Csúcsrangadó a női NB II-ben
2019.05.03 | 21:25
Csúcsrangadó a női NB II-ben A férfi NB II-ben már eldőlt melyik két csapat nyakába került az aranyérem, de a hölgyek másodosztályában még csak a rájátszás feléhez közelednek a csapatok. Ahogy várható volt, a két alapszakasz csoportgyőztes, a DEAC és a Fradi kiemelkedik a mezőnyből, így nem véletlen, hogy ők várják az élről a negyedik fordulót. A Debrecen hozta mind a három meccsét, de a zöld-fehérek sem hibáztak még, ám egy meccsel kevesebbet játszottak, mivel a Rubi elleni összecsapásuk későbbre lett halasztva. Most a két élcsapat egymással találkozik Debrecenben, ahol sok minden eldőlhet, ami a bajnoki címet illeti. Vesztett pontok tekintetében egyformán állnak a felek, így a két egymás elleni összecsapáson múlhat, kié lesz az aranyérem. A hazaiak és a vendégek is megszenvedtek az előző fordulóban a három pontért. A DEAC az ELTE vendégeként csak az utolsó percben tudta bebiztosítani a győzelmet, míg a fővárosiak a Szolnok ellen arattak minimális sikert. A mostani összecsapáson az egyetemisták mellett szól a hazai pálya, de nehézséget jelent, hogy egyik legjobbjuk, Horváth Viktória eltiltás miatt nem szerepelhet, hiszen kiállították az előző fordulóban. A Ferencváros jó helyzetben van, hiszen elég bő a kerete, így várhatóan erős csapattal utaznak a rangadóra. A nagyobb nyomás talán a Debrecenen van, hiszen hazai pályán fontos lenne a győzelem, hiszen ellenkező esetben az utolsó fordulóban a Népligetben kellene bravúrt véghez vinni, ami a bajnoki címet illeti. Persze ehhez az kell, hogy a többi mérkőzést is hozzák az érintettek, amihez persze a többi csapatnak is lesz egy-két szava. Jelenleg a harmadik helyért két csapat van versenyben, a Szolnok és a Csömör. A Rubi eddig jól szerepel a rájátszásban, hiszen mind a két meccsét hozta, és most egy újabb győzelemmel tovább erősíthetné pozícióját. Ez nem tűnik elérhetetlennek a KRSE ellen, akik egy pontot szereztek eddig. Döntő lehet, hogy a két csapat milyen összeállításban tud pályára lépni. Amennyiben a meghatározó játékosok ott lesznek a két oldalon, három esélyes a találkozó. A Szolnok hazai pályán fogadj az ELTE gárdáját. Az egyetemisták a jó alapszakasz teljesítmény után elég visszafogott teljesítményt nyújt és távolodik a dobogótól, és talán az utolsó esélye arra, hogy megpróbáljon felzárkózni az előttük állókra. Ami a vendéglátókat illeti, jól szerepelnek a rájátszásban, két győzelemmel eddig a dobogó harmadik fokán állnak, és egy újabb hazai sikerrel tovább javítanák az esélyüket a bronzéremre. A Nyírség és a Piliscsaba összecsapásának nincs különösebb tétje, a két együttes már nem nagyon tud előrébb lépni. A felek az első győzelmükért hajtanak. A PAFC egyedüliként nem szerzett pontot a rájátszásban, míg a hazaiak is csak két döntetlent értek el, így ők is szeretnék első sikerüket begyűjteni.   DEAC – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 17:00 Debrecen, Egyetemi Sportaréna NYÍRSÉG NSC – PAFC 15:00 Újfehértó, Szabadidő Központ RUBEOLA FC CSÖMÖR – KRSE LUDOVIKA 19:30 Csömör, Városi Sportcsarnok SZOLNOK FANATIC SE – ELTE-BEAC 20:00 Kunhegyes, Mikrotérségi Tornacsarnok