Bravúros piliscsabai döntetlen Győrben
2019.02.12 | 11:12
Bravúros piliscsabai döntetlen Győrben Rangadót játszott egymással Győrött a második ETO SZC és a listavezető Piliscsaba az NB II alapszakaszának 21., utolsó előtti fordulójában. ETO SZC Futsal Club – Piliscsaba 1–1 (0–1) Győr, NB II-es férfimérkőzés, 500 néző. Vezette: Futó, Kiss G., ETO: Balikó – Zobák, Püspök, Tama, Szücs Á. Csere: Kovács M., Végh A., Pinczés, Hegyesi, Papp Zs., Halmos, Németh M., Juanra, Magyar K. Edző: Pál László. PAFC: Kurucz – Birinyi, Monostori, Keresztury, Ambrus T. Csere: Juhász T. Déri, Koller T., Fülöp A. Edző: Mucha József. Gólszerzők: Juanra (35.), ill. Déri (17.). L3346480 Az első félidőben sokáig a mezőnyjáték dominált, de a rangadó és a sok néző megtette hatását. A jó hangulatban az ETO oldódott fel hamarabb, irányította a játékot és sokkal több helyzetet is dolgozott ki, míg a Piliscsaba jobbára védekezett és csak kapusának köszönhetően volt versenyben. Egészen a 17. percig ilyen volt a játék képe, ekkor azonban egy kontrából vezetést szerzett a vendég együttes. A második játékrészben is nagy volt a küzdelem, többet birtokolta a labdát az ETO, de helyzeteit nem tudta gólra váltani, meddő volt a mezőnyfölénye. A hazaiak a 35. percben egyenlítettek, a visszatérő Juanra szabadrúgásból kilőtte a bal felső sarkot. Újabb találat azonban már nem esett, így maradt a döntetlen, s ezzel őrzi kétpontos előnyét a Piliscsaba. L3346474 Kis_J_nos_j_Kis János ETO szakmai tanácsadó:Csalódott vagyok, mert ezt a meccset hoznunk kellett volna. Túlizgultuk a találkozót, a túlzott akarás rányomta bélyegét a játékunkra. Amennyi helyzetet kihagytunk, azzal simán nyerhettünk volna, nem érdemeltük meg ezt az eredményt. Jobb csapat vagyunk, nem kellene félnünk. 21032654_848888075266813_903945209590234028_nSersztnyev Richárd, PAFC szakosztályvezető: - Az elmúlt időszakot nagyon nehezen éltük meg klubbon belül vagy épp játékosként, melynek részletei a magyar futsalközegben nyilván nem ismeretlenek, sőt sajnos kárörvendésre adnak okot. Mondhatni törvényszerű volt, hogy ennyire rosszul kezdjük majd 2019-et, de ennek ellenére egy Győr elleni rangadóra mindenki extra motivációval lépett pályára, félretéve 40 percre a sok negatívumot, ami körülvesz mostanság egy piliscsabai játékost. Bár a hazaiak domináltak a mérkőzésen, rég láttam ennyire egységesnek a mieinket, kihoztuk a maximumot egy abszolút sportszerű, teljesen a futsalról szóló izgalmas találkozóból. Sok sikert kívánunk a továbbiakban az ETO-nak, mi pedig továbbra sem adjuk fel a céljainkat, megteszünk mindent, hogy elérjük őket!

forrás: kisalföld.hu