BME siker a TF elleni egyetemi rangadón!
2016.05.04 | 17:12
BME siker a TF elleni egyetemi rangadón! Nyugaton is megvannak a dobogósak, már csak a sorrend a kérdés.   BME FC - TFSE 5-3 (3-2) Igazi egyetemi rangadót rendeztek Újbudán, ahol a negyedik TF-nek még győzelme esetén maradt volna matematikai esélye a dobogóra. A találkozóra elég sokan voltak kíváncsiak, és akik kilátogattak, azok nem bánták meg, hiszen egy jó iramú, változatos meccset láthattak, ami nem volt mentes a parázs hangulattól sem, ami néha egy két érdekes játékvezetői ítéletnek volt köszönhető. Mind a két csapat nagy elánnal kezdett, és felvállalta a bátor támadójátékot, agresszív letámadás mellett, így élvezhető volt a találkozó az első perctől kezdve. A vendég TF kezdett jobban, hiszen két szép kontra végén két gólos előnyre tettek szert. Ekkor úgy tűnt, meglepetés is születhet. Csernai mester a hátrány tudatában már nem sorokat cserélt, hanem egyesével, és ez meghozta az eredményt. Fokozatosan vették át a játék irányítását, és szép gólokkal megfordították az eredményt szünetig. A második félidőt a BME kezdte jobban, hiszen hamar megduplázták az előnyt. Az öröm nem tartott sokáig, mert a TF rögtön válaszolt, jelezvén nem adták fel a pontszerzést. A gyors gólváltást követően lendületben maradtak a vendéglátók, és Csernai kétszer is közel járt a gólszerzéshez, de mind a két esetben a kapufáról kifelé pattant a lövése. Póta Balázs fiai nem adták fel, szaladtak becsülettel az eredmény után, de nem tudtak egalizálni, így a hajrában jöhetett a vészkapus játék. Ez egyelőre úgy tűnik, nem a csapat erőssége, hiszen a Fradi ellen sem ment, és most sem tudtak belőle helyzetig eljutni, ráadásul nem sokkal a vége előtt egy labdavesztés után gólt szerzett a BME, amivel el is dőlt a három pont sorsa. Győzelmével a BME bebiztosította dobogós helyét, amely vélhetően bronzérem lesz, kivéve, ha a Bőny bukik többször, amire úgy tűnik, kevés esély van az eddigi eredmények alapján.     CORVINUS-TOTALLSPORT.COM - AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU 16-0 A találkozó hozta az előzetesen várt eredményt. Nagyaranyú hazai győzelem volt prognosztizálható, ami a pályán realizálódott is. A Villámnak egyébként is a tisztes helytállás lehetett a cél, de mivel igen rövid volt a kispadjuk, ennek esélyét is elveszítették. A szünetig viszonylag tartották magukat, de a fordulás utánra a fáradságnak köszönhetően megszórták őket.   AIRNERGY FC - TÖRÖKBÁLINTI FSE 17-5 (7-3) A hazaiak ősszel is kiütötték ellenfelüket, akiknek csak az lehetett a céljuk, hogy elkerüljék a nagyobb arányú vereséget. Az első 10 perc után úgy tűnt, erre van is esély, de aztán beindult a gólgyártás a vendéglátóknál, és meg sem álltak 17 találatig. A vendégeknek annyi sikerélményük lehetett, hogy eljutottak 5 rúgott gólig.   GYŐRLADAMÉRI SASOK - BARÁTI FUTSAL CLUB 5-5 (2-2) Alsóházi rangadó volt a két szomszédvár között. A két csapat ősszel is szoros meccset játszott, akkor a baráti örülhetett a végén. Most is úgy tűnt, ők örülhetnek, de a hazaiak nem adták fel, és nem sokkal a lefújás előtt egyenlítettek, amivel otthon tartották az egyik pontot. Döntetlenjével a Győrújbarát megduplázta pontjai számát.   ELTE-BEAC - ASTERIX SC 5-2 (1-1) Az őszi összecsapáson az érdiek diadalmaskodtak, így az egyetemistáknak volt miért visszavágni. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, így nem volt meglepő, hogy döntetlen volt az eredményjelzőn. A fordulás után Árendás duplájával elhúzott az ELTE, amire egy válasz még érkezett, de ezzel az Asterix ellőtte minden puskaporát, így már csak a hazaiak voltak eredményesek, akik így végül biztosan hozták a győzelmet és így a képzeletbeli alsóházat az élen zárják, messze leszakadva az előttük álló csapatoktól.   A Dream Team visszalépésének és Mór kizárásának köszönhetően már három csapat is szabadnapos egy fordulóban. Most a Kelen, illetve a két éllovas, a Fradi és a Bőny is pihenőt kapott. Ami a Ferencvárost illeti, már szinte bajnoknak tekinthető, hiszen a soron következő három meccsén az alsóház csapataival találkozik és nehéz elképzelni, hogy az Asterix, Törökbálint, Villám hármasból bárki ellen pontot veszít, így az utolsó fordulóban rendezendő Bőny elleni hazai rangadón már minimum öt pont előnnyel érkezik. Ott csak a Bőny számára lehet tétje a találkozónak. Nekik még akadnak nehéz meccseik. Találkoznak az Airnergyvel és a Corvinussal is, és ha botlanak, akkor a BME beérheti őket. Az ősszel mind a két csapat ellen meggyűlt a bajuk. Amennyiben nem hibáznak, elérhetik a rájátszást jelentő legjobb második helyet.   Szabadnaposak: FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA KELEN SC Bőny SE