Bravúros Sárvár-siker, fontos REAC és Nagykanizsa-győzelem
2022.01.18 | 17:45

A férfi NB II Nyugati csoportjában a REAC, a Sárvár és a Nagykanizsa is nagyon fontos sikert aratott a felsőházi harcban, míg a PEAC és a Szigetszentmiklós zárkózott az első hat felé.

Miután a Haladásnál koronavírus-fertőződés miatt többen is kidőltek, a második csapat igencsak tartalékosan utazott a REAC-hoz. A szombathelyiek a szünetig még jól tartották magukat, de a második félidőre elfogytak. A hazaiak a négy gólig jutó Kiss Tamás vezérletével sima, 6–0-s sikert arattak, ezzel a negyedik helyre léptek, míg a kis Hali a kilencedik helyre csúszott vissza.

A remeklő ELTE Sárvárra látogatott, és úgy tűnt, folytatja nagyszerű szériáját, öt perc alatt már három góllal vezetett. A szünet előtt azonban szépítettek a hazaiak, a második félidőben pedig kihasználták, hogy elfogytak erőben a létszámhiányosan utazó vendégek, megfordították a találkozót és 5–3-ra nyertek. A Sárvár fontos sikert aratott, és az ötödik helyre lépett, míg az ELTE elszalasztotta az esélyét, hogy közelebb férkőzzön az UTE-hoz.

A forduló rangadóján nagyon kiélezett első félidőt játszott a Nagykanizsa és az MFA, 1–1 volt az állás a szünetben. A második játékrészben azonban tíz perc alatt két gólt szereztek a hazaiak, és bár a vendégek szépítettek, a végső szó a kanizsaiaké volt, akik ezzel nagyon fontos sikert arattak, egy pontra feljöttek a második ELTE-re, míg az MFA visszacsúszott a hatodik pozícióba.

Pécsre látogatott a Dunaújváros, ám némileg tartalékosan, a hazaiak pedig ezt kihasználták. Már a szünetre három góllal vezettek, és a második félidőben újabb három találatot szereztek, a vendégek pedig ezúttal gól nélkül maradtak. A PEAC ezzel a nyolcadik helyre ugrott, és két pontra van a felsőháztól, igaz, egy meccsel többet játszott a riválisainál, míg a Dunaújváros visszacsúszott a kiesőzónába, és most már nagy hajrára lenne szüksége a felsőházhoz.

A szokásos mederben zajlott a sereghajtó BAK mérkőzése, megszerezte a vezetést a Szigetszentmiklós ellen, ismét esélye volt a pontszerzésre, de a mérkőzés legfontosabb szakaszában a kimaradt helyzetek után gólokat kapott, a végén pedig kitámadtak, és az utolsó percekben ismét nagy különbséggel kikaptak. A miklósiak ezzel megelőzték a Dunaújvárost, és még lehet esélyük a felsőházra, igaz, ehhez nagy hajrá kellene tőlük. A BAK most már végleg a rájátszásra koncentrálhat, ahol új esélyt kaphat, igaz, a kék-feketéknek mind minőségben, mind mennyiségben erősíteniük kell, ha bent akarnak maradni végül.