Brazília ötödször is a csúcson
2014.12.18 | 00:00

A végjáték még mindig brazil tudomány

Lejátszották a döntõket az ötödik alkalommal megrendezett nõi világbajnokságon Costa Ricában. A harmadik helyet Spanyolország szerezte meg, ugyanis a kisdöntõben 8-2 arányban verte a házigazdákat.

A döntõt - immáron harmadik alkalommal a vb-k történetében - a brazilok vívták a portugálokkal. Nyelvi nehézségek valószínûleg nem voltak a csapatok között, viszont a nézõk ritkán látható izgalmas csatának lehettek szemtanúi. A brazilok szereztek vezetést, de a portugálok egyenlítettek még az elsõ félidõben.

A második félidõ 13. percében viszont már 3-1-re vezettek a portugálok, és innen nem látszott visszaút a dél-amerikai csapat számára. Ekkor kezdõdött a brazil szamba, és emlékezetes hét percet produkáltak a brazil lányok, amelyben három gólt rúgtak, és kezdõdhetett az örömünnep. Világbajnok Brazília ötödik alkalommal is.

Brazília - Portugália 4-3 (1-1)