Csengeri feltámadás, Kastélydombi bravúr!
2015.10.13 | 16:57

Remek hajrával nyert a Kastélydomb és a Csenger!   KASTÉLYDOMBI SE - SZTE EHÖK SE 7-4 (2-3) Hétfő este Üllőn csapott össze a "hazai pályán" játszó Kastélydombi SE és az eddig veretlen SZTE EHÖK SE. Érdekes párosítás volt, ugyanis a mérkőzésig a szegediek kapták a legkevesebb gólt, míg a monoriak rúgták a második legtöbbet, tehát egy jól záró védelem csapott össze egy sok gólt termelő támadósorral. Ehhez képest a mérkőzés elején a vendégek szerezték meg a vezetést Tóth Attila góljával, majd egy percre rá Tóth megszerezte saját maga és csapata második találatát. Mindkét kapott gól az elkerülhető kategóriába tartozott, de ez nem törte össze a hazaiakat, akik a negyedik percben Simon révén szépíteni tudtak. Ezt követően váltakozva forogtak veszélyben a kapuk, és végül a 17. percben Vellai csapott le egy eladott labdára és három méterről a hosszúba gurított, így már kettővel mentek a szegediek. Ekkor sem tört meg a Kastélydomb, mert egy percre rá Kalina szépített. Utána is többet támadott a hazai együttes, azonban több gól már nem esett az első félidőben. A második játékrészben még jobban nekiesetek ellenfelüknek a vendéglátók és agresszív letámadással a kapujukhoz szorították őket. Azonban hiába a temérdek helyzet, olykor a kapufa, olykor pedig egy önfeláldozó védőben akadt el a labda. Végül a 28. percben Vadászi kapott egy jó kiugratást és higgadtan elgurította a kapus mellett, tehát először a mérkőzés folyamán, döntetlenre álltak a csapatok. Ezt követően is a hazaiak nyomtak, de szegediek kontrái is hordoztak veszélyt magukban. Olyannyira, hogy a 34. percben Fülöp lövése, egy hazai védőn megpattanva utat talált a kapuba, így újra a vendégeknél volt az előny. Három perccel a vége előtt lehozták a kapust a monoriak és 5-a-4 ellen próbáltak eredményesek, lenni. Ez jó döntésnek bizonyult, ugyanis először Vadászi révén egyenlítettek, majd Papp helyezkedett jól és kotorta be a labdát, így már a hazaiaknál volt az előny. Fél percre rá ezt meg is duplázták, Tvaruska lőtt be élesen egy oldalberúgást, amire Vadászi érkezett jól és vállal (!) a hálóba jutatta a játékszert. Az összecsapás végén még próbálkoztak a szegediek, de már nem tudtak a kapura veszélyesek lenni. Sőt, az utolsó másodpercekben még a hatodik szabálytalanságukat is begyűjtötték, az ezért megítélt tíz méterest pedig Tvrauska belőtte, ezzel kialakítva a 7-4-es végeredményt. Az egyetemisták ezzel elveszítették veretlenségüket, és már öt pont a hátrányuk a listavezetővel szemben. A Kastélydomb a hatodik helyre lépett fel.   REAC SPORTISKOLA SE - KINCSEM LOVASPARK SE 6-13 (2-6) Érdekes meccsre volt kilátás, hiszen tavaly az utolsó fordulóban a REAC rontotta el a Kincsem bajnoki címét, így a vendégek nemes bosszúra készültek. A tápiószentmártoniak meglepték ellenfelüket és az egész mérkőzés folyamán vészkapus játékkal próbálkoztak. Az első 10 percben nem voltak túl eredményesek, de a folytatásban működött a kitalált taktika és a félidőre már négy gólos előnyre tettek szert. A biztos eredmény tudatában sem változtattak és gyönyörű gólokat szerezve magabiztos győzelmet arattak. Az külön öröm a vendégek számára, hogy két közvetlen üldözőjük, a Gödöllő és a Szeged is elszenvedte első vereségét.   ENERGIA SC GYÖNGYÖS - MAG-LOG TEAM CFT Gödöllő 2-1 (2-0) A szezon eddig nem úgy sikerült a hazaiaknak, ahogy eltervezték, de mindenki tisztában volt vele, hogy a 12. helyük a tabellán nem reális. Most egy olyan meccsen kellett bizonyítaniuk, ahol nem ők számítottak az esélyesnek, hiszen a Gödöllő eddig hibátlanul állt a tabellán. A találkozó jó iramot és nagy küzdelmet hozott. A hazaiak szervezetten játszottak és szünetig két gólos előnyre tettek szert. A fordulás után a Baranyai-legénység küzdött, de csak egy gólig jutott, hiába akadt számtalan lehetősége. Ezúttal a rossz helyzetkihasználásának köszönhetően nem tudott egalizálni, így elszenvedték első vereségüket, míg a gyöngyösiek megszerezték első győzelmüket, ami lendületet adhat nekik a folytatásban.   MVFC BERETTYÓÚJFALU II. - NAGYKÁTA FUTSAL 13-2 (7-0) Ahogy számítani lehetett rá, a találkozónak egy kérdése volt előzetesen, hogy hány góllal nyernek a vendéglátók. A két csapat között hatalmas volt a különbség, így minden megerőltetés nélkül könnyedén arattak nagyarányú győzelmet. Már az első perc után 2-0 volt az eredményjelzőn. A Nagykátától a hajrában két szépítő találatra futotta, amivel nem úszták meg, hogy két számjegyű legyen a különbség.   MAGLÓD TC - CSENGER FUTSAL 3-4 (3-0) Ahogy a beharangozóba írtuk, abszolút három esélyes a találkozó. Utólag kiderült, hogy a találkozó képe abszolút megfelelt ennek. A hazaiak a szokásos taktikával vágtak neki a meccsnek, zárt védekezésből gyors kontrákat vezetni. A terv bevált, mivel a Maglód három kontráját is gólra váltottak, míg a csengeriek csak kapufákig jutottak. A szünet jót tett a vendégeknek, ahol rendezték soraikat, és a második félidőre már egy másik Csenger jött ki, aminek hamar meglett az eredménye. Hamar két gólt szerezve visszajöttek a mérkőzésbe. Szilágyi mester fiai a folytatásban tovább nyomtak, és úgy tűnt, a fáradó hazaiak mellett meglehet az egyenlítés. A maglódiak a 38. percig bírták a nyomást, ekkor egalizáltak a szabolcsiak, de az igazi csattanó a legvégére maradt. A Csenger az utolsó percben egy szép támadás végén megszerezte a vezetést, amely végül győzelmet ért, amit lelkes szurkolóikkal együtt ünnepelhettek a meccs után.  A vendégek számára a többi mérkőzés is jól alakult, így felléphettek a dobogó második fokára.   ALUKONSTRUKT ECS - UFC GYÖMRŐ 3-1 (1-1) Előzetesen a Nyíregyháza tűnt a mérkőzés esélyesének, de a vendégek nem így gondolták, és igencsak megnehezítették ellenfelük dolgát. A hazaiak szereztek vezetést a félidő derekán, de ellenfelük egalizált és sokáig nem is esett több találat. Több mint 10 percet kellett várni a következő gólra. a Nyíregyháza ismét megszerezte a vezetést. A vendégek szaladtak az eredmény után, és hiába adódott egyenlítési lehetőségük a hazaiak egy újabb góllal az utolsó percben eldöntötték a három pontot. A Kis-legénység magának tette nehézzé a találkozót.   FISE – DEAC 2-11 (2-4) A DEAC remek formában vallhatta magát, így nem volt kérdés, hogy begyűjtik Gödöllőn a három pontot. Már az első percekben két gólos előnyre tettek szert, amit szünetig meg is őriztek. A fordulás után a fáradó hazaiak mellett tovább növelték az előnyüket, és nagyarányban nyertek, amivel a közvetlen élbolyban tanyáznak.