A címvédő Rába ETO elleni mérkőzéssel folytatta a felsőházi rájátszás küzdelmeit a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. A második forduló összecsapásának a vendégek voltak az esélyesei, s ahogy arra talán számítani is lehetett, már a meccs elején neki is esett a hazaiaknak az ETO, s Reveland Zoltánnak már az első három percben két komoly védésre szüksége volt, hogy megóvja kapuját a góltól. A Dunaferr igyekezett felvenni a kesztyűt, s akadt is egy-két ígéretes kontrája, de nem nagyon tudták tesztelni Tóth kapust. A vendégek fölénye ellenére a hazaiak előtt adódott az első igazán komoly gólhelyzet, ám Németh Péter egy szépen kijátszott variáció végén nem tudott a félig üresen hagyott kapuba találni. A folytatásban újra fölénybe került a vendégcsapat, de Fehér Zsolt tanítványai továbbra is nagyon fegyelmezetten védekeztek, s ha túl is jutott a mezőnyjátékoson a labda, még mindig ott volt Reveland Zoltán, aki rendre hárítani tudott. A 16. percben időt kért a Dunaferr, s a rövid pauzát követően Fekete Róbert egy remek találattal meg is szerezte a vezetést, ám sokáig nem örülhettek, mert a 17. percben Drahovsky használta ki a hazai védelem pillanatnyi figyelmetlenségét, s kiegyenlített (1-1). A félidőből hátralévő időben több lehetősége is volt a hazaiaknak, ám Hosszú, majd Varga próbálkozását is védte Tóth, így a szünetre 1-1-es állással vonultak a felek. A térfélcserét követően három perc sem telt el, mikor Juanra már a vendégeket juttatta előnyhöz egy szépen kijátszott akció végén, így a Dunaferrnek kellett futnia az eredmény után (1-2). Igyekeztek is elkövetni mindent az egalizálásért, több lehetősége is akadt erre, ám Hosszú lövését blokkolták, majd Németh pöccintett nem sokkal a kapu mellé. A túloldalon kevés dolga volt Revelandnak, ám a játékrész derekán neki is hozzá kellett tennie a magáét ahhoz, hogy ne lépjen el kettővel a címvédő. A 31. percben hatalmasat hibázott az ETO védelme, s a röviden hazaadott labdát Varga lőtte a vendégek kapujába, megérdemelten hozva ezzel egálra az eredményt (2-2). Nem sokáig mutatott azonban egyenlőt az eredményjelző, mert Harnisch a 34. percben ismét a győrieket juttatta vezetéshez, s bár Klacsák egy szép labdaszerzést követően ismét egalizált, erre is volt válasza a vendégeknek, akik Constantino távoli lövésével harmadszor is magukhoz ragadták a vezetést (3-4). Szűk két perccel a meccs vége előtt időt kért Fehér Zsolt, majd Reveland helyett is mezőnyjátékost küldött a pályára, ám hiába játszották le ziccerig egyik támadásukat, Németh Péter egy méterről az égbe lőtte a játékszert. Az utolsó percben egy felesleges szabálytalanság után azonban tízméterest rúghatott együttesünk, s Hosszú Ádám kíméletlenül kilőtte a bal alsót, kialakítva ezzel a 4-4-es végeredményt. DUNAFERR DUE RENALPIN FC – RÁBA ETO 4-4 (1-1) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette:Tamási Péter, Futó Tamás, Tamási Patrik Dunaferr: Reveland, Horváth, Klacsák, Fekete, Hosszú Csere: Németh, Schrancz, Fridrich, Gorjanácz, Varga, Velez, Csányi, Józsa  Vezetőedző: Fehér Zsolt. ETO: Tóth, Davide, Constantino, Juanra, Drahovsky Csere: Gémesi Á., Harnisch Á., Vas Á., Sáhó K., Dávid R., Bognár B., Tama Ádám Vezetőedző: Marcos Angulo Gólszerzők: Fekete, Varga, Klacsák, Hosszú. Illetve, Drahovsky, Juanra, Harnisch, Constantino. Fehér ZsoltFehér Zsolt: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk a mai nap folyamán, már ránk fért, mert az utolsó két találkozónk nem úgy sült el, ahogy szerettük volna. Nagy büszkeséggel tölt el az, hogy a bajnokesélyesnek 4 gólt tudtunk szerezni. Szeretnénk ezen az úton tovább haladni amit ma megkezdtünk, ha egy kicsivel szerencsésebbek lettünk volna megnyerhettük volna a rangadót. De ne legyünk ennyire elégedetlenek, ebből a meccsből sokat tudunk profitálni, akkor elképzelhető, hogy ugyanezt a csapatot fogja látni a hazai közönség, amit tavaly is látott. marcos-angulo_2016-09-03Marcos Angulo: - Reményeim szerint nyenünk kellett volna, de mivel az egész meccs alatt hibát hibára halmoztunk, mellette szerencsénk sem volt, nem tudtunk nyerni ma. A döntetlen nem annyira rossz eredmény, a hosszú bajnoki szünetre a Felsőház élén maradtunk. Szeretnék sok sikert és szerencsét kívánni a futsal válogatottunknak, az Európa bajnoki selejtezőkre!   Németh PéterNémeth Péter: - Nagyon jó mérkőzés volt, szerintem nagyon jól játszottunk, megnehezítettük az erősebb csapat dolgát. Koncentráltak, fegyelmezettek voltunk, keveset hibáztunk, és végre a gólzsákunk is megnyílt! Végig bíztam abban, hogy kiegyenlítünk, 5 a 4 játékban is volt lehetőségünk, de utána azért jól jött az a butaság, amit a spanyol srác csinált. Ettől függetlenül végig mérkőzésben voltunk és megérdemeltük legalább az egy pontot. david-richard_2016-09-03 Dávid Richárd: - Egy szoros mérkőzésen sajnos 2 pontot Dunaújvárosban hagytunk. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságos, de a győzelemnek jobban örültünk volna. A válogatott összetartás és az Európa-bajnoki selejtező előtt egy jó mérkőzést játszottunk.   juanra-_2016-09-03Juanra: Nagyon izgalmas mérkőzésen szerintem közelebb áltunk a győzelemhez, de a Dunaferr játékosai jól játszottak és a végsőkig küzdöttek a mai napon, amivel aztán találtak egy pontot a végére. Sajnos nem tudtuk két gólra növelni előnyünket, így végül döntetlennel zártunk, azonban a tabella élén folytatjuk.   nnnn  - készült a DunaújvárosOnline, eto.hu cikkei alapján -