Bravúros ETO győzelem a Bajnoki döntő első mérkőzésén!
2018.06.02 | 09:13
Az ETO Dávid és Gerard góljaival gyorsan két gólos vezetést szerzett, amit a mérkőzés hajrájáig extázisban védekezve, Alasztics bravúrjaival fűszerezve megőriztek . Ekkor Gál kiállítása után Gerard duplázott, így a címvédő Győr 3-0-ra nyerte a futsal NBI döntőjének 1. összecsapását!
29 győri 14 Berettyóújfalu győzelem, 3 döntetlen született eddig az örök riválisok összecsapásainak történetében. Telt ház előtt kezdődött a döntő, a hazaiaknál a korábban sérült Rábl és Magyar mellett Harmati kényszerült kihagyni a találkozót. Az ETO legjobb góllövőjét, Alexet nélkülözte eltiltás miatt. Jól kezdte az ETO a döntőt, a 2. percben Juanra passzából Gerard került helyzetbe, Tihanyi mellkasán csattant a közeli lövés. Egy perccel később Juanra távoli lövése hatalmas kapufa. 33403101_1107172819420938_9015140589141753856_n Aktívabban kezdte az ETO a játékot, a hazaiak védekezésre szorultak az első percekben. Rolón buktatásáért szabadrúgást kap a Győr, Juanra futott neki, a visszapattant labdát Dávid lőtte kapura, amely hazaiak közül Sanchez Barrena lábát érve pattant Tihanyi kapujának jobb alsó sarkába (0-1). Megszerezte a vezetést az ETO a 3. percben! A 6. percben kettőre nőtt az ETO előnye! Gerard köszönt be a jobb oldalt, miután Klacsák tette erősen keresztbe a jobb kapufához a játékszert, a mintaszerű mozdulat után a spanyol szélső nagy erővel bevágta a hazai kapuba a labdát (0-2). Egyre több helyzetet alakított ki a Berettyó, az első játékrész 2. felében enyhe hazai fölény érzékelhető. Azonban az ETO kontrái mindig veszélyt rejtettek magukban. Az iramra nem lehet panasz, döntőhöz méltó az örökriválisok 47. találkozója. Da Silva Gomes lövését Alasztics védte térddel egy perccel később. A hajrát nagyon megnyomta az MVFC, de továbbra is bevehetetlen volt az ETO kapuja. A bajnoki címvédő győriek az első 20 percben alaposan meglepték a trónkövetelőt! Igaz a Berettyóújfalu számtalan lövéssel veszélyeztetett a magas hőfokú, nagyon feszült döntőben. Az ETO gyorsan megszerzett kétgólos vezetését meg tudta őrizni az első félidőben. Köszönhetően a győri kapuban parádésan védő Alaszticsnak.   Majdnem növelte az előnyét az ETO a 21. percben, amikor Rolón emelte át Tihanyit, de Gál fejelte ki a gólvonalról a labdát. Tovább támadt a hazai csapat, de Alasztics továbbra is jól védett. AZ ETO teljesen feladta támadás lehetőségét, hogy a védekezésre tudjon koncentrálni. A 34. percben 5 a 4 játékra állt át a Beri, kockáztatni kellett a hazai csapatnak a győzelemért. Az 5. percben második sárgalapját kapta Gál, 2 perc ember előnybe került az ETO, amivel el is dőlt a találkozó. Az emberelőnyös helyzetet az ETO rutinosan kihasználta, Juanra passzát Rolón kapta meg középen, aki a szélen érkező Gerard elé tálalt aki kapura lőtt, a labda megpattantva esett a hálóba (0-3). Alasztics védésekkel ért véget a rangadó, ma az ETO kapuját nem lehetett bevenni, a végeredmény 0-3 lett, ezzel a fontos győzelemmel elvette a Berettyótól a pályaválasztás előnyét ETO! Bravúros sikerrel óriásit alkotott csapatként a Mezei-Vill otthonában a Győr, így 1-0-ra vezeti a három nyert meccsig tartó döntő összecsapását a Rába ETO! A döntő második mérkőzését hétfőn 20 órakor rendezik a győri Magvassy-csarnokban.

M4-Sport

Alasztics Marcell: - Kapusként fontos, hogy jól kezdtem a mérkőzést, amit meghatározta a folytatást. Megérdemelten csapatként sikerült megnyerni a döntő első összecsapását. Innentől azonban csakis a következő mérkőzésre összpontosítunk, meccsről-meccsre szeretnénk haladni! MVFC-Berettyóújfalu – Rába ETO 0-3 (0-2) Berettyóújfalu, NB I-es döntő, 1. mérkőzés, 700 néző. V.: Szilágyi, Apkó. MVFC: Tihanyi - Francisco, Gál I., Amílcar, Trencsényi.  Csere: Mezei, László, Kovács I., Daróczi, Szabó P., Nagy D., Takács Z., Rafael. Edző: Mullor Cabrera Sergio. ETO: Alasztics - Rolon, Gerard, Juanra, Dávid R.  Cs.: Győrfi, Papp B., Klacsák, Tama, Végh A., Sáhó, Bognár B., Szűcs Á., Klcsó. Edző: Javi Rodríguez. Gólszerzők: Dávid R. (3.), Gerard (7., 37). Kiállítva: Gál I. (36.) Készült az eto.hu beszámolója felhasználásával