BME siker az egyetemi rangadón a TF ellen!
2015.11.25 | 23:53
BME siker az egyetemi rangadón a TF ellen!   TÖRÖKBÁLINTI FSE - AIRNERGY FC 4-18 (1-10) Nagy kérdőjelek nem voltak a találkozót illetően. Mind a két csapat kissé foghíjasan állt ki, igaz ez a vendégeket nem zavarta. Sorra lőtték a gólokat, és győzelmük még nagyobb arányú lehetett volna, ha jobban koncentrálnak a kapu előtt. Az eredmény a Törökbálintra nézve hízelgő. TFSE - BME FC 1-4 (1-1) A hazaiak utolsó reménye lehetett, hogy egy esetleges győzelemmel életben tartsák dobogós álmaikat. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, ahol nem bírtak egymással a csapatok. A fordulás után sokáig nem született újabb gól, majd Csernai klasszisa eldöntötte az egyetemi rangadót a BME javára. A TF ezzel a vereséggel maradtak a középmezőnyben és eléggé eltávolodtak a dobogótól.   ASTERIX SC - ELTE-BEAC 3-2 (1-1) Az Asterix elmúlt 4 meccsét elveszítette, így nem k tűntek az esélyesnek, főleg hogy ismét foghíjasan álltak fel. A találkozó kiegyenlített játékot hozott, ahol a vendégek játszottak némi mezőnyfölényben. A meccs kevés gólt hozott, és már mindenki elkönyvelte a 2-2-s döntetlent, amikor az utolsó percben az érdiek megszerezték a győztes gólt, amivel feljöttek három helyet a tabellán. Ezzel a vereséggel az egyetemisták nagy valószínűség szerint a tabella alsó felében fognak végezni.   BARÁTI FUTSAL CLUB - GYŐRLADAMÉRI SASOK 5-2 (2-1) Egyik csapatnak sem sok babér termett eddig, így mind a két fél abban bízhatott, hogy majd most kijön a lépés. Ez a Barátinak sikerült, akiknek a győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Már csak a vendégek pont nélküliek a nyugati csoportban.   KELEN SC - ALBA REGIA FUTSAL 6-6 (3-1) A vendégek elég létszámhiányosan érkeztek, de ez nem befolyásolta a teljesítményüket Mind a két csapat előtt rengeteg helyzet adódott, de az első félidőben a Kelen jobban használta ki a helyzeteit, így két góllal vezetett. A szünetet követően fordult a kocka és a móriak sáfárkodtak jobban a helyzeteikkel, és ha a legvégén jobban koncentrálnak, akkor a három pont is az övék lett volna, de így be kell érniük eggyel. A döntetlen igazságosnak mondható.   AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU - CORVINUS-TOTALLSPORT.COM 4-9 Érd, TREFF Sportcsarnok Vezette: Zimonyi, Rábel, Molnár Dr. AC Villám: Tóth – Németh, Illovai, Nagy, Boros. Cserék: Tar, Szilasi, Rózsa. Vezetőedző: Guti Dávid Corvinus: Szűcs – Spáth, Dina, Dauner, Appl. Cserék: Hoffer, Sélley, Lábas, Mészáros M., Mészáros D., Béres, Kovács, Gábor, Sipaki. Vezetőedző: Haffner György Gólszerzők: Illovai (3), Nagy illetve Sélley (3), Dina (2), Mészáros (2), Kovács, Spáth Sárga lap: Szilasi A mérkőzést a hazai együttes kezdte, nem is akárhogyan. Néhány labdaérintés és gyors passz után az élete első felnőtt NB II-es mérkőzését jegyző Nagy László kapura tört egy védő mellett, majd miután lerázta üldözőjét, a kapussal szemben sem hibázott (1-0). Kell ennél szebb bemutatkozás?! Haffner György fiai ezután nekirontottak a Villámnak, ám nem igazán tudtak találni olyan fogást a hazaiakon, hogy fölényük góllá érjen. Mentek előre becsülettel, eközben a villámos fiatalok igyekezték feltolni védekezésüket akár az ellenfél térfelére. A harcmodor közelített a letámadáshoz, de azt senki nem mondhatja, hogy Guti Dávid legénysége visszaállt volna a saját hatosára és igyekezett túlélni a meccset. Ennek az ellenkezője történt. Az első félidő közepe felé közeledve aztán gólt szerzett a Corvinus, de ekkor már nagyon benne volt a levegőben a találat. Sélley Tamás egy kontra támadás végén szerzett ügyes gólt, de a fehér mezes ellenfél úgy gondolta, ezen villámgyorsan változtatni kell. A Villám lerohanta a kékeket, és milyen jól is tette! Szűcs kapus megingását Illovai Balázs használta ki: megszerezte a labdát, majd az üres kapuba passzolt. Ezután a gól után a vendégek percei következtek. Hazai oldalról egyre több porszem került a gépezetbe, volt olyan támadása a Corvinusnak, amikor egy támadáson belül is több alkalommal sikerült telibe találni valamelyik kapufát, illetve számos alkalommal Tóth Balázs hárított kitűnő reflexszel. A tizenhetedik percig fordított a kék csapat – mondhatni, kijött a papírforma –, de hiába növelte előnyét 4-2-re is, Illovai Balázs ismét visszahozta a hazai reményeket egy pompás góllal. Bár a hazaiak nem húzták ki az utolsó percet kapott gól nélkül, a 3-5-ös állás azt mutatta, hogy nemcsak szoros a meccs, hanem igenis van tartása a sokak által lesajnált Villámnak. A félidőben mindkét edző igyekezett rendezni a sorokat, illetve megfelelően motiválni a fiúkat, hiszen még semmi sem volt lefutva. Főleg akkor kezdett el gondolkodni a külső szemlélő a lelátón, amikor a második félidő elején Illovai Balázs már a harmadik találatát jegyezte, újfent egy gólosra csökkentve a két csapat közti különbséget (4-5). Nem sokáig tapsolhatott a hazai publikum, mert egy perccel később Mészáros Martin örvendeztette meg a szurkolóit (4-6). A folytatásban sem adta fel a Villám a harcot, becsülettel ment előre, sőt, több ízben került valamelyik játékosa a kapussal szembe, ám gólt nem sikerült elérni az akciókból. Bár az utolsó néhány percben végleg elkészült erejével Guti Dávid csapata – ebben az időszakban további szép találatokkal növelte előnyét a vendég együttes –, csakis elismerően csettinthettek a lelátón helyet foglalók. Izgalmas, helyzetekben bővelkedő összecsapás volt ez, ahol megérdemelten diadalmaskodott a Corvinus. Guti Dávid (AC Villám): Tudtuk, hogy jóval erősebb csapat ellen játszunk. Tudtuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek. Boldog vagyok, hogy végig összeszedettek maradtunk, nem adtuk fel, illetve kis szerencsével több gólt is szerezhettünk volna. Láthatta mindenki: nem álltunk be védekezni, bátran nekimentünk a Corvinusnak, aki ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gratulálok Haffner Gyuriéknak, illetve további sok sikert kívánok nekik! Nekünk a neheze még csak most jön. Haffner György (Corvinus): 3 hónapja alakult csapatunk játékosaira abszolút érvényes Lou Holtz örök érvényű mondata: „A képesség azt jelenti, hogy miben vagy tehetséges. A motiváció dönti el, hogy mit teszel. A hozzáállás pedig meghatározza, hogy milyen jól fogod csinálni." A mai mérkőzésen kisebb hibákat leszámítva, magabiztos győzelmet arattunk. www.acvillam.gportal.hu