Budaörsön szerezte meg első győzelmét az Újváros
2015.05.05 | 07:16
Budaörsön szerezte meg első győzelmét az Újváros Megszerezte első sikerét a felsőházi rájátszásban a Dunaferr DF Renalpin FC csapata, mely kétgólos hátrányból fordítva győzte le idegenben 6-3-ra az Aramis együttesét. A felsőházi rájátszás hatodik fordulójában lépett pályára az Aramis otthonában a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata. A találkozónak inkább a házigazdák voltak az esélyesei, ám az újvárosiak abban bíztak, hogy meg tudják ismételni a Berettyóújfalu ellen mutatott teljesítményüket, s képesek lesznek arra, hogy megszerezzék első pontjaikat a felsőházban. A találkozó első félideje ennek megfelelő komoly csatát hozott, melyben igyekezett mindkét gárda taktikusan, pontosan játszani, így ritkán kerültek helyzetbe a felek, s ha sikerült is egy-egy lehetőséget kialakítani, vagy a kapusok, vagy a védelmek avatkoztak közbe eredményesen. Egészen a játékrész hajrájáig úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget az első félidő, ám a Renalpin ezt másképp gondolta, s az utolsó percben megszerezte a vezetést, melyet a szünetig meg is tudott őrizni, így minimális előnnyel vonulhatott a pihenőre (0-1). A térfélcserét követően az Aramis két perc alatt fordított, majd a 23. percben már harmadik góljuknak örülhettek (3-1). A vendégek azonban nem estek kétségbe, s Tony góljával a 27. percben szépítettek, majd amikor nem sokkal később duplázni tudott, ismét egált mutatott az eredményjelző (3-3). Ezzel még nem volt vége a Dunaferr remek időszakának, mert Baranyai Pál kockáztatott, Rigó helyére is mezőnyjátékot küldött a pályára, s az emberelőnnyel Nagy Attila élt remekül, aki gólt érően tette bele a fejét Fekete belőtt labdájába (3-4). A házigazdákat Nagy Roland szomorította tovább, miután Schrancz forintos kiugratásával gyalogolt a budaörsi kapuig, s nem is hibázta el ziccerét (3-5). A folytatásban nagy erőket mozgósított vendéglátó azért, hogy feljebb zárkózzon, s kiegyenlítsen, de a Dunaferr csapata kiválóan őrizte kapuját. Négy perccel a meccs vége előtt nagy esélyt kapott a házigazda, miután Tonyt kiállították a játékvezetők, de emberhátrányban is önfeláldozóan védekezett Baranyai Pál csapata, mely kihúzta kapott gól nélkül a kritikus perceket sőt, Aradi utolsó pillanatokban szerzett góljával végül 6-3-as győzelmet aratott. Aramis SE – Dunaferr DF Renalpin FC 3-6 (0-1) Budaörs, Játékvezetők: Horváth Zoltán, Ábrahám Tibor, Juhász Bálint Aramis SE: Sikur - Frank T., Hosszú, Horváth N., Roni Cserék: Farsang, Klacsák B., Sebestyén, Vattamány, Boldizsár, Csopaki Vezetőedző: Frank Tamás DF Renalpin FC: Rigó - Szente, Schrancz, Tony, Fekete Cserék: Juhász, Aradi, Nagy A., Cosmin, Huber, Szabó G., Nagy R. Vezetőedző: Baranyai Pál Gólszerzők: Aradi (21', ö.g.), Hosszú (23'), Sebestyén (24') ill. Schrancz (20)', Tony (27', 29'), Nagy A. (31'), Nagy R. (32'), Aradi (40') Piros lap: - ill. Tony (37')  - Forrás: dudaujvaros.com -