Bedarálta a Haladás a Bőnyt
2017.11.04 | 12:23
Az NB I-es futsalbajnokság 6. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE érvényesítette a papírformát, begyűjtötte a kötelező három pontot a Bőny vendégeként.
Bőny Szavill Consulting-Swietelsky Haladás VSE 1-4 (1-1). Győr, 200 néző, Vezette: Tamási P., Futó T., Imrő J. Bőny: Matkovics – Rajzinger, Szentjobbi, Horváth M., Peczár. Csere: Szabó, Németh F., Mógor, Lódi, Hajmási R., Bieder. Játékos-edző: Lódi Tamás. HVSE: Sásdi – Horváth P., Michel, Mendes, Vidák. Csere: Gyimesi (kapus), SIPOS G., Hegyesi, Öreglaki, Németh P., Gyurcsányi, Márkus, Németh E., Hajmási M. Edző: Turzó József. Góllövők: Rajzinger (1.), illetve Horváth P. 2 (2., 30.), Mendes (36.), Vidák (38.).

A Haladás esélyesként futott neki a mérkőzésnek, ennek megfelelően óriási meglepetésként hatott, hogy már a 30. másodpercben (!) a szombathelyiek kapujában táncolt a labda. A Bőny védekezésre, kontrákra rendezkedett be. De a Haladás gyorsan rendezte a sorait, a nyomás pedig a 2. percben góllá érett (1-1) – Horváth Péter gyötörte be közelről a labdát. Letámadott, rohant tovább a HVSE, Matkovics kapusnak akadt dolga bőven. Pillanatokra volt csak a labda a hazaiaknál, szinte felbillent a pálya. De a jobbnál jobb helyzetek is kimaradtak – magának tette nehézzé a meccset a Haladás. Így hiába futballozott óriási fölényben a Haladás, nem tudott újabb gólt rúgni az első félidőben. Fordulás után sem változott a játék képe: a Haladás támadott, a Bőny védekezett. De ekkor már egy, két kontrára is futotta a hazaiaktól. A Bőny jól lassította, tördelte a játékot, sokat volt kint a labda, sokat állt az óra. Matkovics kapus pedig nagyszerű formában védett. De csak sikerült feltörni a győri reteszt, Horváth Péter átlövése – második gólja – pattant be a kapufáról! Kénytelen volt támadóbb szellemben folytatni a Bőny. Érkezett is a büntetés, Sipos remek egyéni alakítása után Mendes passzolt higgadtan a kapuba (36. perc: 1-3). Innen pedig már nem volt kérdéses a meccs sorsa. Hiába váltott vészkapusra a vendéglátó, még egy szombathelyi gól belefért a találkozóba, Hajmási labdaszerzése után Vidák váltotta gólra a kontrát. Biztosan nyert a Haladás, a helyzetek száma alapján sokkal jobban is elverhette volna ellenfelét. Turzó 2Turzó József:Rosszul kezdtünk, és az egész első félidőben nem voltunk elég agresszívak, nem játszottunk elég gyorsan, pontosan. A második játékrészben aztán feljavult a teljesítményünk, és a percek múlásával végül bedaráltunk ellenfelünket. Megérdemeltük a győzelmet.  - Tóth Gábor - ea457adccaa9e569cff05de9b4f3b04dLódi Tamás: - Gratulálok a Halinak a győzelemhez. Vállalható vereséget szenvedtünk egy jobb Haladástól. Dolgozni kell tovább.