Bronzérmes a Haladás!
2015.05.25 | 21:40
Bronzérmes a Haladás! Szombathely  – Az NB I-es futsalbajnokság utolsó előtti, 9. fordulójában a bronzéremért lépett pályára a Swietelsky-Haladás VSE: a zöld-fehérek legyőzték a vendég Dunaferrt, klubtörténeti sikert értek el! Swietelsky-Haladás VSE – Duneferr DF Renalpin FC 6-2 (2-2). Szombathely, 700 néző, NB I-es futsalmérkőzés, felsőházi rájátszás, Vezette: Kovács G., Horváth Z. (Harmath). HVSE: Matyi – Gyurcsányi, Öreglaki, Hegyesi, Hajmási. Csere: Tyukász, Vidák, Horváth P., Biró, Sipos G. Edző: Marcos Angulo. Dunaferr: Rigó – Szente, Schrancz, Nagy A., Nagy R. Csere: Safar, Aradi, Cosmin, Ivacs. Edző: Baranyai Pál. Góllövők: Hegyesi (12.), Gyurcsányi (13.), Öreglaki (37.), Vidák (39.), Tyukász (40.), Sipos (40.), ill. Aradi (4.), Öreglaki (20., öngól). A HVSE gárdájának megadatott a lehetőség, hogy hazai pályán, egy verhetőnek tűnő rivális ellen biztosítsa be a bronzérmét. Remek hangulat, sok szurkoló fogadta a csapatokat. A Haladás nagy lendülettel esett neki ellenfelének, de a Dunaferr szervezett játékkal, stabil védekezéssel rukkolt elő. A labda a hazaiaknál volt többet, ám a mezőnyfölényt nem sikerült gólra váltani – pedig helyzetben nem volt hiány. Aztán jött a hidegzuhany, ugyanis a játék képe alapján teljesen váratlanul egy ügyes kontrából megszerezte a vezetést a Dunaújváros. Gyurcsányi kapufája jelezte, hogy a Haladást nem zökkentette ki a bekapott gól. Nyomott, hajtott, jól játszott a zöld-fehér gárda – de a percek peregtek. Aztán csak megtört a jég: egy szöglet után Hegyesi látványos sarkazással egyenlített. Majd Gyurcsányi rafinált, lábak között surranó lökete is utat talált a kapuba (13. perc: 2-1). És a Haladás nem lassított. De a csattanó a végére maradt: fél perccel a félidő lefújása előtt Öreglaki rosszul sikerült hazaadásával, öngóllal egyenlített a Dunaferr (20. perc: 2-2). Fordulás után ismét nekiveselkedett ellenfelének a Haladás, de most már a Dunaújváros kontráiban is volt veszély. Kiegyenlítettebb lett a meccs – mindkét csapat a győzelemért rohamozott. A mérkőzés vége viszont ismét a Haladásé volt, úgy tűnt, hogy fárad az ellenfél. A HVSE mindent egy lapra téve rohamozott, vészkapust is bevetett. A Dunaferr elkeseredetten, szívósan védekezett – és nagyon beszorult. Végül három perccel a vége előtt Öreglaki váltott gólra egy vészkapussal kialakított, az utolsó passzig kijátszott helyzetet. Az ellenfél rögtön időt kért, majd szintén vészkapusra váltott. Parázs, izgalmas hajrát láthattak a szurkolók – és még három szombathelyi gólt (az utolsó előtti hazai találatot a kapus, a meccsbe remekül beszálló Tyukász jegyezte). Nagyot játszott, megérdemelten nyert a Haladás. A mérkőzés után kisebb, ám annál forróbb hangulatú ünnepségen díjazták a HVSE bronzérmes futsalcsapatát – ez a harmadik hely a klub történetének legjobb eredménye! Durrantak a pezsgők, Marcos Angulo repült a levegőbe, előkerült egy pálinkás üveg is. És a buli az öltözőben is folytatódott. Remek szezont futott, megérdemelte a dobogót a Haladás. - Tóth Gábor, fotó Unger Tamás -