Csak az első volt nehéz
2008.03.17 | 00:00

A Székelyudvarhely Sportklub tegnap - hazai pályán - lejátszott soros bajnoki fordulóján, olyan eredményt produkált Resicabánya ellen, amire azt szoktuk mondani: sok - kevés.

A mérkõzés egy perces néma csenddel kezdõdött, a tragikus körülmények között napokban elhunyt Tar Szabolcs törzsszurkoló, 24 éves Székely Medve emlékére, s a csapatkapitány átnyújtott egy csokor kék-sárga virágot.

A kezdõ sort - Balázs-Lódi, Gyurcsányi, Madarász - Davi Costa egészítette ki, Tóth Szabolcs sérülése miatt nem játszott.

Már az elsõ fél percben 3 helyzete volt az SK-nak és ez így ment tovább, több percen keresztül. Kapufa, helyzetek, eladott labdák.
A közönség már skandálta: „Gólt! Gólt! Gólt akarunk!" Ezt majdnem az ellenfél váltotta valóra. A 8.percben végre megtört a jég és a Lódi-Costa-Madarász trió betalált. Madi a gólvonalról rúgta a labdát a hálóba. Costa újabb gólpasszát a következõ percben Lódi érvényesítette - 2-0.
Resica ekkor idõt kért, s ez a következõ percben újabb gólt eredményezett az SK javára. Lódi találatával már 3-0-ra vezetett az Sportklub.
A mérkõzés roppant sportszerû volt, az elsõ faultot a 11. percben szerezte Resica.
A következõ percek újabb helyzeteket hoztak: Szõcs és Costa kapufája, majd Gyurcsányi és Igor Leitao helyzete. A 15.percben ismét a gólvonalról találtak be az SK-sok. Gyurcsányi passzolta át Costának a játékszert. 4-0
A 17.percben jött az újabb „gólvonalas" találat. Gyurcsányi jól meglátta Madarászt, aki ismét jókor volt jó helyen. Igor Leitao bravúros cseleit megvillantotta és most be is jött, 8 méterrõl a felsõ léc alá talált be. 5-0  Az elsõ félidõ utolsó percében még Szõcs betalált, s a mérkõzés félideje 7-0-val ért véget.

A második játékrész majdnem ismétlése volt az elsõ félidõnek. Helyzetek, helyzetek, helyzetek. A 6.percben sikerült újra elindítani a gólzáport, Dénes Barna által. 8-0
Resica ekkor szépített, s a 7.percben a felsõ sarokba talált. Ekkor már Péter Róbert állt a hazai kapuban - Balázs Zolit váltotta. A vendégek ekkor kicsit meglódultak, s a következõ percben már Szõcs mentett a gólvonal elõl. A 8.percben Lódi újra betalált, egy perccel késõbb pedig Gyurcsányi.  10-1
Costa újra a gólvonalról lõtt üres kapuba, majd Madi rúgta el a labdát a kapus lábai között. 12-1
A 13.percben egy újabb resicabányai találat, de Szõcs válaszolt is azonnal. A kapus szinte ráült a labdára, ami kicsusszant alóla. 13-2
Vica-verza, mivel a 15.perc újabb vendég gólt eredményezett, amit ezúttal Gyurcsányi „bosszult" meg. 14-3
A végeredményt Madarász utolsó két góljával állította be - így lett sok-kevés. (16-3).
A sûrû program és a fáradság ellenére, a mérkõzés felénél sikerült az SK-soknak átlendülni a holtponton és egy örömfocit játszani. Legalábbis a közönség számára mindenképp az volt.

„Kezdünk végre kilábalni a tétmeccsek okozta fáradalmakból." - mondta Kozma Mihály. „Ezt a gyõzelmet Tar Szabolcs emlékének ajánljuk, családjának kívánunk vigasztalódást."