Csengeri győzelem a Kincsem ellen
2023.11.08 | 15:37

A 8. fordulót rendezték a férfi NBII-ben, ahol a keleti csoportban nem bírt a listavezető a sereghajtóval. A többi találkozón érvényesült a papírforma, míg a Nyírség - Airnergy összecsapás elmaradt.

RUBEOLA FC - VS DUNAKESZI 3-1 (1-1)
Péntek este a forduló nyitómeccsén házi rangadót rendeztek, ahol a Rubi fogadta a Dunakeszit. A meccs a Tigriseknek volt fontosabb, hogy a dobogón tudjanak maradni és tartani a lépést az előttük állókkal. Az első félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, és 1-1 gólt, így a második játékrészre maradt a döntés. A fordulás után a Keszi nem tudott egyetlen helyzetéből sem betalálni, míg a Rubeola kétszer is, így övék lett a három pont és tartják a harmadik helyüket. A Dunakeszinek már nem az első mérkőzése, ahol szünetig meccsben vannak, de a végén még is pont nélkül maradnak.

CSENGER FUTSAL - KINCSEM LOVASPARK FUTSAL 8-5 (4-3)
Igazi rangadónak és presztízsmeccsnek számít a Csenger és a Kincsem találkozója és ezúttal sem volt máshogy. Sok helyzetet és gólt hozott az összecsapás, amiből ezúttal a hazaiak jöttek ki jól. A Szilágyi-legénység jobban sáfárkodott a lehetőségeivel, így otthon tudta tartani a három pontot amivel faragott két egységet a hátrányából, a listavezető botlásának köszönhetően.

GYULAHÁZAI FUTSAL - MEAFC-MISKOLC 6-10 (4-3)
A forduló előtt három pont volt a két csapat között a tabellán, így hatványozottan fontos volt az összecsapás. Az első félidőben felváltva estek a gólok, de a vendéglátó lehetett a bizakodóbb. A fordulás után azonban a Miskolc magára talált és Varga László vezérletével, és 7 !!! góljával fordítottak és győzelmükkel elléptek az alsó régióból.

ENERGIA SC GYÖNGYÖS - TISZAFÖLDVÁRI SE 5-5 (2-3)
Általában mikor a sereghajtó találkozik a listavezetővel, kevés kérdőjel szokott lenni, de ezúttal borult a papírforma. Pedig a gyöngyösiek ezúttal sem álltak ki bő kerettel, így kevesen gondolták, hogy a Földvárnak gondot jelenthet a három pont megszerzése. Az első félidő a vendégek tervei szerint alakult, hiszen a hajrára már két gólos volt az előnyük, de a Berkes alakulat szépített. Fordulás után egyenlíteni tudott a vendéglátó, de a Tiszaföldvár visszaállította a két gólos különbséget a félidő derekára. A folytatásban végképp el is dönthették volna a találkozót, de kimaradtak a helyzetek, ami meg is bosszulta magát, mert a Gyöngyös a hajrában előbb szépített, majd újra egyenlített, így döntetlen lett a vége. A hazaiak a bravúros pontszerzéssel elléptek az utolsó helyről, míg a Földvár így maradt listavezető, igaz vesztett pontokban már a csengeriek jobban állnak.

NYÍRSÉG FC - AIRNERGY FC 3-0
A találkozó elmaradt, mivel a vendégcsapat lemondta, így a Nyírségé a három pont.