Beindult a Csömör, ismét a BME bánta
2018.11.10 | 11:20

A tabella utolsó két helyezettje csapott össze az NB I 9. fordulójában, ahol az RFC Csömör első győzelmére hajtott. Magabiztosan várhatták Takó Csabáék a fővárosi egyetemisták elleni ütközetet, mert szerdán ellenük jutottak tovább idegenben a Magyar Kupában, ezúttal pedig saját közönségük előtt szerettek volna bizonyítani. Jól indult a meccs a hazaiak számára, egy oldalberúgás után a vendégektől Csernai ért bele úgy a labdába, hogy az becsorgott a kapuba. A folytatásban is kezdeményezőbb volt a Rubeola, higgadtan, türelmesen építgették a támadásaikat, de a szünetig nem született újabb gól. A BME közben megfogyatkozott, miután a játékvezető sportszerűtlen viselkedés miatt kiállította Andorka Kristófot.

img_2017 A második félidő ragyogóan indult a hazaiaknak, hamar eldőlni látszott a meccs, Nehéz Krisztián hat perc alatt háromszor is mattolta a vendégek kapusát, triplájával át is vette a vezetést a házi góllövőlistán Fischertől. Egész jó hetet zárhat a csömöri gólgép, a szerdai négyes után hazai pályán háromig jutott, három nap alatt hét góllal terhelte meg a BME-BT FC kapuját! Az elveszett labdát nem ismerő Husz Attila is betalált, a pontot az i-re pedig Miletics Zsombor tette fel. Győzött a Rubi, és a 8. helyre ugrottak előre a tabellán! FUTSAL, NB I, 9. FORDULÓ RFC Csömör – BME-BT FC 6–0 (1–0) 2018. november 9. péntek, 18.45 Csömöri Sportcsarnok Vezette: Takács I – Szűcs L – Forgács K Csömör: Varsányi – Nehéz, Maruzsi, Husz, Józsa Csere: Németh M, Tősér, Beke, Dauner, Víz, Várkonyi, Varsányi B, Miletics, Fischer Edző: Takó Csaba BME: Sikur – Csernai, Fodor, Dudás, Horváth B Csere: Viza, Szigeti, Andorka, Palásthy, Veres, Rónaszéki, Barna, Papp Edző: Csernai Gábor Gólszerzők: Csernai (2. - öngól), Nehéz (21., 23., 27.) Husz (28.), Miletics (40.) Takó Cs.Takó Csaba: - Sokat dolgoztunk az elmúlt hetekben azért, hogy végre kissé mellénk álljon a szerencse. A szerdai kupameccsen már látszott, hogy jó úton járunk, ma este pedig újabb lépést tettünk! Nagy öröm számomra, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést, illetve az is, hogy végre kiszolgáltuk a közönségünket, akik hihetetlen türelemmel álltak a csapathoz az elmúlt időszakban is! Nem szabad túlértékelni azonban ezt a győzelmet, ennek a három pontnak a valós értékét a következő hetek mutatják majd meg! csernai-gabor-214x300Csernai Gábor: - Sajnos 6 alapember nélkül vágtunk neki a mérkőzésnek, és az első félidőben még egyet elvesztettünk kiállítás miatt, de így is úgy éreztem rendben leszünk és meg is voltak a lehetőségeink. Viszont a következő játékrészre tovább csökkent a keret amit már nem bírtunk el, talán az lett volna a meglepő ha még így is fordítani tudunk. Szerintem bármelyik csapat elvesztené 8 alapjátékosát nagy bajban lenne, nemhogy egy egyetemi csapat. Megyünk tovább és rendezzük a sorokat készülünk a végjátékra. Gratulálok a Csömörnek az első győzelméhez!  Készült a CsömörSport cikke alapján.