Csenger és Újpest bravúr idegenben!
2018.11.28 | 23:02
Csenger és Újpest bravúr idegenben! KARTAL SE – CSENGER FUTSAL 5-8 (3-4) A csengerieknél rengeteg a sérült, elég szűkös a keretük, de így is veszélyes ellenfél mindenki számára, hiszen okoztak már így több meglepetést, legutóbb Újpesten. A mérkőzés igen változatosra, és izgalmasra sikeredett. A Csenger kezdte a gólgyártást, de a hazaiak hárommal válaszoltak, de a Szilágyi legények nem estek kétségbe és szünetig fordítottak. A fordulás után tovább rohamoztak a csapatok, de sokáig nem esett gól, majd a félidő derekán egalizált a Kartal, de örömük nem tartott sokáig. A vendégcsapat két perc alatt duplázott, így közel kerültek a győzelemhez. Persze Simon Péter fiai nem adták fel, és szépítettek is, de az utolsó percben a Csenger bebiztosította győzelmét, és gazdagodott igen értékes három ponttal, amivel beérte a harmadik helyen álló Kecskemétet. 46733116_1897017923686292_7774865887890243584_n   SCOREGOAL KECSKEMÉTI TE – ÚJPEST FC-220 VOLT 4-5 A Kecskemét úgy léphetett pályára, hogy akár a második helyre is felléphet egy kartali botlást követően. A találkozó az Újpest számára is fontos volt, mert két közvetlen riválisa egymás ellen lépett pályára, így egy bravúrral akár előrébb is léphetnek és megerősíthetik felsőházi pozíciójukat. Az esélyek a hazaiak mellett szóltak, hiszen zsinórban öt győzelmet számláltak. Ennek megfelelően kezdődött a találkozó, hamar megszerezték a vezetést, de volt válasza a lila-fehéreknek. A folytatásban is helyzetek adódtak mind a két oldalon, kiegyenlített játék folyt a pályán, így nem volt meglepő, hogy döntetlen állt az eredményjelzőn szünetben. A fordulás után nem változott nagyon a játék képe, felváltva estek a gólok, így döntetlenre állt a meccs és a hajrához közeledve úgy tűnt, aki megszerzi a vezetést újra, az meg is nyeri a találkozót. Erre mind a két csapatnak megvolt az esélye, de némi meglepetésre ez az Újpestnek sikerült, méghozzá a legjobbkor, fél perccel a vége előtt, így a Kecskemétnek nem maradt ideje egyenlíteni, így a fővárosi csapaté lett a fontos három pont, és maradtak az ötödikek. A találkozó hőse a vendégek gólfelelős volt, Horváth Dávid, aki négy góljával nagyban hozzájárult a sikerhez, és már második a góllövőlistán. Ami a Kecskemétet illeti, nagy lehetőséget szalasztott el, hogy megelőzze a Kartalt, ráadásul így a Csenger is beérte őket pontszámban.   KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK SE – ENERGIA SC GYÖNGYÖS 7-4 Igazi hatpontos meccset rendeztek Barcikán. A hazaiak felszállóágban vannak, és úgy léphettek parkettára, hogy győzelem esetén újra a felsőházba érezhetik magukat, így igen motiváltak voltak. Ennek az első játékrészben kézzelfogható jelei voltak, hiszen 3 gólt szereztek, míg az ő hálójuk érintetlen maradt, így sokan azt gondolták, el is dőlt a találkozó. A szünet jót tett a Gyöngyösnek, akik rendezték soraikat, és fordulás után megtalálva a góllövő cipőt, Sári Csaba mesterhármasával 10 perc alatt egyenlítettek. A hazai nézőknek talán még bosszankodni sem volt idejük az eltékozolt előny miatt, újra vezetett a Barcika Fekete révén, amit nem sokkal később meg is duplázott. Az izgalmaknak ekkor nem volt vége, mert a gyöngyösi játékos-edző, Berkes szépített, így a hajrára ismét nyílt volt a találkozó. A vendégek megpróbálkoztak a vészkapus játékkal, de visszafelé sült el a kockáztatás, és a Barcika Besenyei találataival otthon tartotta a három pontot, amivel megelőzték mostani riválisukat.  46787674_1155347704631527_1504653174093381632_n   KISTARCSAI VSC – KINCSEM LOVASPARK SE 6-5 A Kincsemnél több visszatérő is akadt, akikkel ismét teljes volt a keretük, így bizakodóak lehettek, ami a mérkőzés illeti, ráadásul visszavághattak volna az őszi vereségért, de ez a remény csak az első félidő végéig tartott. Hiába vezettek a vendég a szünetben egy góllal, a második félidőben fordított a Kistarcsa és végül biztosan nyert, megtréfálva másodjára is rutinos ellenfelüket. Amennyiben a Kincsemnek voltak reményei a felzárkózást illetően, azok ezzel a vereséggel vélhetően teljesen elszálltak, hiszen mostani ellenfelükkel szemben már hét pont így a hátrányuk.   Pénteken játszották: FTC FUTSA-FISHER KLÍMA – NYÍRBÁTORI SC 7-3 (3-1) Mind a két csapat igen tartalékos volt. A vendégek mindössze hat mezőnyjátékossal érkeztek a fővárosba, így nem lehettek illúzióik, hogy most szakad meg a pontnélküliségük. Ennek ellenére megszerezték a vezetést, de aztán a zöld-fehérek összekapták magukat, és szünetig fordítottak. A Fradi a fordulás után sem sziporkázott, de így is növelte előnyét, de nem koncentrált eléggé, így a Nyírbátor többször is mattolta a listavezetőt. A népligetiek annyit adtak ki magukból, ami feltétlenül kellett a győzelemhez, a szimpatikusan küzdő ellenfél ellen.