Bravúros Hali győzelem Újvárosban
2017.06.02 | 08:59
Nem játszott jól, lehetőségeit kihagyta, így összességében sima, 4-0-s vereséget szenvedett a Haladás elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata, mely lépéshátrányba került az ezüstéremért folytatott küzdelemben.
Két jó formában lévő együttes játszotta az idei szezon utolsó hazai futsal mérkőzését. A hazaiakk legutóbb idegenben verték a Veszprém gárdáját, míg a Haladás csupán egygólos vereséget szenvedett a listavezető Győrtől. A Dunaferr számára nagy tétje volt a találkozónak, hiszen győzelem esetén megerősíthették második helyüket a tabellán, egyéb eredménnyel viszont kétségessé válhatott volna az ezüstérem sorsa, hiszen még egy, az Aramis elleni csata vár rájuk. A papírforma alapján a Dunaferr volt az esélyese a mérkőzésnek, hiszen Fehér Zsolt tanítványai az idei kiírásban - igaz igen szoros meccseken - háromból háromszor győzték le a szombathelyi együttest. A mai esélyeket viszont csökkentette, hogy sárga lapjai miatt nem léphetett pályára a gólkirály jelölt Fekete Róbert. A Hali kapusa okozta az első veszélyt, aki meglepő módon az egész pályán végigszáguldott, majd lövésre szánta el magát, de labdája középre tartott, mely nem okozott gondot Revelandnak. A hazaiak megilletődötten játszottak kissé, majd öt perc elteltével Horváth dolgoztatta meg Sásdit. Gyurcsányi forgatta meg védőket, lövését a kifutó hazai kapus lábbal védte. A hazaiakat a pályára lépő Schrancz rutinja nyugtatta meg, aki a nyolcadik percben gyors egymásutánban két lehetőséget is kidolgozott, melytől izgalmassá, lüktetővé vált a párharc. Hosszú labdaátvétele igazán brazilos volt, mellyel meglépett védője mellől, de a lövés pillanatában beérték, és blokkolták. Egyre jobban uralta a játékot a Dunaferr, melyet Németh bombája, majd Hosszú hatalmas kapufája bizonyított. Érett a hazai gól, a vezetést mégis a vendégek szerezték meg, akik egy gyors kontra végén, Hajmási révén találtak az újvárosi kapuba (0-1). A bekapott találat után egy fokozattal feljebb kapcsolt az újváros. Varga hagyott ki egy ordító ziccert, majd Hosszú perdítését védte nagyszerű mozdulttal Sásdi. A félidőt Horváth szólója, majd Hosszú bombája zárta le, de azok sem hoztak egyenlítést. Fordulás után nagy erőt fektetett támadásaiba a Dunaferr, így kétszer is kinyílt a védekezése, Reveland azonban minden esetben hárított. Horváth lábában volt az egyenlítés a 24. percben, de nem talált kaput. Mivel nem jött az egyenlítés, egyre idegesebb lett a játékuk, mely túl sok energiát vitt el feleslegesen. Fridrich mozdulatai hoztak szépséget a játékba, miközben az idő gyorsan szaladt. Varga találta el Sásdi vállát a 30. percben, de a Haladás kontrái állandó veszélyt jelentettek. Hét perccel a vége előtt kapusát mezőnyjátékosra cserélte Fehér Zsolt, így öt a négy ellen támadhattak. Németh tüzelt, majd Józsa gurított, mindkét esetben Sásdi volt a végállomás. Az idő múlásával egyre jobban nőtt a feszültség, miközben a vendég kapus nem szabadult meg időben a labdától. A hatos vonaltól rúghattak szabadrúgást a hazaiak, de az sem zörgette meg a hálót. Hiányzott a váratlan megmozdulás a hazaiak játékából, ami viszont a vendégektől megérkezett, a kapus, Sásdi jóvoltából, aki kirúgásból kétszer egymás után vette be az üresen maradt kapunkat (0-3). Ettől teljesen szétesett az újvárosi védekezés, így még Sipos is betalált (0-4), ezzel kialakítva a mérkőzés végeredményét. Az ezüstérem sorsa az utolsó fordulóra maradt, melyre június 20-án, Budapesten kerül sor. Dunaferr DUE Renalpin FC - Swietelsky Haladás VSE 0-4 (0-1) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Dunaferr DUE Renalpin FC: Reveland Zoltán - Horváth Norbert, Németh Péter, Klacsák Bence, Varga Csaba. Cserék: Rigó László - Schrancz Balázs, Fridrich Dávid, Németh Tamás, Gorjánácz Márió, Velez Donát, Csányi Dávid István, Józsa Tamás, Hosszú Ádám. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Swietelsky Haladás VSE: Sásdi Bálint - Gyurcsányi Zsolt, Öreglaki Norbert, Sipos Gergő, Vidák Balázs. Cserék: Gyimesi Máté Ármin, Matyi Benjámin - Bencsik Roland, Hajmási Milán, Horváth Péter, Németh Erik, Halmos Máté, Németh Péter. Vezetőedző: Turzó József Góllövők: Sásdi 2, Hajmási, Sipos Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Tipikusan olyan meccs volt, hogy ha reggelig játszunk se rúgunk gólt! Nagy helyzeteink voltak, de a Hali kapusa Sásdi jó napot fogott ki ráadásul 2x az üres kapunkba is betalált. Soha nem jön jókor a vereség, de most azt kell mondjam, a legjobbkor jött, az utolsó fordulót megelőzően! Még él a remény, hogy megszerezzünk a második pozíciót, és ezért a jövő heten, kedden az Aramis ellen mindent meg is fogunk tenni! Turzó-haladásTurzó József: - Nagyon nehéz időszak van mögöttünk. Lelkileg senkinek nem volt könnyű, de hétről-hétre ugyanúgy készültünk, keményen dolgozva, ami a mai napon végre egy kis szerencsével is párosult. A csapat a mai napon megmutatta, hogy van benne tartás, fegyelmezetten, taktikailag éretten futsalozott. Ennek köszönhetően egy nagyon jó csapatot, megérdemelten győztünk le a mai mérkőzésen.