Bravúrral és 5. hellyel zárt a Dunaújváros!
2015.06.02 | 15:50
Bravúrral és 5. hellyel zárt a Dunaújváros! DUNAFERR DF RENALPIN FC - MVFC-BERETTYÓÚJFALU 6-3 (3-2) Dunaújváros, 500 néző Játékvezetők: Baghy, Czene-Joó, Horváth Dunaújváros: Hegedűs - Szente, schrancz, Sáfár, Victor Cserék: Rigó - Nagy A., Nagy R., Ivacs, Huber, Aradi, Fekete, Szabó Vezetőedző: Baranyai Pál Mezei: László - Rábl, Trencsényi, Dávid, Lovas Cserék: Tihanyi - Nagy T., Szabó, Hajdu, Gál, Birinyi, Sánta, Nagy I., Harmati Vezetőedző: Turzó József Sárga lap: Victor, Sáfár illetve Gál, Sánta Gólszerzők: Viktor, Sáfár (2), Fekete, Nagy A., Aradi illetve Nagy T. (2), Lovas A Mezei már biztos volt, hogy második, míg az Újvárosnak volt esélye előre lépni az ötödik helyre, igaz nem volt egyszerű feladata, ráadásul nem a saját kezében volt a sorsa. A szezon utolsó mérkőzésére sokan gyűltek össze, és a szép számú publikumnak nem is kellett csalódnia, egy izgalmas, jó mérkőzést láthatott. A találkozó elején meglepte ellenfelét a vendégcsapat, hiszen rögtön vészkapus játékkal kezdett, és az első percben meg is szerezte a vezetést Nagy Tamás révén. A folytatásban is a Mezei támadott, de akadt lehetősége az Újvárosnak is, de kihagyták. Az 5. percben egy kapushibát követően megduplázták előnyüket Ráblék Nagy Tamás újabb góljával. Ekkor úgy tűnt, érvényesül a papírforma, de Baranyai mester időt kért és rendezte a sorokat, ami után a hazaiak magukra találtak. A 13. percben Victor állt szembe a kapussal és szépített, majd két perccel később egy hatalmas vendég hibát követően Sáfár egyenlített. A Mezei egy labdavesztést követően épp vészkapusát próbálta cserélni, és egykori játékosuk szemfülesen észrevette, hogy üres a kapu, ahova könnyedén betalált. A vendégeknek nem ez volt az utolsó hibájuk a játékrészben. A félidő legvégén újra betalálhatott volna a Berettyóújfalu, de üres kapura sem sikerült, majd a kontrából rohamozott az Újváros, és a hosszú kapufánál érkező Nagy Attila előnyhöz juttatta a vendéglátót. Térfélcserét követően tovább erőltette az 5 a 4-t a vendégcsapat, de újabb gólt kapott belőle. Egy labdaszerzést követően ismét Sáfár ívelt az üres kapuba. A Mezei gondjai aztán tovább nőttek. Fekete lépett ki nem sokkal később, és egy lövő csel után kapuba passzolt. A Turzó-alakulat nem adta fel, küzdött becsülettel, de hiába akadtak lehetőségei nem tudott élni vele. A gólcsend a 32. percben tört meg, ekkor Lovas szépített, visszahozva a reményeket, ami nem tartott túl sokáig. Szűk két perccel később Aradi is beköszönt végérvényesen eldöntve a három pont sorsát. Sportszerű mérkőzés volt, ahol csak a játékvezetők néhány érthetetlen ítélete tudta felborzolni a kedélyeket. A vendégeken érződött, hogy nagyon hosszú volt a szezon. Igen tompán játszottak, míg a hazaiak motiváltak voltak végig, és megérdemelt győzelmükkel végül újoncként az ötödik helyen zártak, mivel az Aramis kikapott Veszprémben. Turzó József, MVFC: - Kicsit sajnálom, hogy így búcsúztunk ettől a hosszú, fárasztó, de élmény dús évtől. De ennyi maradt bennünk, jó pihenést mindenkinek! Fekete Róbert, Dunaújváros: - Az első perceket átaludtuk, így két gólos hátrányba kerültünk, de rendeztük a sorokat és méltó ellenfele voltunk a Mezeinek. Gratulálunk nekik a második helyhez. Úgy érzem, kihoztuk a maxumimot ebből a szezonból. Büszke vagy a csapatra, mert nagy volt az előrelépés. Reméljük, jövőre még tovább tudunk lépni.