Csúcsformában a HTE és az Astra
2019.01.22 | 12:11
Csúcsformában a HTE és az Astra Nem tudott nagy ellenállás mutatni a TFSE és a Gyulai Amazonok sem hazai pályán, mindkét csapat nagyarányú vereséget szenvedett a női futsal NB I-ben. A fővárosi TFSE 8 góllal maradt alul a HTE ellen, már a 17. percben eldőlt a találkozó 3 pontja. A gólgyártást Kota Gabriella kezdte a 2. percben, majd Pádár Anita, Tell Zsófia és Benkő Mónika is eredményes volt. Bede Anna a 18. percben némileg korrigált az eredményen, de a félidő vége előtt Kota Gabriella megszerezte saját maga harmadik, csapat 7. gólját. A második félidőben összeszedettebben játszott a hazai csapat, Benkő Mónika és Kota Gabriella góljával, valamit Kardosi Blanka öngóljával magabiztos vezetést szerzett Quirikó Vivien csapata. Kardosi Blanka azonban gólt jegyzett Torma Lilla hálójába is, beállítva a 2-10-es végeredményt.

TFSE – HTE 2-10 (1-7) Gólszerzők: Kardosi Blanka, Bede Anna illetve Kota Gabriella (4), Benkő Mónika (2), Pádár Anita (2), Tell Zsófia, Kardosi Blanka (öngól) TFSE: Terdik Tamara, Kardosi Blanka, Winternitz Katalin, Koch Fruzsina, Janicsek Zsanett Csere: Bede Anna, Juhász Andrea, Molnár-Sáska Ildikó, Winternitz Anna Edző. Horváth Gábor HTE: Torma Lilla, Tell Zsófia, Pádár Anita, Kota Gabriella, Benkő Mónika Csere: Bokor Adrienn, Nagy Anikó, Mogyorósi Zsuzsanna, Madzin Dóra, Folk Zsuzsanna, Szilágyi Mariann, Nagy Mária Edző: Quirikó Vivien Quiriko VivienQuirikó Viven: - Az első perctől kezdve határozottan, gólra törően, sokat mozogva játszottunk. Ez jó helyzetkihasználással és jó védekezéssel párosult, így sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. Minden játékos dicséretet érdemel a hozzáállásáért. Kiemelném fiataljainkat, akik ezen a találkozón több lehetőséget kaptak, és éltek is vele, jól szálltak be a meccsbe. Sok szurkoló kísért el minket, nekik köszönhetően szinte hazai hangulatban játszhattunk! Horváth Gábor: - Nagyon gyenge meccset játszottunk, mind egyénileg mind csapat szinten. Sajnos az előzetesen megbeszélteket nem sikerült betartanunk, amiből többször is megbüntettek minket. Más kérdés, hogy ha a HTE ezt a formáját tudja hozni egy adott mérkőzésen, akkor nem sok csapat van, aki felveszi velük a kesztyűt. Gratulálok ellenfelünknek, akik nagyon jól játszottak, sajnos kellemes partnerként viselkedtünk és nem tudtuk megnehezíteni a dolgukat. Ezt a meccset elfelejtjük és a hétvégi kupa visszavágóra készülünk!   Hasonlóképpen alakult a mérkőzés Gyulán is, ahol az Astra hengerelt már az első félidőben. A mérkőzés 33. percéig összesen 12 találatot szerzett Dombó János csapata, akik remek napot kifogva futószalagon rúgták a gólokat a fürdővárosban. Ehhez kellett a gyulai csapat szervezetlen játéka, melyet ki is használt a Szabó Boglárka által vezetett félegyházi csapat. Sipos Lilla, Dominika Dikonová, Godvár Katalin is 3-3 találatig jutott, illetve Szabó Boglárka duplázott, Gelb Mónika és Krascsenics Petra 1-1 gólt szerzett. Nem tudott semmilyen ellenállást mutatni a gyulai együttes, a második félidőben voltak azonban momentumok, amikor tudott volna Molnárné csapata gólt szerezni, de ezúttal a befejezéseknél is pontatlanok voltak. Fülöp Diána látványos góljával állította be az 1-13-as végeredményt a két csapat. [gallery ids="107713,107714,107715"] Gyulai Amazonok - Astra Herbária Kiskunfélegyháza KFT. Gólszerzők: Fülöp Diána illetve Sipos Lilla (3), Godvár Katalin (3), Dominika Dikonová (3), Szabó Boglárka (2), Krascsenics Petra, Gelb Mónika Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Heidt Edina, Bálint Rebeka Csere: Szerb Katalin, Mázik Flóra, Kurai Nikolett, Sovány Liza Astra: Farkas Katalin, Gál Tímea, Szabó Boglárka, Sipos Lilla, Dominika Dikonová Csere: Krascsenics Petra, Gelb Mónika, Godvár Katalin, Véninger Tünde, Krascsenics Csilla, Kiss Gabriella Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Csalódott vagyok az eredmény és a mutatott játék miatt is. Idény eleji formát mutatva minimálisan sem tudtuk megnehezíteni az Astra dolgát. Kétszer találkoztunk idén, mindkét alkalommal nagyon jó mérkőzést tudtunk vívni velük, most azonban valami nagyon nem működött. Dolgozunk a hibák kijavításán.