptak. Sáfár lövése térden találta a saját hatosán védekező Szabót, akiről pont úgy pattant a labda, hogy az üresen maradt kapuba 30 méterről begurult. Ekkor még volt bő fél perc, és a Fradi nem adta fel, de Andorka lövése a kapufán csattant, így az egyetemisták megnyerték a mérkőzést. A Fradi részéről a nagy akarásnak nyögés lett a vége, és a végig higgadtan játszó DEAC, ha szerencsével is, de elvitte a nagyon fontos három pontot, amivel négyre növelte előnyét riválisával szemben. A Ferencváros nagyon nehéz helyzetbe került, lassan fel kell készülnie, hogy ki-ki mérkőzésre kényszerül a Bőnnyel szemben. FÉRFI FUTSAL NB I, RÁJÁTSZÁS, A-CSOPORT, 6. FORDULÓ FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–DEBRECENI EGYETEMI AC 1–2 (0–0) Elek Gyula Aréna Vezette: Szilágyi N., Tamási P., Janitz FTC: Tóth Gy. – Safar, Komáromi, Karacs, Andorka Csere: Vámosi (k), Birinyi, Szabó Zs., Juhász, Horváth B., Jenei, Dénes, Keresztury, Bencze. Játékos-edző: Safar Tony DEAC: Dobi – Kasuba, Tóth A., Pallai, Varga D. Krajcsi (k), Pázmándi, Esztergomi, Buka, Kondás, Szabó P. Vezetőedző: Elek Gergő G: Karacs (23.), ill. Varga D. (39.), Kondás (39.) FH Sáfár vezetőedzőSáfár Tony, FTC: - Ha egy csapat több mint 15 helyzetből egy gólt tud szerezni, az általában nem érdemel győzelmet. Ahelyett, hogy az első félidőben vagy a másodikban 1-0 után lerendeztük volna a mérkőzést, megvertük saját magunkat, amivel még nehezebb helyzetbe kerültünk. A második gólt, amit kaptunk, ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el. Jól jellemezte jelenlegi helyzetünket... 14441164_1247978851903424_9197076038859648658_nElek Gergő, DEAC: - Az első félidőben több helyzete volt a Fradinak. Csúsztunk, másztunk, ha kellett, Dobi a kapuba ihletett formában volt! A második félidőben, amikor több helyzetet kezdtünk kidolgozni, akkor kaptuk a gólt, de mentünk tovább, mentálisan erősek voltunk! 5 a 4-ünk ült, végre türelmesek voltunk. A győztes gólt Fortunától kaptuk, de erre azt szoktam mondani, hogy a szerencséért meg kell dolgozni! Mi megdolgoztunk a mai győzelemért!