Búcsúbravúr - Ötödik lett a Veszprém
2016.06.04 | 08:06
Búcsúbravúr - Ötödik lett a Veszprém A 1. Futsal Club Veszprém 4-1-re legyőzte a második helyen álló Dunaferrt az NB I-ben, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül megszerezte az ötödik helyet. Az idényben utoljára játszott hazai környezetben a Veszprém, amely péntek este a második helyen álló Dunaferrel csapott össze az NB I felsőházi rájátszásában.  Újvárosi rohamokkal kezdődött a találkozó. A 3. percben Németh szabadított fel önfeláldozóan, kisvártatva aztán már nem sikerült megakadályozni a vendégeket a gólszerzésben. Horváth szöglete után Hosszú lőtt a jobbalsó sarokba (0-1). Gyorsan felocsúdtak a veszprémiek, akik többször is eljutottak az exveszprémi Reveland kapuja elé, aki kitűnően védett. A korábbi válogatott kiválóság a 6. percben egymás után háromszor is hárítani tudott, pedig Finta egyszer már a gólvonal mögött látta a játékszert. Később Tatai és Gunther is ziccerbe került, de egyikük sem tudott túljárni a portás eszén. Az 1. FCV már a játékrész derekánál átállt az öt a négy elleni játékra, de ez sem vezetett eredményre. Öttel a vége előtt aztán Bognár használta ki, hogy üresen maradt a Dunaferr kapuja, aki egy remek ütemű labdaszerzést követően egalizált (1-1). Húsz másodperc sem telt el a második felvonásból, amikor egy gyönyörű támadás végén Németh lefejelt labdáját Boromisza Gábor a kapuba lőtte (2-1). Schmidmajer is hozzátette a magáét, aki többször is fontos helyzetben mentett. A hazaiak átvették a játék irányítását, a Dunaferr jobbára csak védekezett. Jött is az újabb gól: Finta passzából Boromisza Dániel volt eredményes (3-1). Tíz perccel a vége előtt a hazaiaknak összejött az ötödik faultjuk, a rivális pedig vészkapussal támadott. A lehetőséget azonban elhibázták, Németh ugyanis a saját hatosáról az üres kapuba lőtt (4-1). A rivális a hajrában újabb rohamokat indított, de csak kapufáig jutott. A nagyszerűen védekező Madarász-csapat magabiztos sikerrel búcsúzott drukkereitől, akik vastapssal jutalmazták a produkciót. Mivel a Nyírgyulaj a papírformának megfelelően 7-1-re kikapott a már bajnok ETO-tól, a bakonyiak az utolsó forduló eredményétől függetlenül – hétfőn a nyírségieknél vizitálnak – az ötödik helyen zárnak. Futsal NB I, felsőházi rájátszás, 9. forduló: 1. FC Veszprém–Dunaferr DF Renaplin FC 4-1 (1-1) Március 15. utcai sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Baghy (Moldván, Rábel). Veszprém: Schmidmajer – Németh, Tar, Gunther, Boromisza D. Csere: Spandler (kapus), Finta, Tatai, Bognár, Boromisza G., László, Erdősi. Vezetőedző: Madarász János. Dunaferr: Reveland – Hosszú, Klacsák, Horváth N., Varga Cs. Csere: Rigó (kapus), Aradi, Ivacs, Fridrich, Gorjánácz, Csányi, Szabó G. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Bognár (16.), Boromisza G. (21.), Boromisza D. (26.), Németh P. (34.), ill. Hosszú (3.). 1111Madarász János: – Gratulálok a játékosaimnak, akik egyénileg és csapatként is fantasztikus teljesítményt nyújtottak a mai napon. Az első félidőben is gólokkal kellett volna vezetnünk, ám Reveland eksztázisban védett. A mai estén a mienk volt a jobbik csapat. Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: – Nem érdemeltünk vereséget. Nagyon sokat dolgoztak a játékosaim, mindent megtettek a sikerért. Mindkét csapat kárára tévedtek a játékvezetők, de úgy gondolom, hogy a mienkre jóval többet. Ez azonban semmit sem von le a Veszprém, amely végig nagyszerűen küzdött. Gratulálok nekik. Úgy gondolom, hogy ennek a csapatnak nem az ötödik helyen kellett volna végezni, hanem sokkal előrébb. Azért dolgozunk, hogy a záró fordulóban megszerezzük az ezüstérmet.  forrás:- vehirsport.hu -