Bravúros DEAC győzelem Rácz mesterhármasával
2022.04.25 | 10:03

A Debreceni Egyetem alakulata a triplázó Rácz Zsolt vezérletével megnyerte a megyei rangadót.

A DEAC férfi futsalosai szerdán 8-2-re verték az Újpestet, ezzel bejutottak a Magyar Kupa elődöntőjébe. A szép diadal után Elek Gergő együttese pénteken a Berettyóújfalu otthonában vizitált a bajnokságban.

Aktívabban kezdett a házigazda, majd a negyedik percben Thiago tüzelt, de nem kellett védenie Mezei Dávidnak. Nem sokkal később Rafinha dolgoztatta meg Krajcsi Bencét, ám a kapus eszén nem tudott túljárni a brazil légiós. Néhány perccel később Krajcsi Szatmárival is kibabrált. Sokáig úgy tűnt, hogy az első félidő gól nélkül zárul, aztán másfél perccel a szünet előtt Rafinha egy kipattanót küldött a kapuba 1-0.

A második játékrész elején Rodrigo passzából Rácz Zsolt egalizált 1-1. A 28. percben megint átvette a vezetést a Berettyóújfalu, Nagy Dániel maradt üresen a hatoson belül, ezt pedig kihasználta 2-1. Ment előre az egyenlítésért a DEAC, ami össze is jött a 31. minutumban: Szentes-Bíró készített le egy szabadrúgást Rácznak, aki kb. 8 méterről a jobb alsóba lőtt 2-2. Rácz nyerőemberré vált a meccsen, mivel Rodrigo szögletét követően a léc alá bombázott, ezzel már a vendégeknél volt az előny 2-3. Hiába vette elő az öt a négy elleni taktikát a Berettyóújfalu, a stabil DEAC védekezésnek köszönhetőenmár nem változott az eredmény.

Ezzel a fényes sikerrel nagy lépést tettek az egyetemisták a bronzmeccs felé.

Edző: Trencsényi János

DEAC: Krajcsi – Thiago, Rodrigo, Berecz, Rácz.
Csere: Tóth B., Faragó, Szentes-Bíró, Vass, Siska, Harmati, Király, Harcsa.
Edző: Elek Gergő.

Gólszerzők: Rafinha (19.), Nagy D. (28.), ill. Rácz (21., 31., 32.)

Rácz Zsolt:Kicsit álmosan kezdtünk, de aztán felvettük a ritmust. Az első újfalui gól előtt nekünk is nagy helyzetünk volt, amivel sajnos nem tudtunk élni. A szünetben a mester azt kérte tőlünk, hogy bátran lőjjünk kapura. A második félidőre úgy mentünk ki, mintha vért ittunk volna. Sokat gyakoroltuk a pontrúgásokat, amiből pénteken profitáltunk. A találkozó végén hősiesen kivédekeztük az öt a négy elleni szituációt.