Biztos debreceni siker Dunaújvárosban
2021.01.16 | 13:06

Negyed óráig remekül tartotta magát a hazai csapat a DEAC ellen, ám végül a vendégek örülhettek a magabiztos, 9-3-as bajnoki sikernek.

Az ötödik helyezett DEAC elleni hazai összecsapással folytatta az NB I-es pontvadászat küzdelmeit pénteken este hét órától a Dunaferr, mely a tisztes helytállásban bízva vágott neki a szezon tizenhatodik bajnoki találkozójának.

Lényegesen erősebben kezdtek a vendégek, s bár az első percben Rácz még kihagyott egy óriási ziccert, a következő percben már nem hibázott, korán előnyhöz juttatva ezzel együttesét (0-1). A dunaújvárosi fiatalok nem keseredtek el a korán bekapott góltól, s az 5. percben Perjési remek lövésével egyenlíteni tudtak, ám sokáig ennek sem örülhettek Facskó József tanítványai, mert Siska találata után újra debreceni fórt mutatott az eredményjelző a 7. percben (1-2). A folytatásban is megmaradt a debreceniek fölénye, de a hazaiak ellentámadásaiban is benne volt a gólveszély. A 15. percben még elrontottak egy kontrát, ám a következőt már sikerrel vittek végig, s Bartha találatával ismét egalizált (2-2). A válasz ezúttal sem késett sokat, mert a DEAC nagyon megnyomta a félidő hajráját, és Szentes Bíró, Faragó, valamint Szabó révén háromszor is betalált az utolsó percekben, így a szünetre már 5-2-es debreceni előnnyel vonultak a felek.

Végh Zoltán felvételei

A térfélcserét követően is a vendégek játszottak fölényben, ám gólt a hazaiak szereztek, ráadásul nem is akármilyet, mert a 24. percben Cseresnyés robogott végig a pályán egy védés után, majd 10 méterről pontosan lőtt a kapus lábai között a hálóba (3-5). Az újabb találattól felbátorodtak a hazaiak, a következő percekben Dobinak volt több feladata, de elég volt egy debreceni villanás, s Szentes Bíró visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget (3-6). A folytatás nyílt csatát hozott, melyben mindkét gárda előtt bőven akadt lehetőség a gólszerzésre, de ez a 35. percben Berecz révén a vendégeknek jött össze (3-7). A hajrában az öt a négy elleni játékot igyekezett gyakorolni Dunaferr, ám ebben még van mit javulni, hiszen a vendégek két üres kapus góllal alakították ki a 9-3-as debreceni sikert jelentő végeredményt.

Dunaferr DUE Dutrade FC – DEAC 3-9 (2-5)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok
Vezette:Hartung - Apkó - Maml

Dunaújváros: Cseresnyés – Kovács, Csányi, Dorogi, Németh.
Csere: Gergely (kapus), Perjési, Schnierer, Szili, Szabó, Csala, Slett, Bartha, Garda.
Vezetőedző: Facskó József.

DEAC: Dobi – Tóth A., Szabó L., Dos Santos, Rácz.
Csere: Tóth B. (kapus), Sánta, Faragó, Szentes, Siska, Kántor, Figeczki, Berecz, Szabó J.
Vezetőedző: Elek Gergő.

Gólszerzők: Perjési, Bartha, Cseresnyés, illetve: Szentes Bíró 2, Rácz, Siska, Faragó, Szabó, Berecz, Tóth, Figeczki.

Forrás: Dunaujvaros.com