Bemutatkozott a brazil cselgép a Piliscsabában
2018.09.27 | 11:36
Bemutatkozott a brazil cselgép a Piliscsabában PAFC-MITRE – 5 STARS - ÉRDI VSE 5-1 Ismét szép számú közönség előtt játszott hazai mérkőzést az NB II egyik legjobb csapata, ezúttal a 5 Stars Érdet vendégül látva Esztergomban. Mindkét félidő rengeteg PAFC helyzetet hozott, ám a szerencse vagy épp Kajdy kapus parádés teljesítménye okán "csak" 5 gólnak örülhettek a hazai szimpatizánsok a hármas sípszó után, egy nagyon jól védekező és sportszerű Érd ellen. Örömre adott okot Mucha mesternek, hogy a brazil cselgép, Capi is debütált a mérkőzésen és biztosak vagyunk benne, hogy miatta is érdemes lesz kilátogatni Piliscsaba mérkőzéseire a jövőben! AIRNERGY FC – TFSE 5-4 Rangadót rendeztek a Nyugati csoportban, ahol a hazaiak javítani szeretett volna, a Maglód elleni fricskát akarták kompenzálni. A meccs egy gyors gólváltással kezdődött, majd inkább a mezőnyjáték dominált, és egészen a félidő végéig nem is született újabb gól, ekkor viszont az Airnergy megszerezte a vezetést. A második félidő elején jött az egyenlítés, és úgy tűnt, a TF lendületbe kerülhet, de jött a fordulat. Horváth kapott igen véleményes szituáció után egy piros lapot, amit a hazaiak remekül használtak ki. Szabó Marcell előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte, amit nem sokkal később Nagy Gábor egy szabadrúgás góllal megfejelt, így eldőlni látszott a találkozó.  A TF nem adta fel, jött a vészkapus játék, és két gólt is szereztek belőle, amivel visszajöttek a remények Csopakiék előtt. Az egyenlítésre meg is volt a lehetőség, de két ordító helyzetet is sikerült elpuskázni, így végül a Gabura legénységé lett a három pont, amivel megelőzték riválisukat.

42419765_872415832957371_8506929315303129088_n

ELTE-BEAC – REAC SISE 6-6 Az egyetemisták bizakodva vágtak neki a mérkőzésnek, amire minden okuk megvolt, hiszen az elmúlt fordulókban biztató játékkal rukkoltak elő, még a listavezető Piliscsaba ellen is. Jól is kezdtek a hazaiak, néhány perc alatt már három góllal vezettek, de a rákospalotaiaknak sikerült rendezni a sorokat, így tudtak szépíteni, Kollár Zsolt triplájának köszönhetően. A félidő hajrája aztán ismét az egyetemistáké volt, és két újabb találatot jegyeztek, amivel úgy tűnt, eldönthetik a találkozót. A 2. félidő elején jött a fordulat. A REAC az ELTE kétperces rövidzárlatát kihasználva le is dolgozta tetemes hátrányát, így kezdődhetett minden elölről. A maradék 15 percben meglepetésre már nem esett gólt, pedig helyzetek akadtak szép számmal mind a két oldalon, így végül maradt az igazságosnak mondható pontosztozkodás. PEACMTC PEAC PTE R BUS – MAGLÓDI TC 4-5 A vendégek számítottak az esélyesebbnek, amit az első félidőben igazoltak is, hiszen remek játékkal háromgólos előnyre tettek szert, amit a fordulás után igen sokáig őrizni tudtak. A pécsiek a hajrára ébredtek fel, de már késő volt. Csak egy gólra tudták megközelíteni ellenfelüket, de kiegyenlíteni már nem sikerült. Ezzel a győzelmével a Maglód az előkelő második helyen áll a tabellán.    UTE – TIHANY FC 5-9 Az újpestieknek eddig nem sok babér termett a bajnokságban, így rájuk fért volna a javítás, de ez nem tűnt könnyűnek a jobb játékerőt képviselő Tihany ellen. A vendégek eddig újoncként veretlenül állnak a tabellán, így az ő győzelmükre volt nagyobb esély. Ennek ellenére az UTE jól tartotta magát az első félidő hajrájáig, ekkor még vezettek is Rakusz dupláját követően. Innentől viszont a vendégek domináltak. A szünetig háromszor, majd a fordulást követően rögtön kétszer is betaláltak, amivel el is döntötték a találkozót. A lila-fehéreknek még volt egy fellángolásuk, de a hajrá ismét a Tihanyé volt, így végül magabiztosan nyertek, ami után némi meglepetésre a dobogóról várhatják a folytatást.