Csengeri kontralecke Monoron
2015.03.08 | 10:30
Csengeri kontralecke Monoron Kastélydombi SE – Csenger 6-8 (1-5) Monor, 100 néző Játékvezetők: Halasi, Kaszala, Márkus Kastélydomb: Graeser – Temesvári, Simon, Nihari, Kator Cserék: Bokros, Szalai, Lázár, Papp, Sárközi Vezetőedző: Gallai Attila Csenger: Bélteki – Balogh, Pankotai, Bodó, Mándi Cserék: Turbucz, Balogh P., Gaál, Rigó, Csernyi Vezetőedző: Szilágyi Sándor Sárga lap: Simon, Papp Gólszerzők: Papp (2), Simon (2), Bihari (2) illetve Mándi (3), Bodó (3), Rigó, Balogh Á. A Csenger monori vendégjátékával indult az NBII Keleti csoportjának a 21. fordulója. A hazai együttes, a mérkőzés előtt, három pontra volt a vendégektől, így egy esetleges győzelem esetén beérték volna a Szabolcs megyeieket, vendég siker esetén pedig már hatpontos lett volna a különbség, illetve, bár csak átmenetileg, de a DEAC-ot is megelőznék és fellépnének a tabellán az ötödik helyre a csengeriek. A mérkőzés elején mindkét csapat visszaállít, többnyire a Kastélydombnál volt a labda, viszont a Csenger villámgyorsan kontrázott. Egy ilyen kontrából meg is szerezték a vezetést a második percben, Bodó révén. Ezt követően a Monor letámadta ellenfelét, azonban a pontatlan játékuknak köszönhetően, nem igazán tudták veszélyeztetni a vendégek kapuját. Végül a tízedik percben csak összejött az egyenlítés, Papp ment el a jobb szélen és lőtte ki a hosszút. Két percre rá, újra a Csengernél volt az előny, egy bíztató helyről elvégzett szabadrúgás megpattant a hazai sorfalon és bevágódott a hosszúba. Jól láthatóan megfogta a gól a hazai csapatot, nem igazán tudtak mit kezdeni a mezőnyfölénnyel, illetve a csengeriek, rendkívül harcosan játszottak és rendre előbb értek oda és nyerték meg a párharcokat. A 15. percben aztán egy újabb villámgyors kontrát vezettek a vendégek, és némi szerencsével ugyan, de megint sikerült mattolni a hazaiakat. Az első félidő utolsó öt perce némileg leült, de a 20. perc még tartogatott nem kevés izgalmat. Egy hazai támadást követően a bíró elnézett egy oldal berúgást és a vendégek javára ítélt. Amíg a monoriak zavarodottan reklamáltak, a Csenger gyorsan elvégezte a berúgást és újabb gólt szerzett. Olyannyira megzavarodott a hazai alakulat, hogy még ugyanabban a percben, újabb gólt szerzett a Szilágyi-legénység együttes. A második félidő ott folytatódott, ahol az első véget ért, szinte rögtön újabb gólt szerzett a Csenger, egy kontrát követően. Ekkor azonban valami megmozdult a hazai csapatban és előjött a küzdőszellem.  Bihari, Simon és Papp is betalált, azonban mielőtt túl közel kerültek volna a hazaiak - mily meglepő - egy újabb sikeres kontrát vezetett végig a vendég együttes, így tartották a háromgólos előnyt. Nem adta fel a Kastélydomb és egy darabig úgy tűnt, akár a pontszerzés is összejöhet, Simon és Bihari is újra eredményes volt, így több mint egy perccel a vége előtt, már csak egy gól volt a Csenger előnye. Ekkor azonban a vendégek szinte a középkezdésből gólt szereztek, amire a hazaiaknak már nem volt válaszuk, így végképp eldőlt a mérkőzés. Közel járt a csodához a Kastélydomb, azonban a Csenger a lélektanilag fontos pillanatokban rendre eredményes tudott lenni, így a vége 8-6-os vendégsiker. Kiváló kontrajátékának köszönhetően megérdemelten gyűjtötte be az értékes három pontot A vendégcsapat. Gallai Attila, a Kastélydombi SE vezetőedzője: - Az első félidőben bátortalanul és hitehagyottan, alázat nélkül játszottunk. Az ellenfél akarásban magasan felülmúlt bennünket. Egy játékvezetői hiba pedig meg is pecsételte a sorsunkat, de ettől még nem lenne szabad szétesni. A második játékrészben már a mi akaratunk érvényesült, azonban ezen a mérkőzésen nem védekeztünk semmit és ezzel el is dőlt a találkozó. Gratulálok a Csenger csapatának, jobban akartak és megérdemelten nyertek. Ennyit nem hibázhatunk büntetlenül. Szilágyi Sándor a Csenger vezetőedzője:- Egy nagyon jó csapat otthonában 6-1 után azt hittük, megvan a meccs, ez majdnem megbosszulta magát, de a végjátékban összekaptuk magunkat, így megérdemelt győzelmet arattunk! Köszönjük a sportszerű hazai csapatnak a vendéglátást és sok sikert kívánunk az utolsó mérkőzésekre! Jöhet a megyei El Classico Nyírgyulaj ellen... GK.