Bravúros fordítás, a BEFB idei bajnoka az ELTE-BEAC!
2019.03.12 | 14:47
Bravúros fordítás, a BEFB idei bajnoka az ELTE-BEAC! ELTE-BEAC (alapszakasz 1.) - SE (alapszakasz 4.) 1-1 (b.u.: 5-4) Gólszerzők: öngól illetve Székely Az Elte-Beac Futsal jobban kezdte a találkozót és a mérkőzés első félidejének közepén meg is szerezte a vezetést Tisler öngóljával, aki egy szép szabadrúgás variáció után próbálta blokkolni Gulyás lövését sikertelenül. A második félidőre magára talált az SE és a félidő végéig csak Máthé parádés teljesítményének köszönhetően maradt az állás döntetlen. A 46 percben azonban Székely maradt egyedül, aki 6 méterről a hálóba helyezett, jöhetett a hosszabbítás. Itt ismét inkább az ELTE-nek volt több lehetősége, de vagy Wiszt vagy pedig a bevetődő védők őrizték a fehér mezesek számára az 1-1-et. Végül a büntetők döntöttek, aminek köszönhetően az ELTE-BEAC jutott a döntőbe. 4.meccs BME (alapszakasz 2.) - PPKE (alapszakasz 3.) 2-1 Gólszerzők: Vargovics, Fazekas illetve Petricskó A másik Bodon csapat a PPKE kemény játékával másfél félideig teljesen egyenlő partnere volt a címvédő BME-nek, akiknek igaz több helyzete volt de nem tudták megszerezni a vezetést. Vargovics 30 percben szerzett góljával a BME szerzete meg az előnyt, majd több nagy helyzet után végül Petricskó egy hatalmas góllal egyenlített a 44.percben. A kék mezes csapat nem sokáig örülhetett, hiszen Fazekas egy nagy csel után közelről szerezte meg a vezetést, ami később a győzelmet jelentette a Csernai fiúk számára. 3mccs PPKE - SE 3-1 Gólszerzők: Bagdy, Petricskó, Homoki illetve Fábián Rimay István két csapata közül az alapszakasz után ismét egy ki-ki meccset játszott egymással. Az első félidő közepén Bagdy és Petricskó góljával a PPKE két gólos előnyre tett szert, amit meg is tartott a második félidő közepéig. Fábián a félidő közepén egy gólra csökkentette az előnyt egy SE góllal, és több nagyobb helyzet alakult ki itt és ott is. A meccset végül a négyes döntő legjobbjának megválasztott Homoki döntötte el, a mérkőzés hajrájában szerzett góllal. 1meccs BME - ELTE-BEAC 3-3 (b.u.: 3-4) Gólszerzők: Tamás 2, Kalocsay illetve Dunai, Kupás, Szini Az első félidőben a BME kapta el jobban a mérkőzés ritmusát, ami a meccs elején csak helyzetekben érződött azonban a félidő második felében az ELTE védelmi megingását kihasználták a sárga mezesek,megszerezték a vezetést Kalocsay góljával. A második félidőben ismét jött egy ELTE-s rövidzárlat, amit Tamás két góllal büntetett. Az ELTE nem sokkal a harmadik gól után 5-4 játékra váltott amiből Kupás és Dunai csökkentette a hátrányt. Az alapszakaszgyőztes félidejére a pontot Szini rakta fel, amivel 3-3-ra mentették a meccset. A büntetőknél az ELTE koncentrált jobban és első ízben szerezte meg a helyet a BEFB döntőjében! csoportkép A 2018/2019 szezon végeredménye: 1. Elte-Beac Futsal 2. BME- BT FC Futsal 3. Bodon Péter FC - Pázmány Futsal 4. Bodon FC - Semmelweis Egyetem Futsal 5. Corvinus Futsal 6. ELTE-BEAC PPK 7. NKE SE Futsal Különdíjasok: Legjobb játékos: Homoki Marcell (Bodon FC Pázmány) Az alapszakasz gólkirálya: Zana Dániel (Corvinus Futsal) Legjobb kapus: Unger Miklós (BME - BT FC Futsal) Az ELTE edzője, Sajben Marcell így értékelte a sikert: - A tavalyi év nem úgy sikerült számunkra, ahogy szerettük volna, a 4. hely hatalmas csalódás volt. A 2018-2019 szezonban, azonban egy alaposan megerősített kerettel vágtunk neki a küzdelmeknek, amely csapattá érett a szezon alatt. A Final Four elődöntőjében a kiválóan védekező SE nagyon megnehezítette a dolgunkat és csak büntetőkkel tudtuk felülmúlni őket. A csapatunk a nagy döntőben gyorsan hátrányba került, majd a második félidőre a BME már három gólos előnyt szedett össze, és a játék minden elemében felülmúlt bennünket. Azonban az utolsó 10 percre a srácok összeszedték maradék erejüket és elővették szívüket, amivel előbb 2-3-ra kozmetikáztuk az eredményt, majd a mérkőzés végén kiegyenlítettünk. A büntetőpárbaj már Fortunán múlott, egy hete a KEK-en ez a BME-nek kedvezett, most pedig mi jöttünk ki belőle jobban. Gratulálok a srácoknak, nagy sportélmény volt. A Final Fourról készült képeket már megtekinthetitek a bajnokság facebook oldalán, a képeket készítette Csomós Attila (ELTEOnline) Forrás: budapest.mlsz.hu