Budaörsi győzelmével élre állt a Fradi!
2019.09.03 | 20:36
Budaörsi győzelmével élre állt a Fradi! A Fradi várhatta bizakodóbban a mérkőzést, hiszen győztes meccsel kezdte az idényt, míg az Aramis vereséggel nyitott Újvárosban. A találkozóra nagy volt az érdeklődés, teljesen megtelt a csarnok, így minden adott volt egy jó összecsapáshoz. ARAMIS SE - FTC-FISHER KLÍMA 3-4 (1-1) Budaörs, 300 néző Játékvezetők: Tamási, Szabó P., Hartung ARAMIS: Vámosi - Vattamány, Papp B., Gál, Boznánszky Cserék: Bonda, Németh M., Fekete M., Sámson, Pankotai, Harnisch, Bognár, Juhász, Fekete O. Vezetőedző: Moga Flavius Lóránt FTC: Tóth Gy. - Öreglaki, Gergály, Fülöp, Bognár Cserék: Bajusz - Gellérfi, Rábold, Fekete, Cseri, Temesi, Óhidi, Jenei. Szakmai igazgató: Roni Ribeiro Gól: Fekete O. (11., 40.), Sámson (35.), ill. Fülöp (14.), Temesi (26.), Öreglaki (27.), Rábold (39.) Sárga lap: Juhász (40) illetve Gergály (7.), Bognár (16.), Fekete (36.) Kiállítva: Jenei (34.)

Az első egy-két lehetőség a Fradi előtt adódott, de nem találtak kaput, majd ahogy telt az idő, egyre bátrabban játszottak a vendéglátók, és több helyzetet is kidolgoztak de Tóth Gyula mindet hárította, így nem született gól, egészen a játékrész derekáig. Ekkor a hazaiak fiatal tehetsége, Fekete Olivér egy igen szemtelen kötény után egyedül vezethette a labdát Tóth Gyulára, és higgadtan a kapuba passzolt. 1-0 A találat után nem sokkal Roni mester időt kért, és próbálta rendezni a sorokat, ami úgy tűnt, egész jól sikerült. A vendégek egy formás támadást követően, Fülöp révén egyenlítettek, így kezdődhetett minden elölről. 1-1 A félidő végéig már csak helyzetekig jutottak a csapatok, így a döntés maradt a második félidőre. 69476627_2502917889800287_6691546737791729664_n A második félidőre egy összeszedettebb Fradi jött ki, amivel megélénkült a mérkőzés. Nem is kellett sokáig várni a következő gólra, bár kellett hozzá némi szerencse. Temesi próbálkozott egy átlövéssel, ami egy védőn irányt változtatva a rövid alsóba kötött ki. 1-2 A vendéglátók még fel sem dolgozták a bekapott gólt, jött a következő. Egy hatos előtti kavarodást követően Öreglaki bökte meg a kint álló hazai kapust, megduplázva az előnyt. 1-3 A fővárosiakat megnyugtatta a két gólos vezetés, és sokkal taktikusabbá vált a játékuk, és egy újabb góllal eldönthették volna a három pont sorsát, de nem így történt, majd a hajrában jött a fordulat. Öt perccel a vége előtt Jenei kapott egy piros lapot egy utolsó emberként való becsúszásért. A két perc emberelőny már-már úgy tűnt, elúszik, de a végén Sámson egy okos találattal szépített, így visszajött az Aramis a mérkőzésbe. 2-3 Rohamoztak is, jött a vészkapus játék is, de nem akart megszületni az egyenlítés, pedig akadt ziccerük. A találkozó az utolsó percben dőlt el. Egy gyors kontra végén Büki hozta kihagyhatatlan helyzetbe Ráboldot, aki közelről nem hibázott. 2-4 A meccs eldőlt, de a végére maradt még egy gól. Az utolsó másodpercekben nem koncentráltak már a Fradi játékosai, és egy oldalberúgás után Fekete Olivér talált be közelről. 3-4 69510066_2502918239800252_4546167825630232576_n Küzdelmes mérkőzésen, újabb értékes győzelmet aratott a Fradi, amivel egyedüliként hibátlan a bajnokságban, ami következtében az élről várhatja a folytatást. Ami az Aramist illeti, jól és szervezetten játszottak és ha az első félidőben jobb a helyzetkihasználásuk, többet is kihozhattak volna a mérkőzésből. FH 11 Roni RiberioRoni Ribeiro, FTC: - Küzdelmes, kiélezett mérkőzésen vagyunk túl, melyen végül mi gyűjtöttük be a három pontot. Nem volt annyira szervezett a csapatjátékunk, mint amennyire szerettük volna, erre az ellenfél veszélyes kontrákkal le is csapott, de a remek formában lévő Tóth Gyuszi parádésan hárította a próbálkozásokat. Gratulálok az Aramisnak, igazán lendületes csapatot raktak össze, megnehezítették a dolgunkat, de tegnap este a szerencse is mellénk állt, a győzelemhez ez is kellett. Két igen nehéz mérkőzés áll előttünk, ahol törekednünk kell a legjobb formánkat hozni. Moga L.Moga Lóránt, Aramis: - Az első 10 percben nagyon jól működött a letámadásunk, távol tudtuk tartani a Fradit a kapunktól és sikerült megszerezni a vezetést is, egy extra egyéni megoldással, Fekete Olivér révén. A vezető gól minket zavart meg és nem tudtunk olyan jól védekezni az első védelmi vonalban, mind addig! A 2. félidőben a Fradi játéka feljavult, mi pedig nem voltunk olyan élesek, mint ahogy én elvártam volna, de így is megvoltak a helyzetek, de azok sorra kimaradtak vagy Tóth Gyula káprázatos védett! Megyünk tovább és dolgozunk, hogy elérjük a célunkat! Gratulálok és sok sikert kívánok a Fradinak!