Bravúros HTE pontszerzés a TF ellen!
2019.11.25 | 17:32
Bravúros HTE pontszerzés a TF ellen! Visszatértek a tékozló lányok Böszörménybe. Ha nem végleg is, de egy mérkőzés erejéig újra pályára lépett immár ellenfélként, az itt korábban három bajnoki címet nyerő Pádár, Tell és Folk. A "Bocskai katonái" szeretettel fogadták a távozott lányokat, de az idő mulandó, és bizony mostanában már Nagy Anikó a sztár, a helyi kedvenc náluk. HAJDUBÖSZÖRMÉNYI TE – TFSE SZERTARSPORT.HU 3-3 (1-1) Hajdúböszörmény, 100 néző: Játékvezetők: Varga, Takács, Mező HTE: Torma – Nagy A., Madzin, Pálóczi, Farkas Cserék: Nagy M., Nagy F., Bölömi, Ésik, Szilágyi Vezetőedző: Quirikó Vivien TFSE: Ősz – Pádár, Folk, Tell, Dióssy, Cserék: Winternitz, Gruber, Bobok, Bagdi Vezetőedző: Csernai Gábor Gólszerzők: Farkas (2), Nagy A. illetve Pádár (2), Tell Több hiányzója akadt az egyetemistáknak, de így is ők számítottak az esélyesnek. Az egyetemistáknak fontos volt a három pont, mert az elmúlt két találkozójukat elveszítették, így lépéshátrányba kerültek a riválisokkal szemben. A hazaiak abban bíztak, hogy a fővárosi összecsapáson minimális, 1-0-és vereséget szenvedtek, így otthoni környezetben sikerülhet a visszavágás, vagy legalább a pontszerzés. 75513382_2554048421298150_6919937477796954112_o Az első igazi lehetőség előttük adódott rögtön a találkozó elején, ketten vezethették a vendégek kapusára a labdát, de nem sikerült betalálni. Sokáig azonban nem kellett a lelkes hazai szurkolóknak bánkódni, mert nem sokkal később Farkas révén megszerezték a vezetést, aki a rövid felsőbe lőtt kissé éles szögből. A bekapott gól után ébredeztek a vendégek és többször veszélyeztettek, de Torma az első meccs hasonlóan most is remekelt. Ennek ellenére a hetedik percben már ő is tehetetlen volt, és Pádár egy szép Tell keresztlabdát passzolt a rövidbe. Lendületben maradtak a vendégek és jöttek is a helyzetek de nem tudták megszerezni a vezetést, pedig több alkalmuk is volt rá. A böszörményiek ebben az időszakban szinte csak a védekezéssel foglalkoztak, nem nagyon jutottak el helyzetig, de tartani tudták a döntetlent, így szünetig már nem változott az eredmény. Fordulás után a Csernai-lányoknak volt sürgősebb, ők voltak a kezdeményezőbbek, és hamar meg is szerezték a vezetést. Folk lövését még menteni tudták a gólvonalról, de a kipattanót Pádár értékesítette, így a fővárosiaknál volt az előny. Ahogy telt az idő, úgy tűnt, egy újabb TF gól eldöntheti az összecsapást, de nem akart megszületni a harmadik találat, ami leginkább a hazai kapusnak volt köszönhető. Ahogy lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A játékrész derekán Nagy Anikó szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd egy látványos csellel ziccerbe hozta magát, és higgadtan a kapuba passzolt. 77098441_2554045437965115_3727365278816796672_o Ezzel a szépségdíjas találattal kezdődhetett minden elölről. A vendégek rohamoztak tovább a három pont reményében, és egy formás támadás végén Tell szerzett újra vezetést, így a Böszinek szaladni kellett az eredmény után, amit meg is tett. Küzdöttek az egyenlítésért, ami az utolsó előtti percben össze is jött. Farkashoz került a labda az ellenfél térfelének közepén, aki távolról kilőtte a jobb alsó sarkot. Az egyetemistáknak egy percük maradt, hogy megszerezzék a győztes találatot, amihez igen közel jártak. Négy másodperccel a vége előtt jó helyről jöhettek szabadrúgással, de Pádár remek lövését Torma bravúrral a kapufára ütötte, így maradt a döntetlen. 77406090_2554045881298404_7775958308527013888_o A TFSE jobban játszott lényegesen, mint az elmúlt fordulókban, de Torma ezúttal is megbabonázta őket, aki sok esetben meccsben tartotta csapatát. A hazaiak fegyelmezett, lelkes játékukkal rászolgáltak az egy pontra. Quiriko VivienQuirikó Vivien: - A csapat betartotta, amit megbeszéltünk, így sikerült pontot szereznünk, és akár a győzelem is meglehetett volna. Minden játékos nagyot dolgozott, gratulálok a lányoknak! DSC06469Csernai Gábor, TFSE: - Sajnos a nagy akarásnak nyögés lett a vége. Amikor eljön az a pillanat, hogy már az üres kapura tartó lövésünk is mi tudjuk védeni, akkor szinte törvényszerű valami hasonló végjáték. Úgy érzem, jót fog tenni nekünk majd a szünet, hátha közben megtaláljuk a csapatnak a legmegfelelőbb formációját. Gratulálok a Böszinek, nagyon szimpatikusan küzdöttek végig.