Berettyóújfalu - Veszprém a döntőben
2019.02.24 | 07:13
Berettyóújfalu - Veszprém a döntőben A nőknél a címvédő Tolna-Mözs és az Astra vívja a futsal Magyar Kupa döntőjét, míg a férfiaknál az MVFC Berettyóújfalu ellenfele a Veszprém lesz vasárnap a szigetszentmiklósi sportcsarnokban. A bajnokságban még veretlen MVFC Berettyóújfalu és a címvédő Kútház Haladás VSE elődöntője a várt küzdelmes, kiegyenlített mérkőzést hozta, amelyen a Beri visszavágott a tavalyi kupaelődöntőben elszenvedett vereségért a szombathelyieknek. Az első félidő első felében a Haladás dolgozott ki nagyobb lehetőségeket, de csak kapufákig jutott, ebben a mutatóban a szünet előtt a Berettyóújfalu is felzárkózott, majd egy szerencsés, megpattanó lövéssel a vezetést is megszerezte. A második félidőben nagyobb erőket mozgósított a Haladás a gólszerzés érdekében, de gólokat a hajdúságiak szereztek légiósaik révén, és a 37. percben, 3-0-nál eldőlni látszott a meccs. Két perccel a vége előtt Dróth Zoltán büntetőből szépített, majd másfél perccel a vége előtt Vas Ádám visszahozta a vasiak reményeit, ám az utolsó másodpercekben a Berettyóújfalu meglőtte negyedik gólját, és ezzel eldöntötte a mérkőzést. A másik elődöntő valamivel alacsonyabb iramú meccset hozott, de végig hasonlóan kiegyenlített volt a játék. A veszprémiek Tatai József találatával az első félidőben megszerezték a vezetést, és ki sem engedték a kezükből az előnyt a találkozó végéig. Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei a folytatásban, de míg a Dunaferr mindet kihagyta, addig a veszprémiek a hajrához közeledve újabb gólokat szereztek: mindkettőt a Dunaferr öt a négy elleni támadása közben megszerzett labdát követően, üres kapuba. Mindkét esetben a mesterhármasig jutó Tatai volt a gólszerző. Az eredmény 3-0 lett a veszprémiek javára, akik így vasárnap 14.30-kor ismét pályára léphetnek, a Berettyóújfalu elleni döntőt az M4 Sport élőben közvetíti. A nőknél a címvédő Tolna-Mözs kétszer is hátrányba került az első tíz percben a másodosztályú DEAC ellen, ám a három gólig jutó Szalkai Kitti vezérletével fordított, és 4-3-ra megnyerte a mérkőzést. A másik elődöntőben mind az öt gól az első félidőben született, közülük négyet az Astra, egyet a Hajdúböszörmény szerzett, így Dombó János együttese jutott be a vasárnap 11.00 órakor kezdődő fináléba. Eredmények, nők: DEAC - WSH-Palmfood Tolna-Mözs 3-4 (2-2) Hajdúböszörményi TE - Astra-Herbária 1-4 (1-4) Férfiak: MVFC Berettyóújfalu - Kútház Haladás VSE 4-2 (1-0) Dunaferr DUE Dutrade FC - Futsal Club Veszprém 0-3 (0-1) A vasárnapi program:  WSH-Palmfood Tolna-Mözs - Astra-Herbária, 11.00 MVFC Berettyóújfalu - Futsal Club Veszprém, 14.30 (M4 Sport) forrás: mlsz.hu