Csak a szokásos, újabb DEAC döntetlen
2023.09.26 | 19:21

Mind a két oldalon akadtak hiányzók eltiltás miatt, de inkább a vendégek szakvezetője lehetett emiatt bosszús, hiszen két legjobb góllövőjére, Bognárra és Kövesdire nem számíthatott. Ami jó hír volt, hogy közel egy év után visszatérhetett a pályára Komáromi Péter.

A hazaiak rögtön támadólag léptek fel és kezdeményezőek voltak, de az első találatot a vendégcsapat szerezte, Moga Edvin jóvoltából, aki egy oldalberúgás után lőtt a hazaiak kapujába. A gól után is a DEAC volt az aktívabb, de ismét budaörsi gól következett. Egy szép támadás végén Lévai került ziccerbe és nem is hibázott, így 0-2 volt az eredményjelzőn. Tihanyi mester időt kért és próbálta rendezni a sorokat, de eredménnyel ez nem párosult, egészen a hajráig. Ekkor Harmati fordult be szépen emberéről, és csökkentette egy gólosra a különbséget.

A térfélcserét követően a Debrecen nagyobb erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, és megvoltak a lehetőségeik, de Csikós remekelt a kapuban. Ahogy telt az idő, egyre csűrgősebbé vált a vendéglátónak, de nem akart összejönni az egyenlítés. Már-már azon gondolkoztak a hazaiak, mikor jöjjön a vészkapus játék, Tóth Attila egy távoli bombával kiegyenlített. Ekkor bő öt perc volt hátra, így mind a két félnek volt még esélye a három pont megszerzésére. Ehhez az egyetemisták kerültek közelebb, mert két perccel a vége előtt Faragó lövése szerencsésen megpattanva a hálóba kötött ki. Az Aramis rögtön vészkapus játékra váltott, ami hamar eredményre vezetett, Horváth Norbert lövése Harmatin irányt váltva a kapuba került, így döntetlen lett a vége.

A Debrecen hat mérkőzéséből ez már a negyedik döntetlen. Mind a két fél közel volt a győzelem megszerzéséhez, de a végén örülhetett az egy pontnak. Sok idő nincs elmélkedni, hiszen pénteken újabb forduló, ahol a DEAC Nyírbátorba látogat, míg az Aramis a sereghajtó MFT-t fogadja.

DEAC – ARAMIS SE 3–3 (1–2)
Debrecen, 200 néző
Játékvezetők: Szilágyi Norbert, Takács Ákos, Goneth Béla

DEAC: Nyerges – Thiago, Harmati, Franchu, Berecz.
Cserék: Tóth B., Faragó, Vass, Siska, Farkas, Tóth A., Magyar, Győri
Vezetőedző: Tihanyi Csaba.

Aramis: Csikós - Horváth, Vattamány, Komáromi, Lévai
Cserék: Soós - Gáspár, Gellérfi, Matolcsi, Bélavári, Szeghy, Moga, Szűcs, Erdősi
Vezetőedző: Tánczos Tibor

Sárga lap: Harmati, Franchu, Siska, Tóth illetve Vattamány, Komáromi

Gólszerzők: Harmati (18.), Tóth A. (34.), Faragó (38.), ill. Moga (3.), Lévai (7.), Harmati (39. – öngól)

Fotó: DEAC facebook