Bravúros győzelem a hajrában
2015.10.06 | 16:28

Futsal NBI 4. forduló Nyírgyulaj KSE - Göcsej SK 1-2 (1-1) Nyírbátor, Jv: Takács István (Erdélyi, Szűcs) Nyírgyulaj KSE: Pallai, Varga, Angyalos, Kovács, Siska Csere: Végső, Czerula, Nagy Pénzes, Lovas, Szabó, Fekete, Szép, Kriston Göcsej SK: Balikó, Halmos, Kottán, Borsi, Sámson Csere: Bagó, Horváth E., Bogyó, Nagy, Schmidt, Horváth D., Szőke Gólszerzők: Angyalos ill., Horváth E, Borsi Kiállítás: Sámson 32’ A nyírgyulajiak átkozhatják a sorsot, mivel az élvonalbeli futsal bajnokság soros fordulójában kénytelenek voltak nélkülözni egyik frontemberüket, Berecz Zsoltot. A csatár porcműtéten esett át, így a társaknak kellett orvosolni a hiánya miatt fellépő problémát. Nos, az újonccsapatok csatájában talán éppen az a kis plusz hiányzott a Zalaegerszeg legyűréséhez, amit a minden hájjal megkent támadó bevetése eredményezhetett – volna. Olybá festett, a mindvégig kiegyenlített mérkőzés döntetlennel zárul: noha a szabolcsiak játékában a második félidőben jobban ,,benne volt a gól”, a kétperces emberhátárnyt hősiesen kivédekező vendégek harmincegy másodperccel a befejezés előtt Borsi Gergő jóvoltából borsot törtek az orruk alá. Nem először, mivel a Göcsej a nyári osztályozón is kibabrált a Gyulajjal, amely ezúttal is felettébb bosszantó vereséget szenvedett - írja a Szabolcs Online. A két újonc találkozott a Futsal NB I 4. fordulójában, Nyírbátorban. A vendégek egyértelmű szándéka a pont, vagy pontok szerzése volt. A hazaiak pedig az első győzelmükre hajtottak. Az első félidő elején meglepték ellenfelünket a vendégek és három ziccert is kihagytak. Hamar kiegyenlítődött a játék, ahogy a hazaiak felvették a játék ritmusát. A 9. percben Horváth Elemér szerzett vezetést a Göcsejnek (0-1). A gól felpörgette a hazaiakat és egyre többször veszélyeztettek. A 14. percben Angyalos egy távoli lövéssel próbálkozott, ami utat talált a kapuba (1-1). A félidőből hátralévő időben kiegyenlített játék folyt a pályán. Mindkét csapat sok helyzetet hagyott kihasználatlanul. A második félidőre egy harcosabb Nyírgyulaj érkezett és irányította a mérkőzést. A Göcsej csak kontrákból jelentet veszélyt a hazai kapura, míg Balikó Milánnak egyre többször kellett játékba avatkoznia. Ahogy telt az idő egyre feszültebb hangulat uralkodott a pályán. A 32. percben a játékvezető második sárgalapja után kiállította Sámsont.  A két perces emberhátrányt hősiesen védekezve élte túl a Göcsej, úgy hogy összegyűjtötték az ötödik faultjukat is és figyelniük kellett az ütközéseknél, hogy ne szabálytalankodjanak.  3 perccel a vége előtt időt kért a Nyírgyulaj. A hazaiak továbbra is a kapu elé szegezték a vendégeket, és Balikó kapusnak bravúrokat is be kellet mutatnia az eredmény tartásához. Két perccel a lefújás előtt lehozta a Nyírgyulaj a kapusát és 5-4-es játékra álltak át. Elég körülményesen passzolgattak így rendre odaért egy zalai láb és szerelni tudott. A 31 másodperccel a vége előtt Kottán szerzett labdát és Halmos elé passzolt, aki elhibázta a ziccert, de jött Borsi Gergő és hatalmas erővel bombázott a kapu közepébe. A hátralévő fél percben már nem tudott újítani a Nyírgyulaj és ez három pontot jelentett a vendégeknek. Friss Szabolcs a Göcsej SK elnöke, aki kommentátorként is debütált a találkozón elmondta, hogy nagyon fontos három pontot sikerült begyűjteniük. - Két újonc csapat kiélezett csatájában a második félidőt végig védekezve, volt annyi tartása a fiúknak hogy egy kontrát gólra váltsanak. A hosszú út okozta fáradtság ellenére végig koncentrálni tudtunk és így második győzelmünknek örülhettünk az NB I-ben. Lovas Norbert: - Sajnos saját magunkat vertük meg. Számtalan helyzetet kialakítottunk, csak sajnos mind ki is maradt egy kivételével. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült győzni, de ilyen a futsal. Ami az egyik oldalon kimarad, az a másik oldalon bemegy. Sajnos így kaptunk ki a 40.percben. Edzünk tovább es remélem, hogy megfordul ez a balszerencsés sorozat. Gratulálok a Göcsejnek!  - fotó: Sipeki Péter -