Böszörményben győzött az Astra
2019.02.19 | 10:36
Böszörményben győzött az Astra Nem sikerült a bravúr a TFSE-nek, viszont értékes pontokat szerzett a Miskolc hazai pályán a Tolna ellen, az Astra pedig nagy lépést tett a felsőház felé a HTE ellen. A TF hazai pályán próbálta megnehezíteni az esélyesebb Szekszárd dolgát, mely egészen a 34. percig ment is nekik. A szervezett védekezéssel nem tudott mit kezdeni Micskó Márk csapata, a saját térfelén bekkelő hazaiak azonban több veszélyes kontrával is jelezték, igényt tartanának a pont(ok)ra. Terdik Tamara bravúrjai talán a forduló üde színfoltja, a TF kapusa lehúzta a rolót ezen a találkozón. Azonban Ganczer Hajnalka a 34., majd Megyeri Boglárka a 36. percben szerzett gólt, beállítva a 0-2-es végeredményt. Dicséret illeti a hazai csapatot, hiszen hétről hétre bizonyítják, helyük van a legjobbak között. 11167706_100542173616867_6821250534053162412_n.jpgTFSE – Agenta-Girls Szekszárd 0-2 (0-0) Budaörs, Budaörsi Városi Sportcsarnok Vezette: Kénoszt - Fóris - Ilyés TFSE: Terdik Tamara - Koch Fruzsina, Bede Anna, Balya Dorottya, Winternitz Katalin Csere: Kardosi Blanka, Bobok Csilla, Winternitz Anna, Molnár-Sáska Ildikó, Kajdy Janka, Juhász Andrea, Janicsek Zsanett Edző: Horváth Gábor Agenta-Girls Szekszárd: Hargas Annamária - Vaskotvets Mariia, Buchmüller Petra, Yarova Yuliia, Ganczer Hajnalka Csere: Melnychuk Iryna, Mausz Renáta, Megyeri Boglárka, Kágyi Rebeka, Beke Adrienn, Horváth Katalin Edző: Dombó János Gólszerzők: Ganczer Hajnalka, Megyeri Boglárka Horváth Gábor (TFSE): - Gratulálok a Szekszárdnak a győzelemhez. A győzelemhez közelebb álltak a mérkőzésen, mint mi, de a döntetlen nem volt elérhetetlen távolságban részünkről. Csapatszinten és egyénileg is előrébb tart még nálunk ez a csapat, de amikor taktikailag fegyelmezetten és ilyen elszántan lépünk pályára, akkor mindenkivel felvesszük a harcot. 35 percig jól kontrolláltuk az eseményeket és ellenfelünk nem nagyon tudta megbontani a védekezésünket. Bár a pontszerzés sem lett volna érdemtelen, sajnos a kontráinkban ma nem volt annyi erő és dinamika, ami a gólszerzéshez szükséges lett volna. Az utolsó 5 percben az a csapat nyerte meg a mérkőzést, akinek a lábában több ilyen kiélezett és szoros NB I-es összecsapás van már. micsko_kozeliMicskó Márk (Agenta Girls Szekszárd):A bajnokság jelenlegi menete, hogy finoman fogalmazzak, cseppet se kedvez csapatunknak. Az újévben eddig 3 mérkőzést játszottunk, igaz megnyertük mindet, de ez nagyon kevés. Nem is játszunk még annyira jól, ahogyan azt szeretnénk, de a jelenlegi edzésmunkánk, nem is erre a periódusra koncentrálódik. Nem frissek még a lányok, de most még nem is lehetnek azok. Gratulálok ellenfelünknek és edzőinek, mert nagyon jól felkészítette csapatát és mindent megtettek azért, hogy pontot szerezzenek ellenünk. Olyan kapusteljesítményt láttam a TF csapatánál, amit a most zajló Női Európa Bajnokságon se. Külön gratulálok ellenfelünk kapusának. Lányaim győzni akarását bizonyítja, hogy a rengeteg kihagyott helyzetünk mellett, azért kétszer betaláltunk, és így megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Köszönjük a nagyszerű szurkolóink biztatását, hiszen majdhogynem csak szekszárdi drukkerek foglaltak helyet a lelátón.   Nem volt túl nagy színvonal Hajdúböszörményben, ahol a HTE látta vendégül az Astra csapatát. Dombó Jánis alakulata álmosabban kezdte a találkozót, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Pádár Anita öngólja döntötte el a találkozót a mérkőzés 26. percében, miután szerencsétlenül ért bele a labdába. Egyébként a két csapat idény eleji formát mutatott, bízunk benne, hogy a következő mérkőzéseken, melyeket a Magyar Kupa keretében rendeznek Szigetszentmiklóson, mindkét csapat topformát fog mutatni.

HTE – Astra Herbária Kkfélegyháza KFT 0-1 (0-0) Hajdúböszörményi Városi Sport- és Rendezvényközpont Vezette: Takács - Vasziliu - Varga HTE: Torma Lilla - Benkő Mónika, Bokor Adrienn, Tell Zsófia, Pádár Anita Csere: Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Anikó, Madzin Dóra, Kota Gabriella, Folk Zsuzsanna, Nagy Mária, Szilágyi Mariann Edző: Quirikó Vivien Astra: Farkas Katalin - Krascsenics Csilla, Sipos Lilla, Gelb Mónika, Szabó Boglárka Csere: Nagypál Fatima, Krascsenics Petra, Véninger Tünde, Dikonová Dominika, Kiss Gabriella, Vidovenyecz Anna Sdző: Dombó János Gólszerző: Pádár Anita (öngól) Quirikó Vivien (HTE): - Nagy iramú, küzdelmes mérkőzést játszottunk. Adódtak lehetőségeink, de ezeket nem tudtuk gólra váltani. Az elkövetkező meccseken hatékonyabbnak kell lennünk támadásban és a helyzetek kihasználásában. Gratulálok az Astrának, megérdemelten nyerték meg ezt a találkozót!   Nagy bravúrt vitt véghez a Miskolc, hazai pályán múlta felül a Tolna csapatát, lépést tartva a felsőházzal. A Vénusz már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, Miliczki Noémi szerzett szép gólt a 3. percben, majd Molnár Enikő duplázta meg az előnyt a 16. percben. Varga Adél 6 méteres büntetőt hibázott, mely fordulópont volt az első játékrészben. Halász Kinga a 19. percben szépített, majd a második félidő elején Urbán Anett vágta be a kipattanót, döntetlenre módosítva az eredményt. Miliczki Noémi és Molnár Enikő újra gólokat szerzett, mellyel ismét kétgólosra növelték előnyüket a hazaiak. Halászi Kinga a 27. percben jelezte lövő erejét, és bevette az egyébként bravúrosan védő Ádám Anna kapuját. Visnyánszki Dalma a 36. percben ismét két gólosra növelte az előnyt, így eldőlni látszott a találkozó. Szalkai Kitti még a mérkőzés vége előtt 2 perccel szépített, de nem tudott pontot szerezni a Tolna Miskolcon, mellyel veszélybe kerültek felsőházi álmaik.

Miskolci Vénusz – WSH Palmfood Tolna-Mözs 5-4 (2-1) Miskolc, Generali Arena Miskolci Vénusz: Ádám Anna - Galambvári Gréta, Miliczki Noémi, Kovács Aliz, Molnár Enikő Csere: Almási Ildikó, Váradi Cintia, Visnyánszki Dalma, Tirpák Zsanett, Bunda-Tóth Panna WSH–Palmfood Tolna-Mözs: Deczki Vanda -  Szalkai Kitti, Varga Adél, Urbán Anett, Horváth Hanna Csere: Halászi Kinga Gólszerzők: Miliczki Noémi (2), Molnár Enikő (2), Visnyánszki Dalma illetve Halászi Kinga (2), Urbán Anett, Szalkai Kitti György Gábor:Úgy gondolom, a lányok átérezték a helyzet súlyát, ennek a meccsnek a jelentőségét. A mérkőzés előtt lelkileg próbáltunk meg hatni rájuk, aminek meg is lett az eredménye. Most mindenképpen meg kell a csapatot egyben és egyenként a játékosokat is dicsérni. Mert tényleg úgy mentek bele ebbe a csatába, ahogyan az elvárható volt. Mindenki megérdemli a pozitív jelzőket a mai teljesítményért.