Bőnyi bravúr a Népligetben!
2016.06.04 | 11:43
Bőnyi bravúr a Népligetben! Bőnyi bravúr a Népligetben! Szoros Kincsem győzelem!   Férfi NBII Rájátszás. Elődöntő 1. mérkőzés   FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - BŐNY-SZAVILL CONSULTING 4-4 (2-2) Ez a héten már másodszor találkoztak a felek, hiszen a hétfői játéknapon az alapszakasz zárásaként csaptak össze, de az egy tétnélküli mérkőzés volt, hiszen addigra már eldőltek a helyezések a csoportban. Akkor magabiztosan nyertek a zöld-fehérek, de tisztában volt vele mindenki, hogy ez egy másik mérkőzés lesz, és így is történt. A hétfő esti összecsapás szöges ellentettje. Ahogy várható volt, a vendégcsapat visszaállt és várta a kínálkozó lehetőséget a kontrára. Ez olyannyira jól sikerült, hogy az első három percben háromszor akadt komoly gólszerzési lehetőségük, de a befejezéseket rendre elpuskázták. A hazaiak hamar ki is használták időkérésüket, hogy rendezzék a soraikat. A pauza jót is tett nekik, mert feljavulva átvették az irányítást, és két Birinyi góllal mattolták ellenfelüket. Előbb egy jogos hatméterest váltott gólra (1-0), majd egy távoli lövéssel duplázott. 2-2 Ekkor sokaknak úgy tűnt, hogy ismét könnyed hazai győzelem jöhet, de nem így történt. A játékrész derekán bealudtak a hazai védők, amit Zobák köszönt szépen, és használt ki (2-1), majd fél perccel később egy még nagyobb védelmi hibát kihasználva Bieder Tamás egalizált. 2-2 A két bekapott gól szemmel láthatóan megfogta a hazai csapatot, ami után kissé elbizonytalanodtak, míg a bőnyiek ismét erőre kapva játszhatták jól működő taktikájukat. A félidő hátralevő részében a Fradi birtokolta többet a labdát, de nagyobb veszélyt csak a vendég kontrák jelentettek, de gól már nem esett a hátralévő időben. Szünetben a vendégek lehettek a nyugodtabbak. A fordulást követően a játék képe mit sem változott. A hazaiak a kapujuk elé szögezték ellenfelüket, de hiába a fölényes labdabirtoklás, igazi helyzet a Bőny előtt adódott, ahol csak a Fradi kapusának volt köszönhető, hogy maradt a döntetlen. A szorításból több mint 10 perc után jött ki a vendégcsapat, amit rögtön ki is használt. Egy szöglet után Bieder Tamás lövése talált utat a hazai kapuba, megszerezve ezzel a vezetést. 2-3 A Fradi gondjai egy perccel később tovább nőttek. Egy vitatható szabadrúgást követően Balogh bombázott a hazai kapuba, megduplázva az előnyt. 2-4 A zöld-fehérek nem ijedtek meg, és Kertész révén rögtön válaszolni tudtak, akik egy szép szóló végén lőtte ki a jobb alsót, visszahozva a reményeket. 3-4 Ekkor még 7 perc hátra volt, és a találkozó kérdése az volt, hogy a vendéglátókban van-e annyi erő, hogy tudnak-e fordítani. Ezért meg is tettek mindent, de ezúttal hiányzott a frissesség, az átütőerő a játékukból, de így is akadt lehetőségük az egyenlítésre. A nyomás végül 4 perccel a vége előtt érett góllá. Egy gyors Fradi akció végén Kertész középre adásába Bieder Tamás ért bele számára szerencsétlenül, ami a saját kapujában kötött ki. 4-4 A hátralévő percekben mind a két oldalnak volt esélye megszerezni a győzelmet, de a kapuk már érintettek maradtak. A döntetlen inkább a Fradira nézve volt hízelgő, hiszen a Bőny kontrái sokkal nagyobb veszélyt jelentettek, mint a hazai mezőnyfölény. A visszavágó előtt a győri alakulat van kedvezőbb helyzetben, ahol a nagy kérdés az, hogy a Bőny tud-e ilyen jól játszani ismét, és hogy a Fradi feljavul-e hétfőre, mert a mostani teljesítményénél ennél sokkal többre képes. A mostani eredmény után a Bőny ismét játszhatja jól bevált játékát, amire nem nagyon volt ellenszere a fővárosiaknak. Nagyon érdekes, kiélezett csata várható a bábolnai oroszlánbarlangban, ahol egyedül a Fradinak sikerült az alapszakaszban nyernie, ráadásul több gólos hátrányból. A kérdés, vajon most is sikerül-e.   Kulik Renátó, a Fradi játékosa: - Nem játszottunk jól, kissé tompák, erőtlenek voltunk. Szerettünk volna mindenképpen előnnyel utazni a visszavágóra, de végül ez nem jött össze. Nincs idő ezen keseregni. Inkább előre tekintünk, hogy leszűrve a tanulságokat, hétfőn eredményesen tudjunk szerepelni, és idegenben harcoljuk ki a továbbjutást. Zobák Csaba, a Bőny játékos-edzője: - NBI-es szintet meghaladó mérkőzésen, 2 jó csapat találkozott. Sajnos kiengedtük kezünkből a győzelmet, de hétfőn meglepetésre készülünk!  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- KINCSEM LOVASPARK SE - PTE PEAC FUTSAL 6-5 (5-1) Ennek a párosításnak nehéz volt előzetesen megítélni az esélyeit, bár a rutin a Kincsem mellett szólt. A találkozó több mint félórás késéssel kezdődött, mert a vendégek busza elakadt útközben. Az első percekre ez rá is nyomta bélyegét a pécsiek teljesítményére, akik szinte a buszból kiszállva léptek pályára. A hazaiak ezt remekül használták ki. Az első percben megszerezték a vezetést, majd még kétszer betaláltak három percen belül, így hamar 3 gólos előnyre tettek szert. A pécsiek ekkor kezdtek ébredezni, amit egy szépítő találat jelzett, de a folytatásra is a hazaiak maradtak lendületben, akik tovább tudták növelni előnyüket. A szünetre négy gólos hazai előnyre mehettek a csapatok. A második félidő is hasonlított az elsőre, és Kincsem góllal kezdődött, így már öt volt közte. Ekkor kevesen gondolták, hogy ez volt az utolsó hazai találat ezen az estén. A folytatás inkább a vendégekről szólt. A Pécs rögtön tudott válaszolni, majd ahogy telt az idő, egyre jobban vették át az irányítást, a fáradó hazaiak mellett. Az utolsó 10 percre a vendéglátók teljesen elfogytak, köszönhetően a rövid kispadjuknak, hiszen mindössze két cseréjük volt. Idő kérdése volt, hogy mikor dolgozza le hátrányát a baranyai-alakulat. A hazai rövidzárlat a hajrá előtt jött el. A Pécs két perc alatt háromszor is betalált, így feljött egy gólra. Ekkor még percek voltak hátra, és úgy tűnt, akár a fordítás is meglehet, de a Kincsem hősiesen küzdött, és végül öt gólos előnyéből egyet megőrzött, így ha csak egy góllal is, de előnnyel utazhat a visszavágóra. Még érdekesebb lett volna a párharc, ha a hazaiaknál több cserejátékos áll rendelkezésre, vagy ha a pécsiek nem beesnek a találkozóra, de mint tudjuk, ha nem játszik a sportban. Mindenesetre nagy izgalmak várhatóak a visszavágóra. Amennyiben a Kincsem szeretné kiharcolni a továbbjutást, hosszabb kispadra lesz szüksége, mert ellenkező esetben a Pécs hazai környezetben könnyedén legyőzheti őket, saját közönsége előtt.   Főfai Sándor, a Kincsem játékosa: - Jól kezdtünk, sikerült kihasználni, hogy ellenfelünk beesett a kezdésre. A második félidőben hiába vezettünk öt góllal is, kiütközött létszámhiányunk, így a hajrára elfogytunk, amit ellenfelünk remekül használt ki. Jobb lett volna több gólos előnnyel utazni Pécsre, de el kell ismerni, reális volt így az összkép alapján. Nyitott a párharc még. Képesnek tartom csapatunkat, hogy kiharcolja a döntőbe kerülést. Hári József, a Pécs csapatvezetője: - Sajnos az utazás viszontagságai miatt szinte az autóbuszból léptünk pályára. Ez meg is látszott a kezdésen. Az első 7 percben olyan hátrányba kerültünk, mint a bajnokságban soha sem. Volt már 1:6 is, de a srácok ismét megmutatták sportemberi kvalitásukat, visszajöttek a mérkőzésbe. Úgy érzem a végén a Kincsemre nézve hízelgő eredmény született. Otthon a Lauberben magas hőfokú férfias küzdelmet várok és mindent meg fogunk tenni, hogy tovább jussunk. A Kincsem Lovaspark csapatában és vezetőségében egy igen kulturált és intelligens ellenféllel találkoztunk. Hajrá Pécs!