Bravúros pontszerzés a bajnok ellen
2017.10.27 | 10:42
Fordulatokban gazdag mérkőzésen, háromgólos hátrányt ledolgozva játszott döntetlent a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a bajnoki címvédő Rába ETO ellen. A dunaújvárosiak már az első félidőben komoly hátrányba kerültek a rangadón, ám egy percig sem adták fel a küzdelmet, s megérdemelten tartották otthon az egyik pontot.
A bajnoki címvédő, jelenlegi második helyezett Rába ETO elleni hazai mérkőzéssel folytatta a bajnoki küzdelmeket a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. A találkozót a két csapat tabellán elfoglalt helye, valamint az elmúlt évek mérkőzései miatt joggal nevezhettük a forduló csúcsrangadójának még akkor is, ha az ETO csapata a tavalyihoz képest nagyban átalakult. Amiben sokat nem változott az ETO az az, hogy továbbra is megőrizték a spanyol vonalat, hiszen a távozó spanyolok helyett ismét az ibériai félszigetről érkeztek játékosok, valamint az új edző, Rodriguez Nebreda Javier is velük együtt tette át lakhelyét Győrbe. Még szinte a csarnok parkettájához sem ért a labda, amikor vezetést szerzett az ETO. Egy jobb oldalról induló akció végén, a gólvonalon egyedül álló Fabio gurított a kapuba (0:1). A folytatásban sem tudott nagyobb lehetőségeket kialakítani a hazai együttes, ellentétben a zöld-fehérekkel, akik alaposan megdolgoztatták Rigó kapust. Németh kapott hatalmas pofont, majd Feketét lökték fel a vendégek, amely feltüzelte a hazaiakat. Remek letámadás végén Horváth szerezte meg a jobb oldalon a labdát, melyet a hosszú oldalon álló Feketéhez passzolt, aki szépen emelt a kapuba (1:1).

A gólöröm azonban nem tartott sokáig. Hatalmas helyezkedési probléma miatt maradt egyedül Gerard, aki senkitől sem zavartatva vette vissza csapatának a vezetést (1:2). A következő percekben a védekezésre kellett fordítaniuk nagyobb figyelmet Hosszú Ádáméknak, akik több alkalommal blokkolták le a győriek lövéseit. Fridrich nagyszerű labdaszerzése után sikerült előrébb kerülni, aki passz helyett a lövést választotta, mely ezúttal rossz döntésnek bizonyult. A 14. percben növelte előnyét a Győr. Egy jobb oldali sarokrúgás után Dávid lőtte ki a kapu jobb oldalát (1:3). Fridrich tornáztatta meg a vége előtt egy perccel Alasztics kapust, majd remek kontra végén Constantino Vinas Alejandro növelte háromra csapata előnyét (1:4). Ezt egy kisebb kakaskodás követte Rigó és Juanra között, mindketten sárga lapot kaptak. Fordulás után pár perces csönd után Pál szabadrúgása csattant a jobb oldali kapufán, majd Rigónak kellett nagyot védenie. A szépítő találatot a 27. percben sikerült megszerezni, mégpedig remek, szemre is tetszetős akcióból. Bánfalvi – Fekete összjáték után Horváth futott be a kapu előtti üres területre, akik a középre gurított labdát nagy erővel zúdította a hálóba (2:4). A gól miatt lőtávolon belülre került Dunaferr támadásban ritmust váltott, ráadásul a vendégek cserekapusa, Tóth sárga lapja után kecsegtető helyzetből szabadrúgáshoz is jutott, ám azt jól olvasták a győriek. A 30. percben újabb fordulat következett, amikor egy sarokrúgás után a spanyol légióból Fabio látványos sarkazás után megszerezte az ETO ötödik gólját (2:5), mellyel nagy lépést tettek a végső győzelem felé. Varga próbált meg faragni a hátrányból, aki közelről, szorongatott helyzetből az oldalhálót találta el, de ami akkor nem sikerült, egy perc múlva igen. Egy felpattanó labdát remek mozdulattal, kiváló technikai tudásáról bizonyságot adva lőtt a vendégek kapujába (3:5). Screenshot-2017-10-27 Futsal Hungary Futsal MagyarországEzzel visszajött a meccsbe a Dunaferr, amely hatalmas energiákat szabadított fel a fiúkban. Pál lövése még centikkel mellé szállt, ám bő hat perccel a vége előtt Fridrich pompás passza után Fekete egygólosra csökkentette a hátrányt (4:5). A végjátékban a hatodik hazai szabálytalanság kisbüntetőhöz juttatta a vendégeket, melyet Rigó lábbal hárított, ezzel meccsben tartva csapatát, majd három perccel a vége előtt kapusa helyett mezőnyjátékost küldött a pályára Takó Csaba. A létszámfölényben meddő fölénybe került a labdát jól járató Dunaferr, majd Fekete Róbert harcossága büntetőt eredményezett. A labda mögé Pál állt, aki pontosan lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát, mellyel egyenlített a Dunaferr (5:5). Ezt nehezen viselte a vendégek edzője, akit a lelátóra száműzött a játékvezető. Ekkor a Győr vitte le kapusát, de az nem vezetett eredményre, így a Dunaferr hatalmas bravúrt bemutatva itthon tartotta az egyik bajnoki pontot. A találkozó végén a vendégek mindezt a játékvezetőkön szerették volna megtorolni, így a helyi erőknek is be kellett avatkozniuk a sporik megvédése érdekében. Dunaferr DUE Renalpin FC - Rába ETO 5:5 (1:4) Dunaújvárosi Városi Sportcsarnok Vezette: Farkas B - Tamási P - Kovács G Dunaferr DUE Renalpin FC: Rigó László - Horváth Norbert 1, Németh Péter, Fridrich Dávid, Fekete Róbert 2. Cserék: Reveland Zoltán - Schrancz Balázs, Bartha Roland, Bánfalvi Balázs, Boldizsár Csaba, Pál Patrik 1, Varga Csaba 1, Csányi Dávid István, Edző: Takó Csaba Rába ETO: Alasztics Marcell - Da Rocha Aguiar Fabio 2, Constantino Vinas Alejandro 1, Calvo Rodriguez Juan Ramon, Sáhó Kristóf. Cserék: Tóth Gyula - Klicsó Gábor, Szücs Ádám, Papp Bence, Tama Ádám, Gonzalez Martinez Gerard 1, Vas Ádám, Dávid Richárd 1, Bognár Bálint. Vezetőedző: Rodriguez Nebreda Javier Forrás: dunaújváros.online