Csendes döntetlen az alsóházban!
2017.02.28 | 14:16
Csendes döntetlen az alsóházban!  Alsóházi rangadóra került sor Győrben, ahol igazi tét nélkül játszhattak a csapatok, hiszen egyik félnek sem volt esélye a tabellán előrébb lépni vagy hátrébb csúszni. BŐNY-SZAVILL CONSULTING – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 3-3 (2-1) Győr, 300 néző. Játékvezetők: Tamási, Juhász, Imrő Bőny: Szabó R. – Bogyó, Peczár, Pinczés, Zobák Cserék: Alasztics - Babics, Balanescu, Balogh I., Kovács, Mészáros, Mógor, Nyíregyházky, Tóth Vezetőedző: Lódi Tamás FTC: Sikur – Horváth B., Komáromi, Lak, Safar Cserék: Borsi - Birinyi, Andorka, Karacs, Kulik, Szabó Zs. Edző: Machalek Attila Góleszerzők: Balanescu (9., 29.), Pinczés (15.), ill. Safar (4.), Karacs (25.), Lak (35.) Sárga lap: Pinczés (40.) illetve Karacs (32.) Piros lap: Mészáros (29.)  Az összecsapás a zöld-fehérek számára indult jobban, a 10. másodpercben Horváth állt szemben a hazai kapussal, de elpuskázta a lehetőséget. A folytatásban is a vendégek voltak aktívabbak, és egy távoli lövéssel meg is szerezték a vezetést. A bőnyiek a félidő közepén ébredeztek és egy gyors kontrát követően egalizáltak. A gól belelkesítette a hazaiakat és több újabb kontrát is vezettek, amiből a vezetést is megszerezték, így a hajrára a Fradinak kellett rohannia az egyenlítésért, amit meg is tett, de rendre kihagyta a kínálkozó lehetőségeket. A térfélcserét követően a Fradi próbált nagyobb sebességre kapcsolni, és egy szép szöglet-kombinációból egalizáltak, így kezdődhetett minden elölről. A folytatásban a legnagyobb izgalmat Mészáros piros lapja jelentette, aki rossz helyen ment le, és megkapta második sárgáját volt csapata ellen. A kiállítás a fővárosiakat zavarta meg jobban, hiszen fél perc múlva a Bőny megszerezte a vezetést egy lecsorgó labdát követően. A vendégek az újabb hátrány tudatában végképp a kapujuk elé szegezték ellenfelüket, és a nyomás góllá érett, így másodszor is egyenlítettek. Ekkor öt perc volt hátra, és úgy tűnt, a vendégek megfordíthatják a mérkőzést, de a hajrában a nagyobb lehetőségek Lódi Tamás fiai előtt adódtak. Két nagy helyzetük is akadt, illetve a kapufát is eltalálták. Mindezek ellenére újabb gól már nem született, így maradt a döntetlen. Összességében egy nem túl magas színvonalú és eseménydús meccsen reális döntetlen született. Az alsóházi rájátszásban sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége mind a két félnek, ha el akarják kerülni a kiesést. A mérkőzés felvétele: [gallery ids="78132,78133,78136,78139,78140,78141"]