Bravúros Fradi hazatérés!
2016.11.19 | 11:56
Bravúros Fradi hazatérés!  Ahogy a beharangozóba írtuk, hosszú szünet után hazatértek a zöld-fehérek, és újra az Elek Gyula Arénában fogadhatják soros ellenfeleiket. A debütáláson azt a Veszprémet fogadták, amelynek ezen a héten a harmadik összecsapása volt, így Madarász mester kissé tartott a péntek estétől, hogy nem lesznek fiai túl frissek. Aztán amint kiderült, félelmei nem voltak alaptalanok. Egyébként a Fradinak sem volt könnyű dolga, hiszen Komáromi, Szabó, Karacs személyében három alapemberünk hiányzott, ráadásul szerdán egy hosszabbításos kupameccset játszottak. Fradi Futsal Fisher Klíma - Futsal Club Veszprém 3-1 (1-0) Népliget, Elek Gyula Aréna, 300 néző Játékvezetők: Gál, Borbás FTC: Sikur - Lak, Andorka, Kertész, Kulik Cserék: Papp - Cséka, Jándék, Horváth, Birinyi, Nagy Vezetőedző: Csernai Gábor Veszprém: Sárdi - Bognár, Tatai, Boromisza, Tar Cserék: Shcmidmájer - Fehér, Füzy, Finta, Püspök, Petróczi, Hoffer Vezetőedző: Madarász János Gólszerzők: Nagy Attila (2), Kulik ill. Tatai Sárga lap: Tatai, Füzy CQ8E2555 A vendégek az első perctől letámadtak, és próbáltak nyomást gyakorolni a zöld-fehérekre, de a hazai fiatalok nem ijedtek meg, és többször eljutottak ellenfelük kapujáig, igaz, nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Ahogy telt az idő, a Veszprém némi mezőnyfölényt harcolt ki, de nem sokra ment vele. A játékrész közepén aztán a vendégek játékosa, a tavaly még a Fradit erősítő Fehér Krisztián szerencsétlenül ütközött, és megsérült a válla, így számára a kórházban ért véget a mérkőzés. A folytatásban javarészt mezőnyjáték folyt a pályán, és mikor már kezdte mindenki elkönyvelni a gól-nélküli döntetlent, jött a Fradi vezetés. Egy buta hibát követően a Fradi rúghatott szabadrúgást hat méterről, amelynél Nagy volt szemfüles, és a gólvonalnál pattogó labdát közelről bepofozta, így minimális előnnyel mehettek szünetre. CQ8E2362 Térfélcserét követően a Veszprém próbált nagyobb iramot diktálni, látszódott, hogy Madarász mester próbált a szünetben rendet tenni. Jöttek is a helyzetek, Sikur hihetetlen bravúrokat bemutatva tartotta az előnyt csapatának. Ahogy telt az idő, egyre többet kockáztattak Tataiék, így több lehetősége nyílt a vendéglátóknak kontrára, de a végén mindig hibáztak, így nem tudták növelni az előnyt. A hajrára ahogy várható volt, érkezett a vészkapus a vendég oldalon, ami ezúttal visszafelé sült el. Egy labdaszerzést követően Kulik volt higgadt, és duplázta meg az előnyt. A Veszprém próbált rohamozni tovább, de egy újabb labdavesztést követően ismét gólt kaptak, ezúttal Nagy volt a gólszerző. Ekkor már talán a vendégek is feladták fejben, de Tatai gólja visszahozta a reményt, hiszen volt még két perc. Helyzetekig el is jutottak, de a hazaiak kapusa válogatott formában védve, minden kísérletet meghiúsított. CQ8E2581 Meglepetésre a Fradi legyőzte a fásultan, tompán játszó Veszprémet, amivel felzárkózott az előtte lévőkre. A Fradi három hazai meccsén mindösszesen három gólt kapott, és 7 pontot szerzett. Ráadásul most újabb két hazai találkozó következik, az Aramis és a Hali érkezik. Amennyiben tudják folytatni jó sorozatukat, akár esélyük nyílhat odaérni a felsőházi rájátszásra. 1111Madarász János, Veszprém: - Azt történt amire számítottam. Mivel ez volt a héten a harmadik meccsünk, tudtam, hogy nem leszünk túl frissek, és így a Fradinak lesz esélye a győzelemre. Ez sajnos be is igazolódott. Sokat tettek a győzelemért, gratulálok nekik és további sok sikert kívánok. 13942575_1372590982754989_2067452485_nCsernai Gábor, FTC: - Amit a meccs előtt megbeszéltünk, azt maximálisan betartották a játékosok. Fegyelmezetten és koncentráltan védekeztek, amihez parádés kapusteljesítmény párosult. A kontrákkal kapcsolatosan van még mindig némi hiányérzetem, mert ezeket ezen a szinten be kell rúgni könyörtelenül. Most még örülünk ennek a nagyon értékes győzelemnek, aztán készülünk, hogy a soron következő meccseken is eredményesen tudjunk szerepelni. Fotók: Németh Andrea [gallery ids="70562,70564,70567,70570,70573,70576,70579,70581,70583,70585,70588,70589,70592,70595,70596,70597,70600,70602,70604,70606,70607,70609"]