Botlott Mádon a Rubeola, így már nem hibátlan, mégis az élre állt
2021.10.26 | 20:53

Ahogy nyugaton, úgy keleten sincs már százszázalékos csapat a férfi futsal NB II-ben, a Rubeola ugyanis nem tudott nyerni Mádon, de így is a tabella élére állt. Hiába nyert ugyanis nyolccal a Nyíregyháza, eggyel mégis rosszabb a gólkülönbsége, persze ennek nem sok jelentősége van. Nézzük, mi történt az öt találkozón!

Mostanában elhagytuk az „otthon mindig erősebb a Mád” mondatot, mert ez nem feltétlenül volt igaz, ezúttal viszont remekül kezdett a hazai csapat, 17 perc után kétgólos előnybe került a csoport favoritja, egyben hibátlanja, a Rubeola ellen. A vendégek, akik némileg tartalékosan utaztak el, a szünet előtt szépíteni tudtak Józsa Tamás révén, aki a második félidőben egyenlített is, fordítani azonban nem tudott az NB I-be visszavágyó csapat. Bár így már nem hibátlan Jenei Ottó együttese, a döntetlen is elég volt ahhoz, hogy a szabadnapos Maglódot megelőzve az élre álljon.

Bár jól kezdett Gyöngyösön a DAFC Szeged, fordítani tudott a hazai csapat, a szünet előtti újabb vendéggól már nem volt elég az egyenlítéshez, 3-2 volt az állás. A második félidő elején ismét többször betaláltak a hazaiak, ezzel eldöntötték a mérkőzést. Bartha Balázs és Csoszánszki Dávid is mesterhármast szerzett, a végére pedig összesen 14 gól született, 9-5-ös felosztásban, a Gyöngyös ezzel fellépett a hatodik helyre.

Bár az első félidő hajrájában még a hazaiak vezettek a Kincsem-Nyírség összecsapáson, a vendégek a második félidő elejére fordítottak és kettővel elmentek. A hajrá azonban a Kincsemé volt, és a 37. percre megfordította a találkozót, végül 6-5-re nyert, ezzel megtartotta a negyedik helyét, pedig a Nyírség egy győzelemmel megelőzte volna a riválisát, így viszont hat ponttal és három hellyel mögötte van.

Nem volt sok kérdés a Nyíregyháza-Nyírbátor mérkőzéssel kapcsolatban, és nem is hagyott sokat a hazai csapat. Bár a 9. percig tartották magukat a vendégek, onnantól kinyílt a Nyíregy-gólcsap, ami az utolsó percig nem zárult el, tíz találat jött belőle, amire csak két válasz jött. Ha eggyel többel nyernek a hazaiak, élre állhattak volna, így a másodikak, azonos ponttal a Rubeolával és a Maglóddal.

Miskolcon is a Csenger volt az esélyes, és már nyolc perc után 4-1-re vezetett. Nem adta azonban könnyen magát, négyszer is feljött egyre, de végül 8-6-ra nyertek a vendégek. Hiába talált be négyszer, és ezzel állt a góllövőlista élére Varga László, ez most nem volt elég a pontszerzéshez.