Becsülettel küzdött a Göcsej, de a több gólt a Haladás szerezte
2017.03.07 | 18:15
Becsülettel küzdött a Göcsej, de a több gólt a Haladás szerezte A férfi futsal NBI alapszakaszának utolsó hazai bajnokiján a Göcsej SK a szomszédvár Haladás együttesét fogadta. A zalaiak harcosan játszottak, de a helyzeteit jobban értékesítő vasiak örülhettek a mérkőzés végén. Göcsej SK - Swietelsky Haladás VSE 2-4 (1-3) Zalaegerszeg, 400 nőző, Jv: Kovács Gábor (Wittner J., Babos T.) Göcsej SK: Balikó - Szőke, László, Horváth D., Gugcsó, Csere: Nagy, Tóth, Koronczai, Csire, Pesti, Edző: Bagó Gábor Haladás VSE: Sásdi -  Gyurcsányi, Öreglaki, Németh E., Vidák, Csere: Hegyesi, Horváth P, Hajmási, Halmos, Németh P., Sipos, Gyimesi, Edző: Turzó József Gólszerzők: Nagy, ill. Horváth P., Öreglaki (2), Hajmási, Bátran kezdett a hazai csapat és a második perc elején Gugcsó a jobb kapufát találta el. A 4. percben megszerezte a vezetést a Haladás. egy legurított szabadrúgást Horváth Péter bombázta a zalai kapuba (0-1). Mindössze két perc kellett a Göcsej egyenlítéséhez. Horváth Detre a jobb szélen egy csellel befűzte védőjét és a középen lévő Nagy Gergőhöz passzolt, aki nem sokat gondolkodott és fordulatból szemfülest góllal egyenlített (1-1). A 9. percben ismét gólt szerezhetett volna a hazai csapat, de Horváth szemben a kapussal kihagyta a ziccert. Kimaradt zalai helyzetek után a 12. pertől egy perc alatt kétszer is Öreglaki mattolta a védelmet és szerzett kétgólos előnyt a vasiaknak (1-3). A nagyszünetig valamelyest visszaesett az iram így helyzet is kevesebb adódott a csapatok előtt.  A második félidő vendég góllal kezdődött. A 22. percben Hajmási lőtte ki a jobb alsó sarkot háromgólosra növelve a Haladás előnyét (1-4). Újra felpörgött a mérkőzés, ahol jobbára a vendégek irányítottak. A hazaiak rendületlenül kontráztak és többször zavarba hozták a vasiak védelmét, de az utolsó passz mindig hiányzott. Balikó Milán bravúrokkal segítette csapatát, máskor meg a kapufa hárított. Az utolsó pillanatokban Horváth Detre még szépített és találata a végeredményt jelentette. A Göcsej SK a záró fordulótól függetlenül az alsóházi rájátszásban folytathatja, míg a vasiaknak biztos felsőházat ért az egerszegi győzelem Bagó Gábor: - Jó lenne már észrevenni és komolyan venni, hogy Zalaegerszegen első osztályú futsal csapat van és megteremteni ehhez a szerepléshez a megfelelő körülményeket, amihez úgy gondolom a csapatnak is lenne kedve. A fiúk 40 percen keresztül harcoltak és ma is bebizonyították, hogy egymásért is tudnak játszani. Turzó József:- Az első 10 percet leszámítva mi uraltuk a mérkőzést és megérdemelten nyertünk. A csapatok legjobbjai a kapusok voltak. Jóna István