Bokamozdulattal a negyeddöntőben
2008.03.27 | 00:00

Simán vette az akadályt a Székelyudvarhely Sport Klub a teremlabdarúgó Román Kupa nyolcaddöntõjének tegnapi összecsapásán. A Kozma Mihály által irányított gárda a Marosvásárhelyi City Us-t iskolázta le. Igaz, hogy a Maros-parti együttes nem az elsõ csapatát, hanem a fiókcsapatát küldte harcba. Az udvarhelyieken meglátszott, hogy nem vették kellõ komolysággal a mérkõzést - de a lényeg, hogy meggyõzõ fölénnyel nyertek, így már a legjobb nyolc közt vannak.

Balázs Zoltán és Madarász János maradt ki a csapatból a tegnap délutáni kupa­meccsen. Az elsõ három perc után pedig Lódi és Gyur­csányi is csak a kispadról szem­lélte az eseményeket, a tré­ner a közelgõ vb-selejtezõre való tekintettel - kímélve egy e­setleges sérüléstõl õket -, in­kább pihentette. A sorokat is fel­cserélte, vagyis nem volt el­sõ és második sor, összeke­ver­te õket, hogy mindenki játsz­hasson mindenkivel. Az elsõ gólra az 5. percig kellett várni, amikor Igor volt eredményes, a hazaiak Rusu révén kiegyenlítettek, de a szünetig még ö­töt kaptak. Ennek ellenére Koz­ma Mihály nem volt meg­e­légedve a látottakkal, 1-3-as ál­lásnál idõt kért, arra kérte a fiú­kat, hogy inkább csapat­já­tékot szeretne látni, mintsem egyéni megoldásokat. A futsalosok javára legyen mondva, tényleg szép akciók végén születtek a gólok.
A pihenõben is ez hangzott el a vendégek öltözõjében. Meg is változott a játék képe, sokkal taktikusabb lett, több labda­tartással, passzal. De a különbség így is nõtt. Az utolsó három percben még a kapust is me­zõnyjátékosra cserélte Koz­ma, találatot nem szereztek, hanem kaptak. A végeredmény 11-3 lett az SK-nak. Az udvarhelyi gólszerzõk: Igor (5.), (20.), (28.), Mihály (11.), (23.), Szabó (12.), (20.), Chivu (18.), (34.), Szõcs (36.), (37.)
A magyar válogatottból a sérüléssel bajlódó játékosok tegnap hazautaztak, a román nemzeti csapatba most két játékos kapott meghívást: Mi­hály és Nicuºan. A vb-selej­te­zõ­ket jövõ héten tartják.