Kedd délután az MLSZ székházában elkészítették az NBII sorsolását. A versenybizottság úgy határozott, hogy a 28 csapatot kettéosztja területi elv alapján, így alakult ki a 14 fõs nyugati és 14 fõs keleti csoport. Ennyi induló még nem volt a magyar futsal történetében a másodosztályban. A lebonyolítás tavalyhoz képest annyit változik, hogy míg az elõzõ évben az oda-visszavágós alapszakasz után mindenki részt vett a rájátszásban (alsó és felsõház), addig az elõttünk álló idényben az alapszakasz végén a csoportok elsõ 4 helyezettje, oda-vissza alapon még hat mérkõzést vív egymással csoporton belül, és így alakul ki a végeredmény 32 találkozó után. A csoportok bajnokai feljutnak az elsõ osztályba, míg a 2. helyen végzõ együttesek osztályozón vívhatják ki a feljutást az NBI 9. és 10. helyen végzõ csapata ellen.
A sorsolásra érkezõ csapatok rögtön kezükbe kapták a csoportok beosztását és sokak meglepõen konstatálták, hogy tavalyhoz képest a Dunakeszi és a Vác is átkerült nyugatra, ami igencsak megerõsítette a csoportot. Ez a csoport igen erõsnek tûnik majd, hiszen rajtuk kívül ott van a tavalyi ezüstérmes Ferencváros, illetve a nagy terveket szövögetõ Fehérvár. Ebben a csoportban 4 újonc is akad. A Dream Team, a Hegyvidék SE, a Fehérvár, az Örkény, míg az AC Villám néhány év szünet után tért vissza. Itt lesznek igazi csemegék, például a 11. fordulóból a Dunakeszi - Ferencváros összecsapás igazi presztízsnek ígérkezik.
A Dunakeszit a nyári erõsítések után toronymagas esélyesnek kiáltották ki keleten, de miután nyugatra sorolták, így most több csapat is pályázhat nagyobb eséllyel a bajnoki címre. A kérdés, hogy ki lesz az. Ott a tavaly még NBI-es Nagykáta, vagy a tavalyi bronzérmes Rákosmenti SE, akiket sikerült együtt tartani, sõt egykori válogatott játékossal sikerült erõsíteniük. Rajtuk kívül több újonc is van, akik sötét lovak lehetnek a csoportban. Kérdés majd, hogy az újonc Békéscsaba, vagy a visszatérõ Újpest futsal milyen játékerõt képvisel. De a többi újonctól se tudjuk, mit várhatunk. A Siketek SC-nek, illetve az Újbarok SE együttesének is ez lesz az elsõ szezonja a honi futsalban, igaz utóbbinál több rutinos, nem rég még Vasas játékos fog szerepelni. Ami ránézésre biztos, hogy a keleti csoportban sokkal több utazás vár az együttesekre.
A bajnokság szeptember 14. - én, pénteken indul a Ferencváros - Hegyvidék SE találkozóval.
Keleti csoport
1. Ároktõi Szabadidõ SE
2. DEAC Sport Nonprofit Közhasznú Kft.
3. Energia SC Gyöngyös
4. Kincsem Lovaspark SE
5. Méhkeréki SE
6. Monori SE
7. Rákosmenti FC
8. Salgótarjáni VSE
9. Siketek SC
10. SZTE EHÖK
11. Törökszentmiklós Székács KLE
12. Újbarok SE
13. Újpesti Futsal Club
14. UTE
Nyugati csoport
1. Asterix SC
2. BEAC
3. Dream Team FSE
4. Dunakeszi Kinizsi USE
5. Euro Global Financing Kft.
6. Külker SC
7. Labdakergetõ Baráti Kör SE
8. MAFC
9. Nagytétényi SE
10. Örkény SE
11. Szombathelyi Egyetemi SE
12. Szuperinfó-Vác FSE
13. Tolna-Mözsi FSE
14. XII. ker. Önkormányzat Hegyvidék SE

















