Bravúros döntetlen az ezüstérmessel
2018.10.23 | 11:38
Bravúros döntetlen az ezüstérmessel Hátrányból fordított, majd az egyenlítésért harcolt, ami az utolsó percekben össze is jött: az FK Székelyudvarhely döntetlent játszott a Galaci Uniteddal.

o_fk-udv--galati-united-ba-22Hadnagy István ismét jó teljesítménnyel rukkolt elő

A teremlabdarúgó 1. Liga hatodik játéknapjának utolsó mérkőzésén csapott össze hétfőn este az FK és az előző idényben ezüstérmet szerzett Galaci United. Az első percekben főleg az FK térfelén zajlott a játék, többször is veszélyeztettek a vendégek, ám Grigoraș rendre a helyén volt. Az első gólhoz viszont az addig jól teljesítő FK-kapus rossz labdaátvétele kellett, megcsúszott, a tőle elpattanó labdát pedig Borges bő tíz méterről az üresen maradt kapuba lőtte. Sokat nem kellett várni a válaszra, fél perccel később Miklós csapott le egy galaci keresztpasszra a hatos vonalán, majd lőtt védhetetlenül a hálóba. Ezt követően kiegyenlítődött a játék, és a 13. percben Mánya nagyszerű passzából indult meg Miklós, és 9 méterről bombázott a hálóba. A játékrész hajrája a vendégeké volt, Andrei Crăciun duplázott: előbb kihasználta Grigoraș újabb hibáját, majd közelről lőtt a hálóba. Jött is az időkérés Jakab Zoltántól, az FK edzőjétől, azonban a szünetig nem sikerült egyenlíteni. A második félidőben mindkét együttes a biztonságosabb játékot helyezte előtérbe, a hazaiaktól Mánya, majd Szécsi próbálkozott kapáslövéssel, ám a labda mindkét esetben kevéssel kerülte el a kaput. Az idő teltével lehozta kapusát az FK, Mánya vette magára a megkülönböztető mezt, az egyenlítés pedig a 39. percben jött össze: Hadnagy szerezte vissza a labdát a galaci térfélen, Miklóssal való összjátékot követően estében, nyolc méterről tekert a jobb alsóba. A gólt követően a galaciak hozták le kapusukat. Grigoraș két nagy védést bemutatva tartotta játékban csapatát, és közel volt ahhoz, hogy megszerezze a győztes gólt is, ám kirúgása elkerülte az üresen hagyott United kaput. A mérkőzés jogos 3–3-as döntetlennel ért véget. o_fk-udv--galati-united-ba-6 Az FK lett az első csapat, amely pontot szerzett Galaccal szemben az idei bajnokságban, ez korábban nem sikerült a Dévai Autobergamónak és a Csíkszeredai Imperial Wetnek sem. A válogatott felkészülési mérkőzései miatt szünet következik a bajnokságban, az FK legközelebb november 4-én játszik a bajnokságban újonc, jelenleg hetedik SCM Gloria Buzău otthonában. Teremlabdarúgó 1. Liga, 6. forduló: FK Székelyudvarhely–Galaci United 3–3 (2–3) Székelyudvarhely FK: Grigoraș – Szécsi, Mánya, Miklós, Csoma. Csere: Kedei, Csala, Szőcs, Hadnagy, Bálint, Gálfi Edző: Jakab Zoltán Gólszerzők: Miklós Tamás (8., 13.), Hadnagy István (39.), illetve Borges Kailon (7.), Andrei Crăciun (18., 19.) További eredmények: Kolozsvári Clujana–Csíkszeredai Imperial Wet 2–6 (1–2) Bukovina Vicov–Dunărea Călărași 1–4 (1–0) Temesvári Informatica–Jászvásári Poli 8–2 (3–2) Dévai Autobergamo–Gloria Buzău 11–1 (3–1)