Bravúros játékkal győzött a Kecskemét Újpesten!
2017.02.21 | 22:09
Bravúros játékkal győzött a Kecskemét Újpesten! A hétfő esti NB II Keleti csoportjának mérkőzésén a lila-fehérek számítottak esélyesebbnek, egyben motiváltabbnak is, hiszen a hátralévő két fordulóban ők még az első helyre is befuthattak volna, ehhez azonban le kellett győzni a kecskeméti alakulatot. És ehhez még hozzájárult, hogy az idei évadban hazai pályán az Újpest még nem kapott ki, míg a kecskeméti alakulatból több sérült játékos is hiányzott! Nagyon masszív, stabil védekezéssel kezdte a mérkőzést a kecskeméti gárda, nem sok teret adtak a hazai támadóknak. Ha pedig el is jutott néhány szórványos támadás a kapuig, Peltzer biztos kézzel védett. A félidő derekára egyre több kontratámadást vezetett a vendég együttes, kirobbanva védekező felállásából. Egy ilyen kontra végén Marozsi futotta le a teljes újpesti védelmet, és higgadtan gurította el a labdát a kapus mellett, megszerezve a vezetést a hírös városiaknak! (0-1). Nem sokkal később újabb vendég lefordulás, és Dobosi Torbavecz összjátékot követően Torbavecz talált be a kapuba! (0-2) mm Nagyon stabil volt a kecskeméti védekezés és gyors a kontrajáték. Így már a 4. percben sikerült növelni a kecskeméti előnyt, Radnóti lódult meg, és kicselezve 3 játékost vágta be a kapuba a bőrt! (0-3). Egy perccel később újból Radnóti villantott, gyönyörű passzt adott Dobosinak, aki felnézve az érkező Ferenczinek lőtte keresztbe a labdát, és a kecskeméti játékos nem hibázott! (0-4) Az Újpest minden erejét összeszedve előbb egy megpattanó lövésből szépített, majd egy átlövéssel hozta magát közelebb aktuális ellenfeléhez. (2-4) De még mielőtt izgalmasabb lett volna a vége, Kovács József állt a labda mögé, egy megítélt szabadrúgást követően, és jó 11 méterről lőtt gólt. (2-5) A végére is maradt egy csattanó, Radnóti szerzett labdát, majd egy vissza passzból szépen lőtte el a kapus lába mellett! (2-6) Ezzel a győzelemmel a ScoreGoal Kecskeméti Futsal Club feljött a tabella 2. helyére. Két dolognak köszönhetjük a sikert: az egyik, hogy nagyon-nagyon fegyelmezetten védekeztünk, a másik pedig, hogy labdaszerzés után bátran mertünk kapura törni. Az Újpest fizikálisan sokkal erősebb volt, mint mi, tudtuk, hogy nem szabad velük birkózni a mezőnyben. A fiúk 100%-ig betartották az utasításokat, mellette mindenki csúszott-mászott!" - mondta Cserenkó Szabolcs a hazaiak vezetőedzője hthrth  - hiros.hu -