Csak 16 percig volt pariban az éllovassal a Miskolci Vénusz
2019.12.06 | 15:31
Csak 16 percig volt pariban az éllovassal a Miskolci Vénusz Az igazság az, hogy minden csapat életében előfordul olyan mérkőzés, amire nem szívesen emlékeznek vissza. Pontosan ez történt vasárnap a Miskolci Vénusz esetében is. Nem arról van szó, hogy ne tették volna ki szívüket a pályára György Gábor edző tanítványai, hiszen hajtottak becsülettel. Sőt Beke Adrienn korai góljára a roppant tehetséges Bunda-Tóth Panna gyorsan válaszolni tudott, s 16 percig 1-1-re álltak a borsodiak az Astra ellen. De a félidő hajrájában egész egyszerűen leblokkoltak, s ez végzetesnek bizonyult egy ilyen képességű rivális ellen. A második játékrészben iskolajátékot mutattak be Ganczer Hajniék, elképesztően szép találatokat szereztek -érdemes megnézni mindenkinek az összefoglalót- s játszi könnyedséggel vitték el Miskolcról a három pontot. Szögezzük le az Astra erősebb kerettel rendelkezik ugyan, de biztosan nincs nyolc gól a két alakulat között. Mindenesetre a Bikák hívei boldogok lehetnek hiszen mindenki hozzátette a maga részét a sikerhez, s a vasárnap látott teljesítmény valamennyi magyar csapat ellen elég lehet a sikerhez. Erre persze nincsen garancia, de a nemzeti csapat ostravai tornája előtt megnyugtató volt látni, hogy a kerettagok közül Ganczer Hajnalka, Urbán Anett és Beke Adrienn is kirobbanó formában van. Női NB I, 10. forduló Miskolci Vénusz - Astra Kiskunfélegyházi Bulls 1-9 (1-4) Miskolci Városi Sportcsarnok, 150 néző Játékvezetők: Tóth Márton, Nagy László, Vigh Tünde Vénusz: Ádám Anna - Galambvári Gréta, André Antónia, Kovács Alíz, Bunda-Tóth Panna Csere: Visnyánszki Dalma, Vajkó Csenge, Tirpák Zsanett, Berki Dzsesszika Bitia, Molnár Enikő, Gáspár Fanni Edző: György Gábor Astra: Hargas Annamária - Ganczer Hajnalka, Varga Adél, Urbán Anett, Beke Adrienn Csere: Mogyorósi Zsuzsanna, Mátyás Noémi, Dorner Dóra Zita Edző: Dombó János Gólszerző: Bunda-Tóth Panna Adrienn illetve Beke Adrienn (4), Varga Adél (2), Ganczer Hajnalka, Urbán Anett, Hargas Annamária Dombó János (Astra): - Korrekt játékvezetés mellett, egy végtelenül szimpatikus, tehetséges játékosokból álló csapatot sikerült nagy különbséggel legyőznünk, gyönyörű gólokat szerezve. Gratulálok játékosaimnak, mert a mérkőzés jelentős részében sikerült megvalósítaniuk azt amit elterveztünk. György Gábor (Vénusz):  - A meccsel kapcsolatos utolsó reményem az maradt, hogy nem nyilatkozom… Az első gondolatom az volt, hogy jobb lett volna, ha a meccset le sem játsszuk, másrészt remélem, időben kaptuk a kijózanító pofont. Ezt a találkozót, mielőtt elkezdődött volna, már elveszítettük. És nem azért, mert tiszteltük az ellenfelet, hanem magunkról gondoltunk többet, mint a valós tudásunk. Leány U17 bajnokság: Miskolci Vénusz - Astra Bulls FC  1-6