Csengeri parádé a Kincsem otthonában!
2015.11.19 | 16:27

SZTE EHÖK SE - MAG-LOG TEAM CFT Gödöllő 2-2 (1-1) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Csatári Tibor, Modes Ottó Péter (Flinta Zoltán) EHÖK SE: Tombácz – Bánóczki, Tóth A., Szentes Bíró, Vellai. Csere: Nagy G. (kapus), Bullás, Ördögh, Fülöp, Deák, Balogh, Csamangó. Vezetőedző: Makra Zsolt. Gödöllő: Darabont – Nagy R., Magyar Zs., Farkas P., Bencsik. Csere: Hevesi, Marczis, Baranyai, Dékány, Molnár M. Játékos-edző: Baranyai Pál. Gól: Vellai (19′), Bullás (26′) ill. Magyar (3′), Baranyai (34′) A negyedik helyen álló Gödöllő ellen játszott rangadót hétfőn este az SZTE EHÖK SE: a Makra Zsolt-Dürgő Péter páros által irányított együttes hátrányból ugyan fordítani tudott, de a két lőtt gól kevésnek bizonyult a győzelemhez végül. A több mint százszoros válogatott Baranyai Pál által irányított, negyedik helyen álló Gödöllő elleni rangadó várt hétfőn este a tabella második helyén lévő SZTE EHÖK SE-re. A vendégek rögtön a harmadik percben megszerezték a vezetést, miután egy szép kombináció végén középen törhetett kapura Magyar, aki nem hibázott, és a jobb felsőbe küldte a labdát, 0-1. Ezt követően is pörgős, jó mérkőzést láthattak a nézők: a szegediek próbálkoztak, de az utolsó passzok rendre nem sikerültek a kapu előtt. Egészen a félidő végéig kellett várni az egyenlítésre: egy megszerzett labda után Tóth Attila passzolt keresztbe Vellaihoz, aki még a kapus mellett is elhúzva passzolt a kapuba, 1-1 – nagyon jókor egyenlített az EHÖK SE. Bullás Imréék maradtak lendületben: a második félidőt nagyon jól kezdték, és nyomásuk végül gólt, ezáltal fordítást eredményezett: Bullás megint egy védelmi megingást használt ki, és bombázott a vendégek kapujába, 2-1. Ezt követően volt lehetősége a kétgólos előny megszerzésére is a szegedieknek, de jól blokkoltak a gödöllőiek. Érezhető volt, hogy a következő gól meghatározhatja a végkimenetelt: végül a rutinos Baranyai technikás, okos megmozdulása döntött hat perccel a vége előtt, amikor egy saját térfélen elvesztett labda után került helyzetbe a gödöllőiek játékos-edzője, aki nyolc méterről pörgetett Tombácz fölött a kapuba, 2-2. A hajrában még néhányszor megtornáztatta Darabont kapust a szegedi együttes, de a harmadik gól már nem jött össze, így meg kellett elégednie a látottak alapján igazságos döntetlennel. Az SZTE EHÖK SE a következő fordulóban jövő hétfőn Nagykátán lép pályára. Makra Zsolt: “Igazságos a döntetlen. Vannak olyan problémáink, amik rövidtávon nem orvosolhatóak, erőnlétileg rendre elfogyunk a második félidő végére. Egy ilyen meccsen ez döntő lehet, a végén nem voltunk elég frissek ahhoz, hogy megtartsuk, illetve a magunk javára fordítsuk az eredményt.” Forrás: szegedma.hu   ALUKONSTRUKT ECS - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 4-3 (1-0) A vendégek jó formában érkeztek a találkozóra és ők számítottak az esélyesebbnek. Az első félidőben nem sok minden történt, elég vérszegényre sikerült, mindössze egy gólt hozott, amit a hazaiak lőttek. A második játékrész viszont rengeteg fordulatot hozott. Hamar megduplázta előnyét a Kis-legénység, így nyugodtan játszhattak, de a vendégcsapat a hajrára megfordította a találkozót, és úgy tűnt, begyűjti a három pontot. Az igazi fordulat a végére maradt. A Nyíregyháza az utolsó percben előbb egyenlített, majd a győztes gólt is megszerezte, megszakítva a Gyöngyös 5 győzelmes sorozatát.   KINCSEM LOVASPARK SE - CSENGER FUTSAL 6-15 (2-6) Rangadónak indult a találkozó, de nagyon sima vendéggyőzelem lett belőle. A Csengernek nem voltak jók az előjelei, hiszen egyik legjobbjuk nem tudott a csapattal tartani sérülés miatt és az együttesnek az idegenbeli rangadókon nem nagyon megy. Ehhez képest Szilágyi mester fiai négy gólos előnyre tettek szert, amire a Kincsem vészkapus játékkal válaszolt. Ez a taktika idén már többször jól működött, de ezúttal nem hozott sikert. A vendégek remekül zártak, és a labdaszerzésekből rendre betaláltak az üres kapuba, így jókora verést mértek a listavezetőre. Ráadásul a két közvetlen riválisa a csengerieknek döntetlenre végzett egymással, így a forduló igazi nyertesének vallhatják magukat. A Kincsem a hazai vereség ellenére továbbra is őrzi első helyét, de előnye két pontra olvadt. UFC GYÖMRŐ - NAGYKÁTA FUTSAL 11-3 (6-2) A sereghajtó Nagykáta az egyik alsóházi csapathoz látogatott, ahol abban bízott, hogy talán szorosabb eredményt tud elérni. Ez a remény mindössze pár percig tartott, hiszen a gyömrőiek hamar eljutottak négy gólig, igaz ezt még tudta kozmetikázni a vendégcsapat. A félidő hajrájára elhúztak a hazaiak és a fordulást követően tovább növelték az előnyt, így sima Gyömrő siker a vége.   KASTÉLYDOMBI SE - REAC SPORTISKOLA SE 3-4 (2-2) Úgy tűnik, a Kastélydomb nem tudja átlépni a saját árnyékát. Hiába a bravúrgyőzelmek, ha a kötelezőnél megbotlanak. A REAC ellen úgy mehettek a pályára, hogy győzelem esetén előrébb léphetnek a tabellán. Ennek megfelelően kezdtek, hiszen két gólos előnyre tettek szert, de utána nem tudták az addigi teljesítményt nyújtani és a vendégek előbb egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. A hajrában még a monoriak tudtak egalizálni, de a végén, ahogy mostanában szokták mondani, jött a dráma és a REAC az utolsó percben megszerezte a győztes gólt, így a Kastélydomb nem hogy előrébb lépett volna, de visszacsúszott két pozíciót és már csak a 9. helyen áll.   DEAC - MVFC BERETTYÓÚJFALU II. 1-2 (0-0) „Gólínségünk vereséget eredményezett....” Gyakorlatilag telt ház várta a kezdő sípszót és a mérkőző feleket hétfő este a Kecskeméti János Sportcsarnokban. Nagy iramú, parázs mérkőzésnek indult és maradt az utolsó másodpercig az összecsapás. Két, a szó klasszikus értelmében, futsalozó csapat az első 10 percben kioltotta egy más játékát, majd a félidő második felében a DEAC enyhén ráerőltette akaratát a bihari fiatalokra. Sikerült helyzeteket kialakítania az egyetemistáknak, azonban Virányi Gergő kapus, kapufa vagy MVFC mezőnyjátékosok valamelyike mindig útját állta az első találatnak.  A második félidőben sem lanyhult az iram, folyamatosan hullámzott a játék, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A taktikusan és fegyelmezetten védekező csapatok és jó formában lévő kapusok már-már úgy tünt megoldhattalan feladat elé állítják az ellenfelet, amikor a 27. percben Harmati Tamás lábáról egy centerezés saját kapujának bal alsó sarkába pörgött, vezetéshez juttatva ezzel a DEAC csapatát. Agresszívabb üzemmódra kapcsoltak a vendégek és még egy fokozattal is feljebb kapcsoltak az addig sem sétatempón. Egy határozott labdaszerzés követő kontratámadás végén előbb a 30. percbe egyenlített, majd három perc múlva egy saját térfélen történt labdavesztést követően Vámosi Marcell kapussal együtt hálóba passzírozott góllal fordított a Beri. A DEAC is padlóig nyomta a gázpedált az egyenlítésért, de sem ziccerben földön fekvő kapus mellett, sem rávezetés után, 5 a 4 ellen, de még kisbüntetőből sem sikerült az oly áhított egyenlítő gólt megszerezniük. Mezőnyben egyenrangú felek küzdelméből a helyzeteivel jobban sáfárkodó, az ellenfél hibáit könyörtelenül megbüntető vendégek jöttek ki győztesen. A DEAC támadó játéka az elmúlt három mérkőzésen drámaian megtorpant (3-2-1 rúgott gól), reméljük a jó védekezés mellett hamar visszatalálnak a helyes útra, és újra elkezdik gyűjtögetni a bajnoki pontokat. -       deac futsal -   FISE - MAGLÓD TC 3-11 (2-6) Ahogy várható volt, a vendégek domináltak, és végig irányították a mérkőzést, és az öt gólig jutó Rábold vezetésével könnyedén gyűjtötték be a három pontot. A vendégek támadója klasszikus mesterhármassal nyitott, amivel el is döntötte gyorsan a három pont sorsát.