Botlott a Fradi és az Újpest keleten!
2018.12.06 | 21:39
Botlott a Fradi és az Újpest keleten! NYÍRBÁTORI SC – ÚJPEST FC-220 VOLT 5-2 (2-1) Előzetesen az egyik legsimább meccsnek tűnt, végül a legnagyobb meglepetés lett a forduló nyitómérkőzése. Az újpestiek jó formában érkeztek a pont nélkül álló sereghajtó otthonába, de ezúttal hiányzott a koncentrált, jó játék, míg a hazaiak nagy lelkesedéssel és fegyelmezettséggel játszottak. Talán a lila-fehérek tudat alatt azt gondolták, hogy így is-úgyis meglesz a három pont, és kissé kényelmesen játszottak, mit megbüntettek a vendéglátók. A fővárosiak támadgattak, míg a Nyírbátor gólokat szerzett, és 25 perc után 3 góllal vezetett. A Póta legénység talán ekkor kezdte elhinni, hogy itt még baj lehet, de ekkor már nem tudtak váltani, és hiába szépítettek, felzárkózni nem tudtak, így nagy meglepetésre a Nyírbátor megszerezte első pontjait. Az Újpest számára nagyon fog hiányozni ez a három pont, ami akár a felsőházi tagságukba is kerülhet. 47579486_2413279458687162_9150585488082468864_n   MVFC BERETTYÓÚJFALU – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 3-3 (3-0) Kissé foghíjasan érkeztek a zöld-fehérek Újfaluba, de az esélyek így is mellett szóltak, bár óvatosaknak kellett lenniük, hiszen a Népligetben már 3-0 is vezettek a Mezeis fiatalok. Ahogy szokták mondani, a történelem ismétli magát. Hiába akadt a listavezetőnek több helyzete és jutott kapufáig, a gólokat a vendéglátók szerezték. Remekül kontráztak berettyóújfausiak, és több támadást is góllal tudtak befejezni, így a kissé tompább napot kifogó Fradi ellen ismét 3-0-ra vezettek szünetben. Matos mester kihasználta a szünetet és rendezte a sorokat, ami meglátszott a második félidőben. Fordulás után rögtön szépítettek a zöldek, majd nem sokkal később már csak egy volt a hátrányuk. Ekkor már érezhető volt a fővárosiak fölénye, több nagy helyzetük is adódott, de remekelt a hazai kapus, László Márk. A sok kihagyott lehetőség majdnem megbosszulta magát, de a Tóth Gyulát helyettesítő Bajusz is remek napot fogott ki, és meccsben tartotta kapusát. Az egyenlítés végül a 35. percben érkezett, így volt még öt perce a listavezetőnek, hogy a vezetést is megszerezze, de nem jött össze, ráadásul a meccslabda a hazaiak lábában volt, de egyik támadójuk szinte a gólvonalról fölé tudta rúgni a labdát. A Fradi az utolsó percben megpróbálta a vészkapus játékot, de nem hozott eredményt, így a hazaiak értékes pontot szereztek a Ferencváros ellen, két ellentétes félidőt követően. A döntetlen igazságosnak mondható, egy igen sportszerű meccsen, ahol csak a játékvezetők tudták borzolni a kedélyeket, rengeteg téves ítéletükkel, aminek az áldozata a hazaiak mestere volt, akit a legvégén elküldtek, aki szóvá merte tenni a sorozatos hibákat. 47376538_2061782687247145_6282855512673353728_n   ENERGIA SC GYÖNGYÖS – KISTARCSAI VSC 5-2 (1-2) Hozta a kötelezőt a Gyöngyös. Az első félidőben még tartotta magát a Kistarcsa, akik kétszer is megszerezték a vezetést, és szünetben még náluk volt az előny. A fordulás után szaladt az eredmény után a Berkes legénység, de sokáig nem tudták feltörni a vendégvédelmet. A nyomás a 33. percben érett góllá, ami után megszületett az egyenlítés. A döntetlennel is tatán kiegyezett volna a Kistarcsa, amitől már nem volt messze, hiszen kettő perc volt hátra, de jött Csoszánszki, és eldöntötte a három pont sorsát. A Gyöngyös köszönte szépen az Újpest botlását, és a Barcika vereségét, és mind a kettőt visszaelőzve fellépett az ötödik helyre.   KINCSEM LOVASPARK SE – KARTAL SE 3-4 (2-2) A beharangozóban azt írtuk, hogy a Kincsem visszatérő játékosaival nehéz perceket okozhat a második helyen álló Kartalnak, ahogy az őszi meccsen, és nem sokon múlott a meglepetés. A vendégek ugyan megszerezték a vezetést az első percben, de a Kincsemesek nem estek kétségbe és néhány perc alatt fordítottak, benne volt a játékban, hogy tovább növelik az előnyt, de kimaradtak az adódó lehetőségek, és a félidő végén ezt a Kartal megbüntette, és egyenlített. A térfélcserét követően is kiegyenlített játék volt a pályán, majd a Kincsem ismét megszerezte a vezetést, de rögtön jött a válasz, így ismét nyílt volt a találkozó. Ahogy telt az idő, egyre óvatosabbak voltak a csapatok, bár a Kartal szerette volna eldönteni a három pont sorsát. Már úgy tűnt, hogy az őszi meccshez hasonlóan pontosztozkodás lesz a vége, de az utolsó percben jött a dráma, és a vendégeknél Barabás harmadik gólját szerezte 25 másodperccel a vége előtt, így a hazaiaknak nem maradt idejük válaszolni. Ha nehezen, de hozta a kötelezőt a Kartal, és két pontot lefaragott a hátrányából a Berettyóban botló Fradival szemben.   SCOREGOAL KECSKEMÉTI TE – KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK SE 6-5 (2-3) Fontos találkozó volt a hétfő esti mind a két csapat számára, hiszen a Kecskemét a dobogós helyezését szerette volna megerősíteni, míg a Barcika a felsőházba kerülését. A mérkőzés igen gólgazdagra és változatosra sikeredett. Nem sokat ismerkedtek a csapatok, így az első percekben háromszor is gólt láthattak a nézők, amiből kettő a hazai oldalon született. A folytatásban is inkább ők veszélyeztettek, de nem tudták tovább növelni az előnyt, majd a játékrész hajrájában két Bessenyei találattal fordított a Barcika, így ők lehettek nyugodtabbak a szünetben. A fordulás után próbált nyomást gyakorolni a vendéglátó és a fölényük gólokban is megmutatkozott. Nem csak egyenlíteni sikerült, hanem két gólos előnyre is szert tenni. A 37. Percben úgy tűnt, eldől a találkozó, mert a kecskemétiek egy 10 méterest is gólra váltottak, így már három találat volt a különbség. A vendégcsapat nem adta fel, azonnal szépített, majd egy perccel később már csak egy gól volt a különbség. Érdekes volt, hogy az Ördögök nem vitték le a kapust, négy a négy ellen próbáltak egyenlíteni, és két nagy lehetőségük is volt, de nem céloztak pontosan, így a Kecskemét végül otthon tartotta a három pontot, és őrzi harmadik helyét. A Barcika jelenleg az alsóházat vezeti, igaz ugyanannyi pontja van, mint a hatodik helyen álló Újpestnek.