Barcikán botlott először a Fradi!
2018.10.24 | 15:16
Barcikán botlott először a Fradi! NB II keleti csoport, 8. forduló   KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK SE – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 3-3 A hazaiak eddig egyetlen győzelmet arattak a bajnokságban, míg a vendégek hibátlanul álltak, így nem volt kérdés ki a találkozó esélyese, de azzal a fővárosiak is tisztában voltak, hogy a Barcika otthon mindenkire veszélyes tud lenni. Ezt bizonyították a vendéglátók elég hamar, és rögtön két gólos előnyre tettek szert, ami után kezdtek csak ébredezni a zöld-fehérek. Ez már a harmadik találkozó volt, ahol több gólos hátrányból kellett visszajönnie a listavezetőnek, de ezúttal is sikerült. A második félidő elején előbb egalizáltak, majd a játékrész derekára a vezetést is megszerezték, egy igen felpaprikázott mérkőzésen. A Barcika nem esett kétségbe, és néhány perccel a vége előtt egyenlített, és akár a győzelmet is megszerezhette volna, hiszen két kisbüntetőt is rúghattak, de nem tudtak túljárni Tóth Gyula eszén. A legvégén a Fradi még megpróbálkozott a vészkapus játékkal, de ezúttal nem hozott eredményt, így a vége igazságos döntetlen, így először a szezonban pontokat veszített a Ferencváros, bár még így is veretlen. Érdekesség, hogy az Ördögöknek idén ez volt hazai pályán a harmadik 3-3-as döntetlenjük, amivel jelenleg a 9. helyet foglalják el a tabellán. Felipe Matos, az FTC edzője: - Sajnos már nem először fordul elő, hogy rosszul kezdjük a mérkőzést. Gyorsan kaptunk két gólt, ami után elkezdtünk futsalozni, és kizárólag saját magunkkal foglalkozni és ott akkor meg is nyugodtam, mert tudtam, hogy előbb-utóbb megfordítjuk az állást. Ez sikerült, felálltunk és büszke vagyok a csapatomra, mert az első perctől az utolsóig küzdöttünk, attól függetlenül, hogy mi volt az eredmény, futsalozni próbáltunk... Sajnos sokszor úgy, hogy rasszista megnyilvánulásokkal találtuk magunkat szembe. Szerintem, ha nem is MI, mint vendégcsapat, akkor legalább az ottani szurkolók, akik kijöttek drukkolni, többet érdemeltek volna. Sokkal többet, hiszen rengeteg család, gyerek volt kint a találkozón. Szomorú, hogy ilyen primitív viselkedés létezik még a pályán, főleg olyan játékos(ok) részéről, akiktől nem is vártuk volna. Például olyantól, aki egy nagyon szépnek mondható nagypályás karriert futott be. Azután segíthetné, népszerűsíthetné a magyar futsalt tapasztalatával, ismertségével, de helyette csak könyökölni, rugdosódni képes és mellé még párosul a folyamatos rasszista megnyilvánulásai. És ami a legszomorúbb, hogy olyan két játékvezetőt küldtek,  akik láttak és hallottak mindent, de nem csináltak semmit és asszisztáltak ehhez. Érthetetlen, hogy egy ilyen mérkőzésre miért nem lehet rutinos bírokat küldeni, akik tudnák kezelni az ilyen helyzeteket, és akkor nem ilyen „hangulatú” lett volna a mérkőzés. Mindenki tudja, hogy a Barcika milyen felfogásban és stílusban játszik, főleg hazai környezetben, talán az illetékesek is tájékozódhatnának, mielőtt elküldik a játékvezetőket. Természetesen ezek a negatívumok nem vonnak le semmit a Barcika érdemeiből, megérdemeltnek mondható a pontszerzésük, gratulálok Badalik Szabolcsnak. 44707090_306039653323606_1676232783946579968_n KARTAL SE – ÚJPEST FC-220 VOLT 4-8 Annak ellenére, hogy az újpestiek számára nem sikerült jól az előző két forduló, rangadónak volt mondható a találkozó. A vendégeknél visszatért a játékos-edző, Póta mester, akinek a vezetésével megszületett a forduló meglepetése. Hiába szerzett vezetést a Kartal, a folytatás a lila-fehérekről szólt. Szervezetten játszottak és remekül használták ki a kínálkozó lehetőségeket, így hamar négy gólt szereztek, így a hajrára némi meglepetésre 3 gólos újpesti előnyt mutatott az eredményjelző. Ekkor még a kartali megpróbáltatásoknak nem volt vége. Hiába jött a hazai szépítés, szünetig még újabb három Újpest gól született, amivel el is dőlt a találkozó. A fordulás után küzdött a hazai csapat, ment előre, de ezen az estén nem találták a fővárosiak ellenszerét. A lila-fehérek megőrizték előnyüket, és értékes három pontot szereztek, amivel feljöttek két helyet. 44590199_2165707863757033_3802178137324781568_n ENERGIA SC GYÖNGYÖS – MVFC BERETTYÓÚJFALU 4-3 A hazaiak számára kötelezőnek tűnt a győzelem előzetesen, de a kis Berettyóújfalu annak ellenére, hogy még nem szerzett pontot, megnehezítette több csapat dolgát ebben a szezonban. Az első félidő változatos, kiegyenlített játékot hozott, ahol a kapusok jól védtek, így nem született gólt, egészen a játékrész utolsó percéig, ekkor a hazaiak szerezték meg a vezetést. A fordulás után hamar felgyorsultak az események. Egyenlített a Mezei, de nem sokkal később ismét a Gyöngyösnél volt az előny, de erre is érkezett válasz egy percen belül. A gyors gólváltások után gólcsend következett, és egészen a hajráig kellett várni az újabb gólokra. Néhány perccel a vége előtt harmadszor is megszerezte a vezetést a Berkes legénység, de erre is tudott válaszolni a Mezei-Vill, így úgy tűnt, döntetlen lesz a vége, de a legvégén jött a dráma, a Gyöngyös újra megszerezte az előnyt, amire már nem maradt ideje válaszolni a vendégeknek, így végül ha nehezen is, de otthon tartottál a három pontot Csoszánszkiék, amivel továbbra is negyedikek.  44594476_1186531331501887_1895770771721027584_n KINCSEM LOVASPARK SE – CSENGER FUTSAL 1-8 A Kincsem legutóbb nyert Berettyóújfaluban és úgy voltak vele, hogy az a győzelem akkor érhet sokat, ha sikerülne a Csengert megverni. Persze a vendégek is a három pontért jöttek, amire minden esélyük megvolt előzetesen, amit bizonyít, hogy legutóbb Újpestről hozták el a 3 pontot magabiztosan. A hazaiaknál már a szokásosnak mondható fiatal csapat lépett pályára, hiszen három rutinosabb mellett szinte csak fiatalok ifisták szerepeltek. Az első félidőben a Csenger akarata érvényesült, legalábbis ami a gólokat illeti, hiszen a Csenger hálója érintetlen maradt, míg Balog kétszer is beköszönt. A fordulás után rögtön szépíteni tudott a vendéglátó, amivel úgy tűnt, visszajön a remény, de mint később kiderült, ezzel el is lőtték minden puskaporukat. A folytatásban már csak Csenger gólok születtek. Hamar kétgólos előnyre tettek szert, majd a hajrában kockáztató Kincsemet újabb gólokkal büntették. A vendégek zsinórban szerzett negyedik győzelmükkel feljöttek a második helyre, ami a vesztett pontokat illeti, mivel az előttük álló Kartal kikapott hazai környezetben.  eccd33a7-16e2-464e-a8b6-d5a01a66125b SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – NYÍRBÁTORI SC 13-1 A vendégeknek az eddigi eredmények alapján vérmes reményeik nem lehettek a Kecskemét otthonában, amit a találkozó végül igazolt. A hazaiak könnyedén szerezték a góljaikat, és már szünetre tetemes előnyre tettek szert. A fordulás után az egyetlen kérdés az volt, hogy a Nyírbátor tud-e becsületgólt szerezni, de végül ez összejött a hajrában, de így sem tudták elkerülni a nagyobb arányú vereséget.