Bejutott a legjobb négy közé a Székelyudvarhely
2017.04.24 | 07:44
Bejutott a legjobb négy közé a Székelyudvarhely Öt perccel a lefújás előtt, még döntetlen volt az állás, de amikor kellett, feljebb tudtak kapcsolni az udvarhelyiek.
A rájátszás első fordulójának második mérkőzésére érkezett a Marosvásárhelyi City'us a székelyudvarhelyi sportcsarnokba. Az első találkozót az FK 3-1 arányban nyerte meg, most is a szokásos Grigoraș – Szécsi, Bíró, Mánya, Szőcs sorát állította ki Jakab Zoltán.
A mérkőzés elején beszorultak a kapujuk elé a vendégek, de hiába támadott ki az FK, a befejezések nem sikerültek, Bíró és Szőcs lövései elkerülték a kaput. Amikor az egyik vendégjátékos a földön maradt, a bíróknak kellett megnyugtatniuk Gherman Cosmin vezetőedzőt. Többnyire csak távoli lövésekkel tudott próbálkozni a City'us, de ezek Grigorașnak nem okoztak gondot. A legnagyobb gólszerzési lehetőség Bíró előtt adódott, de kapufán csattant a lövése. Éppen őt kaszálta el Alexandru Pop, mikor szabadrúgáshoz jutott az FK a 14. percben. Mihály végezte el, legurította Szőcs Lászlónak, aki becselezve magát a kapu elé, vágta a hálóba a labdát (1-0). Szőcs két perc múlva meg is duplázta találatainak számát, Bíró passzát váltotta gólra (2-0). DSCN6395 A City'us is megvillant, Bogdan Covaci eresztett el egy lövést, amelybe Grigoraș bele tudott érni, de hárítani nem tudta (2-1). Nem örülhettek sokáig a gólnak, lekopírozva a második gól forgatókönyvét Szőcs megszerezte mesterhármasát (3-1). A második játékrészben mindent felrakva egy lapra, vészkapussal játszottak a vendégek, aminek meg is lett az eredménye, Covaci talált be ismét Grigoraș kapujába (3-2). Az ő kérésére a játékvezetők láthatósági mellényt adattak fel Jakab Zoltánra, aki addig piros melegítőben állt a kispad mellett. A City'us stábja is is felvette a mellényeket, mint később kiderült, a másodedzőnek kár volt, hiszen annyira indulatos volt, hogy a játékvezetők felküldték a lelátóra. A feltüzelt vásárhelyiek tempója kifizetődött, hiszen a 35. percben Küsmödi révén kiegyenlítettek (3-3), de amikor kellett akkor tudott feljebb kapcsolni az FK, Szécsi és Szőcs passzolgatták ki a vendégek védelmét és utóbbi meglőtte negyedik gólját is (4-2). DSCN6394 A meccs utolsó percei a Mányáé voltak, először egy labdaszerzés után, kihasználva, hogy nincs kapus, egészen a kapuig gyalogolhatott a labdával (5-3). Egy kicsivel később ő vitte be a kegyelemdöfést is, egy távoli bombát eresztett a City'us kapujába (6-3). A 6-3-as győzelemmel az FK bejutott az elődöntőbe, ahol a Dévai Autobergamo lesz az ellenfél, az első találkozót Udvarhelyen rendezik.  - Gál Előd/Uh.ro -

Magyarország-Franciaország 2024-03-18 11:30
2024.03.18 | 08:07
Csehország - Magyarország 2024-03-16 18:00
2024.03.16 | 13:03

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45